Diety a hubnutí

29. listopadu 2016 06:00

Anna Kopečková

Chcete zhubnout a nebaví vás hopsat v tělocvičně? Zkuste Boot Camp!

Když se řekne „voják“ – co si představíte? Uniformu, urostlou postavu, statečnost, odolnost i disciplínu. Díky vojenskému fyzickému tréninku mají muži i ženy v armádě tělo jako ze žuly, bez přebytečného gramu tuku, ale také funkční a plné energie.

Abyste dosáhli takových předností, nemusíte se hned hlásit k vojenskému výcviku, stačí přihlásit se na skupinovou lekci vedenou zkušeným trenérem, která nese označení „Boot Camp“.

Boot Camp je intenzivní kondiční tréninkový program, jenž vznikl ve Spojených státech za účelem prověření fyzické kondice rekrutů do námořnictva. Ve své lehce pozměněné (zmírněné) podobě slouží pro rozvoj kondice také široké veřejnosti i profesionálním sportovcům.

Pokud vás už hopsání na skupinových lekcích nebaví a sami cvičit nechcete, zhubněte a zpevněte si postavu Boot Campem.

Zde je několik důvodů, proč se přihlásit:

1. Budete cvičit ve skupině

Trénovat o samotě není tak zábavné ani motivující, jako společné snažení se ve skupině. Po krátké době se budete s ostatními „vojáky“ znát, budete se na ně těšit, vzájemně se podporovat i motivovat. Skupina se stane svědkem vašich pokroků, vaším spolubojovníkem i něčím, co vám nedovolí přestat.

2. Posílíte svaly

Díky tomu, že se na Boot Campu střídají různé druhy zátěže, posílíte svaly komplet celého těla. Vyzkoušíte si kruhový trénink, cvičení s nářadím, zdolávání překážek i skupinové pohybové hry.

3. Proženete srdce i plíce

Do Boot Campu patří mimo silový trénink také rozvíjení aerobní kapacity vašeho těla – budete běhat, závodit, prověřovat svou obratnost i cvičit za doprovodu hudby. Kardio trénink posílí nejen vaše srdce, plíce a cévy, ale ještě přinutí tukové zásoby rychle vyklidit pole.

Cvičí se venku, ale když je zima nebo prší, budete v tělocvičně. Foto: Thinkstock

4. Budete venku

Pohyb na čerstvém vzduchu má prokazatelně pozitivní účinek na naše zdraví, celkovou fyzickou kondici, odolnost, imunitu i náladu. Za extrémně špatného počasí se tréninky většinou přesouvají do tělocvičen, nicméně pokud to jde, cvičí se pod širým nebem.

5. Posílíte disciplínu

Boot Camp vede zkušený trenér – a toho je třeba poslouchat. Jednak dobře ví, co a jak máte cvičit, ale také vás dokáže motivovat a přinutit překonat se. Pokud budete trenéra respektovat, nedovolíte si vzdát trénink předčasně, jednotlivé cviky šidit nebo chodit na lekce pozdě.

6. Budete se bavit

Společný trénink s podobně smýšlejícími spolubojovníky na čerstvém vzduchu, při kterém si vyzkoušíte dosud nepoznané, zahrajete si hry, uvolníte se, zasmějete se a hodíte každodenní starosti za hlavu, je zábava. Tak si ji nenechte ujít a zábavně vplujte do o číslo menších kalhot i do zdravějšího života!

Mohlo by vás taky zajímat:

Zdroj: Fithall.cz

Sdílejte článek
Štítky hubnutí posilování boot camp

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.