Čtenářka chce zhubnout za rok 40 kg. Podaří se jí to?

Vendula Zajíčková má s nadváhou problémy už od dětství. Ale teď, půl roku po porodu s ní chce definitivně skoncovat. I proto, aby si mohla na sebe obléknout hezké svatební šaty.

Sama to ale nezvládne, proto se rozhodla o pomoc požádat nutriční specialistu Kristýnu Báčovou ze Světa zdraví. Vendy to nebude mít vůbec lehké už proto, že má doma půlročního synka, s nímž je na rodičovské dovolené její partner. Ona pracuje na noční směny jako dispečerka taxi služby, takže má úplně převrácený režim.

S nadváhou měla Vendy problémy od dětství. Zhruba od základní školy měla nadváhu minimálně 9 kg a s přibývajícím věkem ještě stoupala. Nejvíc po maturitě a s nástupem do práce. Jak sama říká, diety drží vlastně celý život. Nejvíc úspěšná byla v roce 2011, kdy musela dodržovat sepsaný jídelníček a pravidelně cvičila s trenérkou, takže zhubla přibližně 35 kg. Ostatní diety byly hlavně hladovky založené na vodě a zelenině. Pokud se Vendy podařilo zhubnout, vydrželo jí to maximálně 3 týdny a výsledek byl téměř nulový.

Když za mnou Vendy přišla, vážila 138 kg, což je morbidní obezita. Nerada bych, aby rychle zhubla a za několik let se začala stravovat zase špatně. Začaly jsme postupně a to malými úpravami jídelníčku, nechceme ze dne na den změnit všechny zvyky, dlouho by to nevydrželo," říká Kristýna Báčová.

Vendy postupně podstoupila vážení na lékařsky certifikované váze, měření krevního tlaku (tonometr), měření obvodu těla, měření cévního řečiště pomocí přístroje MAX PULSE, metabolickou typologii a krevní rozbor. Díky těmto informacím jí specialistka vytvořila přesný jídelníček a zohlednila nejen zdraví, ale i jaký je metabolický typ.

Vendy žene kupředu motivace. Především zdraví, lepší fyzická kondice, abych se za sebe nemusela stydět, když někam půjdu. A také můj půlroční syn. Nechci mu dávat moje špatné návyky," říká Vendy.

Kristýna Báčová si vyzkoušela, jaké to je být v tlustém těle.

Pro nutriční specialistku nejsou důležité jen výsledky, ale i pocity, které Vendy má. Psychická stránka velmi ovlivňuje celý proces a proto je tato spolupráce důvěrná. Když jsou stresy, pracuji s Vendy jinak, než když má dovolenou, nebo je po noční. Překážky vyvstávají a my se snažíme společně najít řešení, jak je překonat. O tom život je a pak na sebe člověk může být hrdý," říká Kristýna Báčová, která se dokonce neváhala obléknout do "tlustého člověka", aby si vyzkoušela, jaké to je a mohla Vendy lépe pomoci. Její proměnu můžete vidět v našem videu v úvodu článku.

-ak-

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.