Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

5 nápojů na dobrou noc, které vám pomůžou zhubnout

1/5: Hroznový džus
Nápoje na dobrou noc hroznový džus

Pít ovocné šťávy před spaním moc často nedoporučujeme, ale menší sklenka stoprocentní hroznové šťávy pomáhá navodit spánek a zároveň spalovat tuk. Závěry jedné studie tvrdí, že sekrece inzulínu během noci, získaná konzumací jednoduchých sacharidů (v tomto případě hroznovou šťávou), reguluje cirkadiánní rytmy v těle, tedy jeden z našich biorytmů, který trvá zhruba 24 hodin. Zjednodušeně řečeno, díky tomuto rytmu se nám chce večer spát, přes den a v určité hodiny jsme zase na vrcholu s aktivitou.

Jiný výzkum zase zjistil, že resveratrol, antioxidant obsažený v hroznech, přemění nezdravý bílý tuk, kde se hromadí kalorie, na hnědý tuk, který kalorie spaluje. Určitě jste slyšeli taky o tom, že resveratrol je obsažen i ve víně. Jenže alkohol bohužel není před spaním úplně vhodný. Jedna ze studií totiž prokázala, že ti, co si dávali alkohol před usnutím, měli velmi nekvalitní spánek, jenž byl velmi podobný tomu, jako by dostávali po celou noc malé elektrošoky. Nic příjemného, že?

2/5: Kefír
Nápoje na dobrou noc kefír

Jedná se o fermentovaný (zakysaný) mléčný výrobek plný léčivých probiotik. Ta zvyšují ve střevech hladinu zdraví prospěšných bakterií, podporují správnou funkci trávení a pomáhají efektivněji vstřebávat vitamíny a minerály.

 

Dalším přínosným zakysaným mléčným výrobkem je jogurtový nápoj. Zkvalitní vám spánek a zároveň vám napomůže k regeneraci organismu. Večer volte raději čistou přírodní variantu bez jakýchkoliv příchutí.

 

3/5: Heřmánkový čaj
Nápoje na dobrou noc heřmánkový čaj

Šálek tohoto spánek vyvolávajícího horkého čaje zvyšuje ve vašem těle hladinu glycinu, což je neurotransmiter, který příjemně uvolní nervy, takže působí jako mírné sedativum. Dalším bonusovým bodem tohoto uklidňujícího nápoje je, že dokáže prudce zvýšit teplotu vašeho těla, které se samo začne velmi radikálně ochlazovat, což vás krásně připraví na spánek. A co víc – heřmánek dokáže zlepšit kontrolu hladiny glukózy a proces hubnutí. Jen si dejte pozor, aby čaj neobsahoval kofein a taky se vyvarujte detoxikačních čajů.

 

4/5: Mléko
Nápoje na dobrou noc mléko

Sklenice mléka, ať už teplého nebo studeného, vám pomůže spát krásně tvrdě. A to díky obsahu tryptofanu a vápníku. Více kvalitního spánku znamená, že nemáte druhý den tolik chutí, a proto se zbytečně nepřejídáte. Ženy, které cvičí (takže i vy), ocení mléčnou bílkovinu kasein, který se vstřebává pomalu, a proto může pomoci celou noc formovat vaše svaly. Pokud si tedy dáte před spaním 2 deci mléka, znamená to rychlejší metabolismus a snadnější hubnutí.

5/5: Sójový proteinový shake
Nápoje na dobrou noc shake

Sója, ať už ve formě nápoje, nebo prášku, je plná aminokyselin. Jednou z nich je tryptofan. V čem je pro nás tak důležitý? Podle vědců z Birminghamské univerzity může pomoci vylepšit kvalitu spánku tím, že působí coby předzvěst melatoninu, hormonu vyvolávajícího spánek a únavu. Nejenže vám tedy pomůže usnout, ale navíc tryptofan snižuje hladinu kortizolu (hormonu produkovaného kůrou nadledvin), což napomáhá v boji proti tuku, který se ukládá v břiše.

 

Aby byl účinek nápoje co nejvíce efektivní, přimíchejte do něj trochu řeckého jogurtu. Dodá vašim svalům pořádnou porci bílkoviny kaseinu, díky čemuž se tělo lépe po cvičení zotaví.

 

-šp-