zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Co dělat doma s dětmi při epidemii koronaviru? Vyrobte si lego dezinfekci nebo antivirové koláčky

Co dělat doma s dětmi při epidemii koronaviru? Vyrobte si lego dezinfekci nebo antivirové koláčky
Autor: iStock Co dělat doma s dětmi při epidemii koronaviru? Vyrobte si lego dezinfekci nebo antivirové koláčky
anna kopečková , Vydáno: 11.03.2020
Málokterý rodič je nadšený z toho, že jeho děti nemohou na nějakou dobu chodit do školy a tím pádem se o ně někdo musí postarat. Jak vyřešit nečekanou situaci, kdy s nimi musíte kvůli epidemii koronaviru zůstat doma a nějak je zabavit, pokud nechcete, aby veškerý čas trávily u televize nebo s mobilem v ruce? Máme pro vás pár tipů.

reklama

I když zatím můžete s dětmi jít do ZOO, do bazénu nebo nějakého sportovního centra, možná s nimi raději zůstanete celou dobu doma. I když je to pro většinu dospělých nepříjemná situace, zkuste to nebrat úplně jako nutné zlo. Využijte tuto dobu k tomu, že můžete být konečně s dětmi, hrát si s nimi, něco tvořit a užívat si jeden druhého. Máme pro vás několik nápadů.

Lego dezinfekce na ruce

Základním předpokladem pro zamezení šíření jakékoli infekce je důkladné mytí rukou, což jistě dětem opakujete neustále dokola. Jenže donutit děti, aby si správně a důkladně myly ruce, není jen tak. Víte, že mytí rukou musí trvat nejméně 40 vteřin? Zkuste si to s dětmi změřit, je to celkem dlouhá doba. Pro situace, kdy byste neměli k dispozici mýdlo a vodu, si můžete připravit antibakteriální gel. Vyrobte si s dětmi takový, který budou rády a často používat a mohou si ho vzít s sebou třeba do školy, až ji znovu otevřou. Určitě se vám doma válí pár kostiček lega, které můžete na čas postrádat. Potřebujete jich jen malou hrst a ideálně nějaké hezky barevné. Dále budete potřebovat průhlednou plastovou nádobku s pumpičkou a antibakteriální gel. Můžete využít i lahvičku, ve které se gel prodává, a jen z ní odstranit etiketu.

Pokud dezinfekční gel neseženete v lékárně nebo drogerii, případně přes internet, vyrobte si dezinfekci doma z přírodních surovin. Recepty najdete zde.  

Odšroubujte uzávěr s pumpičkou, lahvičku naplňte gelem, přidejte do něj kostičky lega a pomocí špejle je rozprostřete v gelu, aby výsledek vypadal hezky.  Lahvičku opět zavřete a je hotovo. Kreativní děti mohou lahvičku ještě doplnit různými nálepkami. 

Lego dezinfekce
Autor: The Nerds Wife/ pinterest.com Lego dezinfekce

Podobně můžete připravit dezinfekční gel třeba s malými umělohmotnými postavičkami zvířátek nebo barevnými korálky apod. Až gel vypotřebujete, všechny kostičky lega nebo postavičky stačí umýt a děti si s nimi mohou opět hrát. 

Antibakteriální gely pro děti
Autor: mamainthenow.com Antibakteriální gely pro děti

 

Antichřipkový sprej

Viry a bakterie se velmi rychle šíří mezi lidmi hlavně v uzavřených místnostech, což je možná i váš případ, když budete školní volno trávit s dětmi doma. Stačí, aby jeden z vás zakašlal nebo kýchnul a malér je na světě. Vyrobte si s dětmi pro ten případ speciální sprej, který ničí alespoň bakterie, díky němu bude domácí ovzduší zdravější a jeho výroba děti na chvilku zabaví. Připravte si vhodnou lahvičku a nalijte do ní destilovanou vodu. Pak přidejte podle uvážení několik kapek jedné nebo více přírodních esenciálních olejů. Vhodný je například rozmarýn, tymián, eukalyptus, levandule, tea tree, samostatně nebo jejich kombinace. Na 600 ml destilované vody počítejte přibližně 30 kapek esenciálního oleje.  Pokud chcete, můžete do směsi přidat ještě asi 200 ml čistého alkoholu. Sprej lze použít nejen na osvěžení ovzduší, ale i na lůžkoviny, koberce, záclony apod.  

Sprej můžete použít nejen v bytě, ale třeba i na osvěžení ovzduší v autě.
Autor: iStock Sprej můžete použít nejen v bytě, ale třeba i na osvěžení ovzduší v autě.

Antivirové koláčky

Ukažte dětem, jak naše tělo bojuje s viry a bakteriemi. Nejenže se děti něco nového dozvědí, ale zároveň si i pochutnají. Upečte si společně koláčky představující bílé krvinky, které v našem těle bojují proti virům a bakteriím. Bílé krvinky jsou světlejší než ty červené, takže na ně můžete použít například linecké těsto. Dále si připravte červené želé bonbony a nakrájejte je na menší kousky, které budou představovat bakterie a viry. Z lineckého těsta s dětmi vytvarujte menší kuličky a nechte děti, aby do každé kuličky zabalily kousek červeného želé, jako když bílá krvinka požírá viry a bakterie. Kuličky mírně zploštěte, rozložte na plech s papírem na pečení a upečte v troubě vyhřáté na 170 °C (trvá to 10–15 minut). A pak si je společně snězte třeba k svačině, ať má vaše tělo dostatek sil bojovat se všemi infekcemi.

A když si budete chtít odpočinout, posaďte děti k televizi nebo počítači a pusťte jim pohádky. Určitě si z nabídky vyberete:  

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Prima - HbbTV - pohádky

reklama

Související témata: epidemie , koronavirus , COVID-19 , kam s dětmi , hry pro děti , zábava pro děti , antibakteriální gel , dezinfekce , dezinfekční gel

reklama

Přečtěte si také

reklama