Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Čtenářka chce zhubnout za rok 40 kg. Podaří se jí to?

Vendula Zajíčková má s nadváhou problémy už od dětství. Ale teď, půl roku po porodu s ní chce definitivně skoncovat. I proto, aby si mohla na sebe obléknout hezké svatební šaty.
Vydáno: 25.06.2016
Vendy váží 138 kg!
Vendy váží 138 kg! Autor: Thinkstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sama to ale nezvládne, proto se rozhodla o pomoc požádat nutriční specialistu Kristýnu Báčovou ze Světa zdraví. Vendy to nebude mít vůbec lehké už proto, že má doma půlročního synka, s nímž je na rodičovské dovolené její partner. Ona pracuje na noční směny jako dispečerka taxi služby, takže má úplně převrácený režim.

S nadváhou měla Vendy problémy od dětství. Zhruba od základní školy měla nadváhu minimálně 9 kg a s přibývajícím věkem ještě stoupala. Nejvíc po maturitě a s nástupem do práce. Jak sama říká, diety drží vlastně celý život. Nejvíc úspěšná byla v roce  2011, kdy musela dodržovat sepsaný jídelníček a pravidelně cvičila s trenérkou, takže zhubla přibližně 35 kg. Ostatní diety byly hlavně hladovky založené na vodě a zelenině. Pokud se Vendy podařilo zhubnout, vydrželo jí to maximálně 3 týdny a výsledek byl téměř nulový. 

Když za mnou Vendy přišla, vážila 138 kg, což je morbidní obezita. Nerada bych, aby rychle zhubla a za několik let se začala stravovat zase špatně. Začaly jsme postupně a to malými úpravami jídelníčku, nechceme ze dne na den změnit všechny zvyky, dlouho by to nevydrželo," říká Kristýna Báčová.

Vendy postupně podstoupila vážení na lékařsky certifikované váze, měření krevního tlaku (tonometr), měření obvodu těla, měření cévního řečiště pomocí přístroje MAX PULSE, metabolickou typologii a krevní rozbor. Díky těmto informacím jí specialistka vytvořila přesný jídelníček a zohlednila nejen zdraví, ale i jaký je metabolický typ.

Vendy žene kupředu motivace. Především zdraví, lepší fyzická kondice, abych se za sebe nemusela stydět, když někam půjdu. A také můj půlroční syn. Nechci mu dávat moje špatné návyky," říká Vendy.

Vendy hubnutí Foto:

Kristýna Báčová si vyzkoušela, jaké to je být v tlustém těle.

 

Pro nutriční specialistku nejsou důležité jen výsledky, ale i pocity, které Vendy má. Psychická stránka velmi ovlivňuje celý proces a proto je tato spolupráce důvěrná. Když jsou stresy, pracuji s Vendy jinak, než když má dovolenou, nebo je po noční. Překážky vyvstávají a my se snažíme společně najít řešení, jak je překonat. O tom život je a pak na sebe člověk může být hrdý," říká Kristýna Báčová, která se dokonce neváhala obléknout do "tlustého člověka", aby si vyzkoušela, jaké to je a mohla Vendy lépe pomoci. Její proměnu můžete vidět v našem videu v úvodu článku.

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:

5 věcí, které vám o hubnutí nikdo neřekl

Rozhodnutí, že zhubnete, je fajn. Ale přemýšleli jste někdy nad tím, co se stane, když se vám to tentokrát opravdu povede? Víte, že úspěch vám může paradoxně přidělat vrásky na čele? A to doslova.

Ztratit kila neznamená najít návod na štěstí

Co nevíte o hubnutí 1

Pamatuji se na to upřímné rozčarování, když jsem se poprvé dostala pod magickou hranici 70 kil. Na chvíli jsem si připadala úžasná a neporazitelná. Nic mě nemohlo zastavit. Dobyla jsem svět!

Jenže pak jsem s údivem zjistila, že lidi na ulici se na mě dívají úplně stejně, šéf v práci po mě chce ty samé nudné reporty a manžel nadále nachází podivnou zálibu v nesklápění prkýnka a nechávání nedopalků cigaret na záchodě. Hm. Svět si mé velké proměny jaksi nevšiml.

 

Zjištění číslo 1: Shodit přebytečná kila, aby člověk nepropadal depresi při pohledu do zrcadla, je fajn, ale neočekávejme od toho nic víc a nic míň. Zkrotlá ručička váhy nerovná se vyřešení všech našich problémů.

 

Neuvěříte, že je to tak snadné!

Geniálně jednoduchý trik, díky kterému toho sníte mnohem méně

 

 


Článek je zařazen v: dieta, hubnutí, výživový poradce, svět zdraví, kouč hubnutí
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama