Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

VIDEOLEKCE: Jóga pro stimulaci lymfy! Začněte v pozici mrtvoly

Vyzkoušejte si jógovou sestavu, kterou vám předvede Zuzana Klingrová.
Vydáno: 20.02.2014
Jóga vám protáhne tělo
Autor: thinkstock.com Jóga vám protáhne tělo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na první pohled působí jako pouhé protahování, nicméně šetrným způsobem zvyšuje pružnost těla, hybnost kloubů i páteře, odstraňuje svalovou nerovnováhu. Díky meditačním, koncentračním a relaxačním technikám, které jsou rovněž součástí cvičení, působí pozitivně na psychiku. A co je důležité – cvičení není omezeno věkem. Respektuje totiž individuální možnosti každého a pomáhá mu postupně zvyšovat tělesnou i psychickou kondici.

O józe

„Kromě toho, že zvyšuje pružnost svalů, má jóga mnoho pozitivních účinků na organismus. V první řadě zlepšuje soustředění, její pravidelné cvičení pomáhá snižovat krevní tlak a stabilizovat tepovou frekvenci. Příznivě působí na snížení hladiny cukru v krvi, protože pravidelné cvičení jógy přispívá i ke snižování hmotnosti.

A v neposlední řadě snižuje hladinu kortizolu, což pomáhá lépe zvládat stres a úzkost,“ vysvětluje trenérka Zuzana Klingrová z Resortu Svaté Kateřiny a  z portálu Fithall.cz, kde najdete i další tipy na cvičení.

Podle ní je velkou výhodou i fakt, že existuje několik typů jógy, takže si vyberou i ti, jimž klasická jóga z nějakého důvodu nevyhovuje. Jak velký je rozdíl mezi jednotlivými typy jógy? „Používají se stejné pozice – asany, ale systém výuky, stavba lekce i obsahová stránka jsou různé,“ vysvětluje Zuzana a doplňuje: „Každý si tak může vybrat typ jógy, který ho v daném okamžiku oslovuje. Záleží samozřejmě na kondici, duševním i zdravotním stavu. Například bikram jóga není vhodná pro lidi, kteří mají problémy s vysokým krevním tlakem, kardiaky a podobně.“

Silné paže!

VIDEOLEKCE: Cviky pro paže bez celulitidy a sádlíčka

Partneři Prima hubnutí
Partneři Prima hubnutí
Článek je zařazen v: hubnutí, jóga, celulitida, lymfatický systém, rozproudění lymfy, pozice mrtvoly
Reklama