Chcete cvičit a nemáte čas? Zkuste to jako Simona z Reality show Prima hubnutí

Simona Štefanová je jedna ze dvou finalistek, které se rozhodly pod dohledem odborníků i nás všech zhubnout a změnit svůj životní styl. Stejně jako většina zaměstnaných žen s dětmi nemá moc času, proto jí trenérka Veronika Staňková vymyslela speciální cvičení, které může provádět i doma.

Simona je atraktivní čtyřicetiletá maminka dvouleté Elišky a čtyřletého Martina. Nikdy nebyla vyloženě hubená, ale až poslední dobou, kdy se z časových důvodů nestíhá věnovat svému oblíbenému sportu, cyklistice, ani správnému stravování, začala váha zlomyslně stoupat. V okamžiku, kdy jí ručička váhy ukázala 75 kg, rozhodla se změnit svůj životní styl i stravovací návyky. Jejím cílem je do léta shodit 10 kilogramů a zpevnit postavu.

Simona vaří relativně zdravě, protože její syn vyžaduje ze zdravotních důvodů dietu bez lepku a mléčného kaseinu. Čím víc se však věnuje výživě dětí, péči o rodinu a domácnost, tím méně času má sama na sebe, a proto jí nepravidelně, vynechává jídla a často dojídá po dětech. Na péči o děti a domácnost je téměř sama, takže nemůže navštěvovat fitcentra, věnovat se svým koníčkům a ani si pořádně odpočinout. Péče o syna se zdravotními potížemi je navíc psychicky vyčerpávající a všechny tyto stresory by mohly být v procesu hubnutí překážkou.

Intenzivních 30 minut denně

Protože Simona nemá mnoho času, ale ani hlídání pro děti, bude cvičit doma, a to formou vysoce intenzivního intervalového tréninku, který je zaměřený na spalování podkožního tuku a zabere jí jen půl hodiny denně. Dál se bude ve volných chvílích věnovat posilování svých problematických partií – břichu, vnitřním stranám stehen a zádovým svalům.

Co se týče jídla, Simona se pokusí přestat dojídat po dětech, začne jíst pravidelně 5–6x denně a omezí konzumaci oblíbených tučných sýrů a boloňských špaget. Do svého jídelníčku se také pokusí propašovat víc bílkovin, které bude po náročném cvičení potřebovat.

TRÉNINKOVÝ PLÁN:

Plavání + chůze tak často, jak je to jen možné.

Doma pak 4–7x týdně / 30 minut intervalového tréninku:

1. stanoviště – 40 sekund „panák“ – skáčeš nohama od sebe a k sobě + rukama to stejné. Pak 20 sekund pauza.

2. stanoviště – 40 sekund výpady vzad – střídej nohy, kolenem zadní nohy se skoro dotkneš země. Hlídej pravé úhly v kolenou, výdech je při pohybu dolů. Pak 20 sekund pauza.

3. stanoviště – 40 sekund „dřepy“ – jako bys dosedala na židli. Pak 20 sekund pauza.

4. stanoviště – 40 sekund kliky – klidně dámské, s oporou o kolena, ve svižném tempu. Neprohýbej se v bedrech! Pak 20 sekund pauza.

5. stanoviště – 40 sekund výdrž ve vzporu na předloktí – opři se o předloktí, srovnej krční i bederní páteř tak, aby se neprohýbala, natáhni obě nohy (nebo na kolena) dozadu a drž. Nezvedej zadek ke stropu, ani nenechej padat boky k zemi. Ramena, boky a kotníky jsou v jedné rovině – jako prkno. Pak 20 sekund pauza.

6. stanoviště – 40 sekund angličáky – klik a výskok. Pak 20 sekund pauza.

7. dál: běh na místě s boxováním, „běžkování“, různé poskoky

ZOPAKUJ 2x ZA SEBOU!!!

Trénink je za 24 minut hotový, 6 minut věnujte protahování – zaměřte se na ramena, prsní svaly, záda, břicho, stehna a lýtka.

Zdroj: Fithall.cz

Sdílejte článek
Štítky životní styl hubnutí reality show

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.