VIDEOLEKCE: Jóga pro stimulaci lymfy! Začněte v pozici mrtvoly

Vyzkoušejte si jógovou sestavu, kterou vám předvede Zuzana Klingrová.

Na první pohled působí jako pouhé protahování, nicméně šetrným způsobem zvyšuje pružnost těla, hybnost kloubů i páteře, odstraňuje svalovou nerovnováhu. Díky meditačním, koncentračním a relaxačním technikám, které jsou rovněž součástí cvičení, působí pozitivně na psychiku. A co je důležité – cvičení není omezeno věkem. Respektuje totiž individuální možnosti každého a pomáhá mu postupně zvyšovat tělesnou i psychickou kondici.

O józe

„Kromě toho, že zvyšuje pružnost svalů, má jóga mnoho pozitivních účinků na organismus. V první řadě zlepšuje soustředění, její pravidelné cvičení pomáhá snižovat krevní tlak a stabilizovat tepovou frekvenci. Příznivě působí na snížení hladiny cukru v krvi, protože pravidelné cvičení jógy přispívá i ke snižování hmotnosti.

A v neposlední řadě snižuje hladinu kortizolu, což pomáhá lépe zvládat stres a úzkost,“ vysvětluje trenérka Zuzana Klingrová z Resortu Svaté Kateřiny a z portálu Fithall.cz, kde najdete i další tipy na cvičení.

Podle ní je velkou výhodou i fakt, že existuje několik typů jógy, takže si vyberou i ti, jimž klasická jóga z nějakého důvodu nevyhovuje. Jak velký je rozdíl mezi jednotlivými typy jógy? „Používají se stejné pozice – asany, ale systém výuky, stavba lekce i obsahová stránka jsou různé,“ vysvětluje Zuzana a doplňuje: „Každý si tak může vybrat typ jógy, který ho v daném okamžiku oslovuje. Záleží samozřejmě na kondici, duševním i zdravotním stavu. Například bikram jóga není vhodná pro lidi, kteří mají problémy s vysokým krevním tlakem, kardiaky a podobně.“

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.