Chcete zhubnout? Poradíme vám, co jíst ve 20, 30, 40, 50!

I když ženy nerady mluví o svém věku, právě on je při hubnutí důležitým faktorem a podílí se nemalou měrou na našem (ne)úspěchu. Pojďme se podívat, jak se hubne, když je vám…

…20

Hubnutí: Metabolismus jede na plné obrátky a spálí přijaté kalorie snad ještě dřív, než je vůbec pořádně spolknete. Kila navíc proto velmi snadno spálíte přidáním jakéhokoli aerobního pohybu.

Co dělat: Je léto – takže ideálním tipem může být bruslení, běh nebo plavání. Ve 20 stačí jedna dvě hodiny a linie je zpět. Krom toho někdy stačí navštívit párty a všechno vytancovat.

Jak jíst: Dát si můžete vlastně, co chcete. Občas si ale odpusťte sladkosti a nepřehánějte to se slazenými nápoji včetně slazených koktejlů.

…30

Hubnutí: Jako ženy se cítíme na vrcholu, ale hubnutí se stává trochu složitější. Metabolismus se zpomaluje a navíc je potřeba vyhnout se stresu. Při něm se totiž vyplavuje hormon kortizol a ten zjednodušeně způsobuje ukládání tuků na „horší časy“.

Co dělat: Dělejte hlavně to, co vás baví. Tím se zbavíte nejen kil navíc, ale i stresu. Zkuste zařadit pěší turistiku s rodinou nebo se pravidelně alespoň 2x týdně věnujte cyklistice, plavání nebo zkuste zase nějakou hodinovou lekci.

Jak jíst: Jezte méně kalorií, omezte nadmíru sladkostí a vynechejte tučná jídla. Raději zařaďte drůbež, zeleninu, ovoce, luštěniny. Dodávejte tělu navíc ještě vitaminy a minerály, hlavně železo a vitamin C.

…40

Hubnutí: Tělo se viditelně mění. Pomalu ubývá estrogenu a svalů, dochází k rychlejšímu ukládání tuku na problémových partiích a k tomu se objevuje ještě řídnutí kostí.

Co dělat: Kromě pravidelného pohybu alespoň 3x týdně po půlhodince je dobré zařadit ještě posilování a cviky na podporu kondice a také ty, které se zaměřují na střed těla tzv. CORE.

Jak jíst: Menší porce, ale častěji. Také je téměř nutnost obměnit jídelníček a zařadit zeleninu, ovoce, celozrnné pečivo a další potraviny bohaté na vitaminy a minerály třeba drůbež, mléčné výrobky, ryby a luštěniny.

…50

Hubnutí: Naše tělo potřebuje menší tukové zásoby, kvůli zdraví i kráse. Díky tuku vypadá žena mnohem mladší, redukuje totiž vrásky. Smiřte se se svým věkem a nemučte se dietami.

Co dělat: Rozhodně si nejdřív zajděte k lékaři. Pak zařaďte pohyb, který podporuje kardiovaskulární systém a je šetrný ke kloubům. Třeba jízda na kole či rotopedu, Nordic Walking, procházky apod.

Jak jíst: Vyváženě! Navíc se vyhněte jednoduchým cukrům a myslete na to, aby byl jídelníček „ozdravený“.

Sdílejte článek
Štítky hubnutí

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.