Chcete cvičit doma? Využijte k tomu nábytek!

Fithall - Posilování ve stísněném prostředí

I když se vám nechce běhat venku nebo chodit do posilovny, nemusíte se vzdávat pohybových aktivit. Cvičit můžete i doma a vůbec nevadí, když tam nemáte žádné speciální sportovní náčiní a dost prostoru, protože vám bude stačit kousek podlahy, ale především běžný nábytek, který máte k dispozici.

Při cvičení doma je velmi důležité vybrat si vhodný prostor. Ten je třeba přizpůsobit podle toho, jakému cvičení se chcete věnovat. Na posilování a protahování stačí místo, kam se pohodlně položíte na záda a budete moct vzpažit i rozpažit ruce. Pokud byste chtěli doma přece jen do cvičení zapojit různé poskoky, dejte pozor na to, aby bylo dost místa také nad vámi.

Najděte si v bytě prostor, kde vás nebude nikdo rušit a rozptylovat, a kde si můžete pustit svoji oblíbenou hudbu. Cvičení se tak stane příjemným domácím rituálem.

Při cvičení je dále velmi důležitá bezpečnost. Odstraňte z dosahu předměty, o které byste si mohli ublížit, ale také se ujistěte, že cvičíte na podložce, která neklouže.

Ani nábytek vám nemusí překážet, naopak ho zkuste využít ve svůj prospěch. Velmi dobrým pomocníkem může být obyčejná židle, postel, nebo konferenční stolek. O nábytek se při cvičení můžete opřít, použít ho jako oporu nebo závaží.

Ani zrcadlu se v bytě nevyhýbejte. Naopak v něm kontrolujte, zda pohyby provádíte správně.

Pak už záleží jen na vaší fantazii, jak váš byt do cvičení zapojíte.

Zde je pár tipů na využití nábytku při cvičení:

Protažení v posteli

Pokud se chcete protáhnout, můžete začít klidně hned ráno na posteli. Vytáhněte se s výdechem za rukama a za nohama do dálky a protáhněte celé tělo. Potom pokrčte v leže na zádech pravou nohu do pravého úhlu, levou rukou uchopte koleno z vnější strany a pomalu pokrčenou nohu přetáčejte s výdechem doleva. Uvolníte tím meziobratlové ploténky a střední část zad. Obě ramena se přitom celou dobu dotýkají postele. Cvičení zopakujte i na opačnou stranu.

Protažení na židli

Další možnosti, jak se doma protáhnout, nabízí také obyčejná židle. Sedněte si na židli, uvolněte ramena a záda. Propleťte prsty za vaší hlavou a s výdechem jemně tlačte hlavu do předklonu. Uvolníte krční páteř a šíji, která bývá vlivem dlouhého sezení a nesprávného držení těla často přetížená.

Posilování tricepsů

Při posilování můžete nábytek využít také. Dobře procvičíte například tricepsy tak, že si stoupnete zády k židli, opřete se o sedák rukama, nohy posunete asi metr a půl od židle a budete krčit vaše lokty. Po chvíli ucítíte jemné pálení zadních stran vašich rukou. Stejným způsobem lze využít postel, nižší skříňku nebo konferenční stolek.

Posilování břišních svalů

Na posteli nebo širší a nepříliš měkké sedačce se dobře posilují břišní svaly. Stačí se pohodlně usadit, položit nohy na zem, na šířku vaší pánve a začít s tréninkem. Ruce překřižte na prsou a s výdechem se pomalu zaklánějte. Až ucítíte, že břišní svaly zabírají, vraťte se pomalu do výchozí polohy. Při cvičení se neprohýbejte v bedrech a vždy posilování zakončete jemným protažením.

Zdroj: Fithall.cz

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek
Štítky postel židle posilování nábytek