6 cviků, které nejspíš děláte špatně

6 cviků, které nejspíš děláte špatně

Možná si myslíte, že dřepy, kliky a další cvičení znáte tak dobře, že je můžete dělat se zavřenýma očima. My pro vás máme vylepšení těchto jednoduchých cviků, které způsobí, že je budete dělat správně a budou ještě účinnější. Maximalizujte své cvičení.

Nezapomeňte se na začátku zahřát, abyste si při cvičení neublížili a také se nastartovalo spalování tuků. Teprve pak začněte posilovat. Každý pohyb je třeba dělat precizně, aby jednak nedošlo ke zranění a abyste také posilovali přesně ty svaly, které chcete posilovat.

Dřepy

Vědci z Miami University v Ohiu zjistili, že mnoho lidí během dřepování hledí instinktivně dolů, na podlahu. Jenomže to způsobuje, že se jejich tělo předkloní asi o pět stupňů, takže místo čistého posilování nohou namáhají dolní část zad a mohou si způsobit zranění.

Nejlepší způsob, jak dělat dřepy, je držet hlavu rovně a koukat přímo před sebe. Tím udržíte hrudník otevřený a trup narovnaný, takže budete skutečně posilovat dolní končetiny.

Shyby

Aby bylo cvičení maximálně účinné, měly by se nad laťku dostat alespoň ramena a ne jenom brada. Pokud budete cvičit správně, nebudete se spoléhat pouze na své bicepsy, ale posílíte svaly kolem ramen, čímž zesílí celá horní polovina těla.

Abyste si opravdu zajistili, že se nahoru dostanete jen pomocí svalů horní poloviny těla, překřižte nohy v kotnících a pokrčte v kolenou. Nebudete tak kopat a pomáhat si nohama vzhůru.

Výpady

Držíte-li činku při výpadech jen v jedné ruce, musí se vaše zádové a břišní šikmé svaly hodně namáhat, aby tuto nerovnoměrnost vyvážily a vaše tělo bylo stabilní.

Abyste si při výpadech neublížili, držte v každé ruce stejně těžké závaží. A platí zde stejné pravidlo, jako u dřepů – dívejte se rovně před sebe, abyste nepředkláněli tělo a nenamáhali zádové svaly.

Bench press

Až příště budete dělat bench pressy, myslete na to, že vaše chodidla by měla zůstat na zemi, a to celou plochou. Vědci zjistili, že jejich nadzvedávání během posilování či odpočinku způsobuje, že až 30 procent vynaložené síly přichází vniveč. Při správném postoji zvýšíte počet opakování a zvednete větší váhu.

Zvedání pánve

Když podsazujete pánev a zvedáte ji do výšky, vaše kolena mají tendenci vybočovat do stran. Je to známka slabých svalů na vnitřní straně stehen.

Pokud mezi koleny budete držet ručník nebo polštář, posilujete kromě svalů zadní strany stehen a zadečku i tyto svaly. Vlastně obecně aktivujete daleko více svalů na nohou a vaše cvičení je tím účinnější.

Kliky

Také se vám stává, že když děláte kliky, bolí vás zápěstí? Na to máme skvělý trik.

Dělejte kliky na činkách. Činky nechte ležet na zemi a uchopte je za madla. To vám pomůže narovnat zápěstí a zmírnit tlak. Takže můžete udělat tolik opakování, kolik jen zvládnete. Jen pozor, aby vám činky neodjely a vy jste nedopadli na ústa.

LK

Sdílejte článek
Štítky Ohio Miami University

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.