Diety a hubnutí

2. prosince 2015 04:40

Lucie Průchová

Dieta podle vaší krevní skupiny

Dieta podle krevních skupin doporučuje, aby lidé konzumovali pouze některé potraviny a jiným se naopak vyhýbali.

Autor diety podle krevních skupin, Peter D’Adamo, věří, že krevní skupiny významně ovlivňují proces trávení, a proto jsou některé potraviny vhodné pro některé lidi a nebezpečné pro jiné. Co byste měli jíst a jak cvičit, záleží na vaší krevní skupině.

Dieta pro lidi s krevní skupinou 0

Pokud je vaše skupina 0, váš trávící systém je stejný jako trávící systém starověkých lidí, kteří si obstarávali potravu lovem. Nejvhodnější je pro vás libové maso, kuřecí maso a ryby. Lidé s krevní skupinou 0 by se měli vyhnout cereáliím, chlebu a zelenině. Nejlepší je pro ně intenzivní sportovní aktivita.

Dieta pro lidi s krevní skupinou A

Lidé s krevní skupinou A udělají nejlépe, když se budou držet vegetariánské stravy. Dieta pro skupinu A tedy obsahuje sójové bílkoviny, obiloviny a bio zeleninu. Doporučené jsou sportovní aktivity s nízkou až střední intenzitou. Vhodná fyzická aktivita je přirozený pohyb. Pokud máte tuto krevní skupinu, udělejte si třeba doma generální úklid.

Dieta pro lidi s krevní skupinou B

Krevní skupina B, kočovníci, je charakteristická skromným trávícím systémem. Tento typ lidí může jíst nízkotučné mléčné výrobky, maso a zemědělské produkty, ale musí se vyhnout pšenici, kukuřici a čočce. Pokud vám v žilách koluje krev skupiny B, doporučuje se mírné cvičení.

Dieta pro lidi s krevní skupinou AB

„Moderní“ krevní skupina typu AB má citlivější trávící ústrojí. Tito lidé by se měli vyhnout konzumaci kuřecího masa, hovězího a vepřového masa. Naopak vhodné potraviny jsou mořské plody, tofu, mléčné výrobky a většina zemědělských produktů. Vhodná fyzická aktivita je ta s nízkou intenzitou. Například čištění koberce je ideálním cvičením.

Nyní už víte, které potraviny konzumovat a kterým se vyhnout v případě, že chcete následovat dietu zohledňující krevní skupiny. Můžete to zkusit a podělit se s námi o výsledky.

Hodně štěstí!

Zdroj: FitLif – nový internetový magazín o zdravém hubnutí! www.fitlif.cz

Sdílejte článek
Štítky jídlo

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 3. 2024

Co se týče lásky a romantiky, je situace rozhodně příznivá pro vás, Berani. Pozor byste si dnes měli dávat na to, že by mohlo dojít k určité manipulaci ze strany někoho z vašich blízkých. Dejte si pozor, aby potřeba svobody někoho jiného negativně neovlivnila váš vztah. Pro udržení zdravého románku na jakékoli úrovni je klíčová komunikace.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.