Chcete mít ploché břicho a pevné štíhlé svaly? Vytvarujte si postavu pomocí jógy

Fithall - Jóga pro stimulaci lymfatického systému

Pokud chcete hezky vytvarovat postavu a zpevnit vaše svaly, nemusíte se trápit v posilovně, stačí totiž pravidelně cvičit jógu. Formování postavy tímto způsobem je velmi zdravé a zároveň přirozené, protože cvičíte pouze s váhou vlastního těla.

Hlavním rozdílem je to, že svaly při cvičení jógy neposilujete jen v pohybu jako při klasickém cvičení, ale také izometricky, při delších výdržích v jednotlivých pozicích.

Při takovém posilování se zapojí mnohem více svalových vláken, cvičení je efektivnější a vy dosáhnete o to dříve vysněných výsledků. Nespornou výhodou cvičení jógy je dále posílení svalů, které jsou uloženy hluboko v břiše, ale i drobných svalů podél páteře, které se během klasického posilování příliš nezapojují. Zpevněním těchto svalů pak docílíte krásně plochého břicha a ulevíte si od bolesti zad.

Díky tomu, že při cvičení jógy kombinujete delší výdrže v jednotlivých pozicích s protahováním, dosáhnete toho, že vaše svaly budou nejen pevné a vytvarované, ale také pružné a hezky štíhlé.

Podle videa v úvodu článku si můžete zacvičit jógu pro stimulaci lymfy. Na první pohled působí jako pouhé protahování, nicméně šetrným způsobem zvyšuje pružnost těla, hybnost kloubů i páteře a odstraňuje svalovou nerovnováhu.

Zdroj: Fithall.cz

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek
Štítky hubnutí cvičení jóga břicho tvarování postavy