5 věcí, které vám o hubnutí nikdo neřekl

5 věcí, které vám o hubnutí nikdo neřekl

Rozhodnutí, že zhubnete, je fajn. Ale přemýšleli jste někdy nad tím, co se stane, když se vám to tentokrát opravdu povede? Víte, že úspěch vám může paradoxně přidělat vrásky na čele? A to doslova.

Ztratit kila neznamená najít návod na štěstí

Pamatuji se na to upřímné rozčarování, když jsem se poprvé dostala pod magickou hranici 70 kil. Na chvíli jsem si připadala úžasná a neporazitelná. Nic mě nemohlo zastavit. Dobyla jsem svět!

Jenže pak jsem s údivem zjistila, že lidi na ulici se na mě dívají úplně stejně, šéf v práci po mě chce ty samé nudné reporty a manžel nadále nachází podivnou zálibu v nesklápění prkýnka a nechávání nedopalků cigaret na záchodě. Hm. Svět si mé velké proměny jaksi nevšiml.

Zjištění číslo 1: Shodit přebytečná kila, aby člověk nepropadal depresi při pohledu do zrcadla, je fajn, ale neočekávejme od toho nic víc a nic míň. Zkrotlá ručička váhy nerovná se vyřešení všech našich problémů.

Vaše chutě se můžou změnit

Když člověk přibírá, jeho chuťové pohárky ztrácejí citlivost. Odborníci tím mimo jiné vysvětlují extrémní žravost obézních lidí, kteří se kvantitou konzumované potravy snaží nahrazovat uspokojení z kvality či chutě jídla, jež se jim najednou nedostává.

Zjištění číslo 2: Pokud hubnete, připravte se na změnu apetitu, mimo jiné na dramatický pokles zájmu o slané pochutiny.

Mění se chutě, mění se vztahy

Snaha zhubnout může váš partnerský vztah utužit, nebo do něj paradoxně vrazit klín. Pokud vás partner ve vašem úsilí dostatečně nepodporuje, vaše frustrace z nepochopení snadno vrhne stín na celé společné soužití.

Zjištění číslo 3: Pocit, že když vy se tak moříte a odříkáte si dobrého jídla a pití, měl by to samé udělat i váš partner, je velmi VELMI mylný.

Ne všude je tuk na škodu

Tělo vám za ztrátu nadbytečného tuku určitě poděkuje, ale pleť bude možná jiného názoru. Zvlášť pokud hubnete po padesátce.

Zjištění číslo 4: Tuk funguje jako výplň vrásek a pokud se ho zbavujete ve velkém, může být radost z vyrýsovaných křivek těla trochu zkalena vyrýsovanými vráskami na vaší tváři.

Zhubnout na váze neznamená nutně zhubnout v hlavě

Mám kamarádku, která shodila přes dvacet kilo, a přesto se pořád chovala jako obézní. Roláky a plandavá trika velikosti 44 sice vyměnila za menší, ale pořád to byly ty samé neforemné kusy oblečení. V uličkách mezi regály v obchodech se stále otáčela bokem, aby se uhnula ostatním nakupujícím, i když by se tam už v pohodě vešli. Když se na sebe podívala do zrcadla, pořád zkrátka viděla tu starou tlustou Karolínu.

Zjištění číslo 5: I když člověk nad vší pochynost zhubne, ne vždycky je schopen vzít to na vědomí.

Otázka tedy je: stojí nám to za to?

Michaela Kovářová

Sdílejte článek
Štítky hubnutí

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.