zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Deset jednoduchých triků, jak rozproudit lymfu

Stačí trochu změnit životní styl...
Autor: Thinkstock Stačí trochu změnit životní styl...
anna kopečková , Vydáno: 14.11.2016
Lymfatický systém není tak nápadný jako ostatní systémy našeho těla (dýchací, kosterně-svalový, trávicí apod.), ale to neznamená, že by byl o něco méně důležitý. Právě naopak – díky lymfatickému ústrojí se může náš organismus čistit, zbavovat se nežádoucích látek a uzdravovat se.

reklama

Lymfatické cévy a lymfatické uzliny se podílejí na obranyschopnosti našeho těla. Tato extrémně důležitá funkce ale může být narušená a člověk je pak náchylný k onemocněním, unavený, bez života, oteklý – a s celulitidou (což je ten nejmenší problém, nicméně otravný).

Narušení funkce lymfatického systému bývá způsobeno především nesprávnou životosprávou. A když známe příčinu, můžeme léčit důsledky.

 

Změňte svůj životní styl a pomocí těchto 10 triků rozpohybujte svoji lymfu:

1. Pijte vodu

Lymfa je tekutina. Když nebude mít spojence v podobě čisté vody, nebude proudit, nepoteče. Abyste lymfu znovu rozproudili, vypijte denně minimálně 3 litry čisté vody, minerálky a neslazeného čaje.

 

2. Jezte zeleninu

Vláknina čistí střeva a odvádí pryč z těla část nežádoucích látek. Další část odvádí lymfa – pomozte jí a konzumujte vlákninu, nejlépe prostřednictvím nesolené zeleniny, která navíc tělu dodá vitamíny a minerály.

3. Jezte čistě

Když nebude lymfa muset uklízet neplechu, kterou v těle nadělají hamburgery, sladkosti, hranolky, koblihy či uzeniny, bude tělo mnohem lépe fungovat a vy se nebudete cítit unavení ani oteklí. Omezte chemii v jídelníčku.

Napadlo by vás zkombinovat jablka, zelenou petrželku a trochu skořice?

Smoothie: Jaké připravit pro sportovce, dietáře, mlsouny nebo zmrzlíky

 

4. Vynechte alkohol

Alkohol obsahuje spoustu prázdných kalorií, které tělu nepřinášejí nic dobrého. Navíc zatěžuje játra a celé tělo v podstatě otravuje. Abstinencí lymfatickému systému ulevíte, zbavíte se celulitidy i několika nežádoucích kilogramů. Jedna sklenička (2 dl) bílého nebo červeného vína v pátek večer je povolena!

5. Choďte

Pohyb těla je pohybem lymfy. Čím víc se budete hýbat, tím lépe bude lymfa proudit a fungovat tak, jak má. Tak prosté to je. Při práci na počítači nebo během sledování televize vstaňte a projděte se po bytě minimálně každých 30 minut.

6. Dřepněte si

Dlouhé sezení na židli doma nebo v práci utlačuje lymfatické cévy i uzliny a pak vznikají nejen otoky, ale také potíže s trávením. Zkuste co nejčastěji místo sezení dřepět – ulevíte lymfě, páteři, ale také popoženete zažívací ústrojí.

7. Dělejte úklony 

Lymfatické cévy jsou uložené v podkoží, proto je pomocí úklonů můžete dobře stimulovat. Inspirujte se jógou nebo se zkrátka uklánějte a protahujte tak, jak je vám to příjemné.

Jóga vám protáhne tělo

VIDEOLEKCE: Jóga pro stimulaci lymfy! Začněte v pozici mrtvoly

 

8. Jděte na masáž

Pokud lymfa ne a ne spolupracovat, objednejte se na přístrojovou nebo ruční lymfatickou masáž. Tyto procedury jsou finančně nákladnější, protože nestačí jedna návštěva – většinou se pro optimální efekt doporučuje 10 opakování. Podmínkou efektivity masáží je samozřejmě správný jídelníček a pohybová aktivita.

9. Masírujte se

Při sprchování, u televize nebo při nanášení tělového krému masírujte nohy směrem od kotníků ke kolenům a od kolen k tříslům. To je směr, kterým by lymfa měla proudit, tak jí k tomu trochu pomozte.

10. Stůjte na hlavě 

Natrénujte stoj na hlavě, svíčku nebo stojku. Obrácené pozice pomáhají lymfě téct, a to díky gravitaci. Na rozdíl od krve totiž není lymfa poháněná srdcem, ale svaly, gravitací a pohybem.

Zdroj: FITHALL.cz

fithall banner nový 2 Foto:

reklama

Související témata: hubnutí , detox , lymfatický systém , jak rozproudit lymfu

reklama

Přečtěte si také

reklama