zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

VIDEOLEKCE: Jóga pro stimulaci lymfy! Začněte v pozici mrtvoly

Jóga vám protáhne tělo
Autor: thinkstock.com Jóga vám protáhne tělo
motlovk , Vydáno: 20.02.2014
Vyzkoušejte si jógovou sestavu, kterou vám předvede Zuzana Klingrová.

reklama

Na první pohled působí jako pouhé protahování, nicméně šetrným způsobem zvyšuje pružnost těla, hybnost kloubů i páteře, odstraňuje svalovou nerovnováhu. Díky meditačním, koncentračním a relaxačním technikám, které jsou rovněž součástí cvičení, působí pozitivně na psychiku. A co je důležité – cvičení není omezeno věkem. Respektuje totiž individuální možnosti každého a pomáhá mu postupně zvyšovat tělesnou i psychickou kondici.

O józe

„Kromě toho, že zvyšuje pružnost svalů, má jóga mnoho pozitivních účinků na organismus. V první řadě zlepšuje soustředění, její pravidelné cvičení pomáhá snižovat krevní tlak a stabilizovat tepovou frekvenci. Příznivě působí na snížení hladiny cukru v krvi, protože pravidelné cvičení jógy přispívá i ke snižování hmotnosti.

A v neposlední řadě snižuje hladinu kortizolu, což pomáhá lépe zvládat stres a úzkost,“ vysvětluje trenérka Zuzana Klingrová z Resortu Svaté Kateřiny a  z portálu Fithall.cz, kde najdete i další tipy na cvičení.

Podle ní je velkou výhodou i fakt, že existuje několik typů jógy, takže si vyberou i ti, jimž klasická jóga z nějakého důvodu nevyhovuje. Jak velký je rozdíl mezi jednotlivými typy jógy? „Používají se stejné pozice – asany, ale systém výuky, stavba lekce i obsahová stránka jsou různé,“ vysvětluje Zuzana a doplňuje: „Každý si tak může vybrat typ jógy, který ho v daném okamžiku oslovuje. Záleží samozřejmě na kondici, duševním i zdravotním stavu. Například bikram jóga není vhodná pro lidi, kteří mají problémy s vysokým krevním tlakem, kardiaky a podobně.“

Silné paže!

VIDEOLEKCE: Cviky pro paže bez celulitidy a sádlíčka

Partneři Prima hubnutí
Partneři Prima hubnutí

reklama

Související témata: hubnutí , jóga , celulitida , lymfatický systém , rozproudění lymfy , pozice mrtvoly

reklama

Přečtěte si také

reklama