Co prozradí jedna kapka krve o vaší váze

Vyzkoušeli jste nejrůznější diety a stále se vám nedaří zhubnout? Proč vaše váha stagnuje, i když jste zredukovali příjem kalorií a dodržujete zásady zdravého životního stylu? Odpověď najdete v jediné kapce vaší krve.

Každý organismus je jedinečný a specificky reaguje na různé podněty. Metabolismus je individuální a složitá záležitost ovlivněná řadou faktorů, jako je například pohlaví, věk, zdravotní stav, fyzická kondice, dědičnost. Dieta, která se skvěle osvědčila vaší kamarádce, na váš typ organismu vůbec reagovat nemusí.

Kvůli redukci váhy není potřeba týrat se nesmyslnými dietami a hladovět. Takový přístup vede k následnému jojo efektu a v horším případě zdravotním komplikacím.

K tomu, aby vaše hubnutí bylo skutečně účinné a mělo dlouhodobý efekt, je potřeba své tělo dokonale poznat. Správně „naordinovanou a na míru ušitou dietou“ docílíte nejen redukce váhy, ale můžete se zbavit i zdravotních obtíží, mnohdy i chronického charakteru.

Dej mi kapku krve a já ti řeknu, co tě trápí

Nejnovějším celosvětovým trendem v oblasti dietologie je diagnostika zdravotního stavu a dispozic z živé kapky krve. Rozbor speciálně upraveným mikroskopem odhalí příčinu vašich zdravotních obtíží i důvody, proč se vám nedaří zhubnout.

Po USA, Kanadě, Německu, Švýcarsku a Rakousku se i k nám dostala unikátní metoda, která pracuje s živou krví. Právě krev je totiž přesným odrazem metabolismu. Z jediné kapky odborník dokáže určit, zda vás v budoucnu nečeká např. dna, trombembolické komplikace, problémy s játry a jiné nepříjemné obtíže.

„Velmi ráda s touto pomocnou metodou pracuji, protože výsledný obraz vlastní krve je pro klienta atraktivní a zároveň velmi motivující ke změnám životního stylu,“ říká MUDr. Lenka Řehořková, pedagožka a členka týmu Lékařské rady Světa zdraví.

Vyšetření živé kapky krve slouží k posouzení aktuálního stavu vnitřního prostředí těla a toho, v jakém zdravotním stavu se organismus právě nachází. Toto vyšetření nenahrazuje klasickou biochemickou analýzu, ale je jejím ideálním doplňkem. Vhodné je i pro klienty, kteří netrpí žádnými viditelnými obtížemi. Ani „zdravý“ člověk nemusí mít krevní obraz optimální.

Někdy stačí málo

Pokud anamnéza neodhalí žádná závažná rizika, klient netrpí chronickou nemocí a přišel „pouze“ na prevenci, specialista se s ním snaží doladit např. hladinu lipidů. Doporučí mu omezit konzumaci nasycených mastných kyselin, přidat omega 3 mastné kyseliny, koenzym Q10.

Častým problémem bývá překyselení organismu (vyšší hladina kyseliny močové). V tom případě je první pomocí vysadit puriny, tzn. vyvarovat se tučných uzenin a mas, vnitřností, droždí, čokolády.

Skoro plošně se v populaci objevují špatné návyky, co se týká pitného režimu. Na úpravu funkce jater se nasazuje speciální dieta a tzv. hepatoprotektiva typu ostropestřec mariánský.

Vyřeší i kožní potíže

Na dietní a režimová opatření velmi dobře reagují i kožní obtíže. U lupenky a ekzémů se provádí doplňková, podpůrná terapie. Konkrétně lupenka je autoimunitní onemocnění, které vyléčit nelze. Vhodně volenou stravou v kombinaci s potravinovými doplňky je ji však možné udržovat v uspokojivém stavu, tzn. bez projevů.

I nečistá pleť s projevy akné se dá dietou značně ovlivnit. Je třeba omezit sladkosti, mléčné výrobky, popřípadě provést radikální detoxikaci střeva.

Další častou obtíží, na kterou má strava velký vliv a z vyšetření kapky krve jasně vyplývá, je mykóza. Na tu velmi dobře funguje speciální antimykotická dieta.

„Mikroskopické vyšetření kapky krve je vhodné pro ty, kteří chtějí preventivně pečovat o zlepšení svého zdravotního stavu a předejít tak případným zdravotním komplikacím v budoucnu nebo aktuálně řešit opakující se chronické obtíže,“ okomentovala novou metodu MUDr. Lenka Řehořková

Vyšetření, které nejen pomůže, ale i pobaví

Vyšetření samo o sobě je zajímavým a silným zážitkem. Klient nedostane výsledky pouze „na papíře“, jako u většiny jiných analýz, ale sám aktivně pozoruje obraz vlastní živé krve. Je mu umožněno detailně nahlédnout do mikrosvěta vlastního těla.

To, že klient v reálu vidí, co je v jeho krevním obrazu v nepořádku, má podle MUDr. Lenky Řehořkové pozitivní vliv na jeho motivaci: „Jako největší bonus vidím to, že v klasické laboratoři svou krev neuvidí. Myslím (a mám tu praktickou zkušenost), že vizuální kontakt je velmi motivující a práci s klientem v rámci prevence velmi usnadní. Pokud má klient zájem spolupracovat, cíl je dosažen snadněji.“

Vzorek krve se vloží do speciálního mikroskopu, který je napojený na počítač. Na monitoru pak pozoruje klient společně s lékařem svůj krevní obraz. Jednotlivé složky krve jsou rozeznatelné do nejmenších detailů. Na vlastní oči lze vidět množství a různé tvary červených krvinek. Pokud jich krev obsahuje málo, znamená to chudokrevnost, shlukování červených krvinek je varujícím signálem mozkové či srdeční příhody, nadměrné množství bílých krvinek signalizuje zánět. Nepřiměřené množství krystalků kyseliny močové znamená, že je pacient ohrožen dnou.

Z živé kapky krve lze vypozorovat kvasinky, mikroorganismy, přítomnost cholesterolu, je možné zjistit hormonální nerovnováhu i známky překyselení organismu. Lékař pacientovi „v přímém přenosu popisuje“, co jednotlivé komponenty znamenají, jestli se chovají tak, jak mají.

Chcete zhubnout? Spolehněte na vědu

Výsledkem vyšetření je závěrečná zpráva. Na základě rozboru specialista klientovi navrhne úpravu stravy. Sestaví mu individuální plán, který mu pomůže zredukovat váhu. Určí potraviny, kterých by sem měl klient vyvarovat, doporučí jídelníček, popřípadě i potravinové doplňky, které naopak ke zlepšení zdravotních obtíží přispějí.

Zhruba po dvou až třech měsících se klient dostaví na kontrolu. Specialista provede kontrolní vyšetření a porovná jej se vstupními parametry. Výsledek klient opět vidí v přímém přenosu. Na místě dostane zpětnou vazbu, zda byla doporučená dieta pro něj ideální a hlavně, jak důsledně se držel doporučení specialisty. Krev na něj vše prozradí, ta se zkrátka ošidit nedá.

-ak-

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.