5 nápojů na dobrou noc, které vám pomůžou zhubnout

5 nápojů na dobrou noc, které vám pomůžou zhubnout

Jestli se také v noci převalujete v posteli, pořád se budíte a ráno jste jako praštění pytlem, zkuste využít fígl a dát si na dobrou noc některý z nápojů, který podpoří váš metabolismus, vylepší hladinu cukru v krvi, pomůže budovat svalovou hmotu a spalovat tuk.

Jaké jsou ony zázračné elixíry? Nejspíše budete překvapeni.

Hroznový džus

Pít ovocné šťávy před spaním moc často nedoporučujeme, ale menší sklenka stoprocentní hroznové šťávy pomáhá navodit spánek a zároveň spalovat tuk. Závěry jedné studie tvrdí, že sekrece inzulínu během noci, získaná konzumací jednoduchých sacharidů (v tomto případě hroznovou šťávou), reguluje cirkadiánní rytmy v těle, tedy jeden z našich biorytmů, který trvá zhruba 24 hodin. Zjednodušeně řečeno, díky tomuto rytmu se nám chce večer spát, přes den a v určité hodiny jsme zase na vrcholu s aktivitou.

Jiný výzkum zase zjistil, že resveratrol, antioxidant obsažený v hroznech, přemění nezdravý bílý tuk, kde se hromadí kalorie, na hnědý tuk, který kalorie spaluje. Určitě jste slyšeli taky o tom, že resveratrol je obsažen i ve víně. Jenže alkohol bohužel není před spaním úplně vhodný. Jedna ze studií totiž prokázala, že ti, co si dávali alkohol před usnutím, měli velmi nekvalitní spánek, jenž byl velmi podobný tomu, jako by dostávali po celou noc malé elektrošoky. Nic příjemného, že?

Kefír

Jedná se o fermentovaný (zakysaný) mléčný výrobek plný léčivých probiotik. Ta zvyšují ve střevech hladinu zdraví prospěšných bakterií, podporují správnou funkci trávení a pomáhají efektivněji vstřebávat vitamíny a minerály.

Dalším přínosným zakysaným mléčným výrobkem je jogurtový nápoj. Zkvalitní vám spánek a zároveň vám napomůže k regeneraci organismu. Večer volte raději čistou přírodní variantu bez jakýchkoliv příchutí.

Heřmánkový čaj

Šálek tohoto spánek vyvolávajícího horkého čaje zvyšuje ve vašem těle hladinu glycinu, což je neurotransmiter, který příjemně uvolní nervy, takže působí jako mírné sedativum. Dalším bonusovým bodem tohoto uklidňujícího nápoje je, že dokáže prudce zvýšit teplotu vašeho těla, které se samo začne velmi radikálně ochlazovat, což vás krásně připraví na spánek. A co víc – heřmánek dokáže zlepšit kontrolu hladiny glukózy a proces hubnutí. Jen si dejte pozor, aby čaj neobsahoval kofein a taky se vyvarujte detoxikačních čajů.

Mléko

Sklenice mléka, ať už teplého nebo studeného, vám pomůže spát krásně tvrdě. A to díky obsahu tryptofanu a vápníku. Více kvalitního spánku znamená, že nemáte druhý den tolik chutí, a proto se zbytečně nepřejídáte. Ženy, které cvičí (takže i vy), ocení mléčnou bílkovinu kasein, který se vstřebává pomalu, a proto může pomoci celou noc formovat vaše svaly. Pokud si tedy dáte před spaním 2 deci mléka, znamená to rychlejší metabolismus a snadnější hubnutí.

Sójový proteinový shake

Sója, ať už ve formě nápoje, nebo prášku, je plná aminokyselin. Jednou z nich je tryptofan. V čem je pro nás tak důležitý? Podle vědců z Birminghamské univerzity může pomoci vylepšit kvalitu spánku tím, že působí coby předzvěst melatoninu, hormonu vyvolávajícího spánek a únavu. Nejenže vám tedy pomůže usnout, ale navíc tryptofan snižuje hladinu kortizolu (hormonu produkovaného kůrou nadledvin), což napomáhá v boji proti tuku, který se ukládá v břiše.

Aby byl účinek nápoje co nejvíce efektivní, přimíchejte do něj trochu řeckého jogurtu. Dodá vašim svalům pořádnou porci bílkoviny kaseinu, díky čemuž se tělo lépe po cvičení zotaví.

-šp-

Sdílejte článek
Štítky čaj spánek nápoj tryptofan

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.