Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Dieta podle vaší krevní skupiny

Dieta podle krevních skupin doporučuje, aby lidé konzumovali pouze některé potraviny a jiným se naopak vyhýbali.
Vydáno: 02.12.2015
Víte, jakou máte krevní skupinu?
Víte, jakou máte krevní skupinu? Autor: thinkstock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Autor diety podle krevních skupin, Peter D’Adamo, věří, že krevní skupiny významně ovlivňují proces trávení, a proto jsou některé potraviny vhodné pro některé lidi a nebezpečné pro jiné. Co byste měli jíst a jak cvičit, záleží na vaší krevní skupině.

Dieta pro lidi s krevní skupinou 0

Pokud je vaše skupina 0, váš trávící systém je stejný jako trávící systém starověkých lidí, kteří si obstarávali potravu lovem. Nejvhodnější je pro vás libové maso, kuřecí maso a ryby. Lidé s krevní skupinou 0 by se měli vyhnout cereáliím, chlebu a zelenině. Nejlepší je pro ně intenzivní sportovní aktivita.

Dieta Foto:

Dieta pro lidi s krevní skupinou A

Lidé s krevní skupinou A udělají nejlépe, když se budou držet vegetariánské stravy. Dieta pro skupinu A tedy obsahuje sójové bílkoviny, obiloviny a bio zeleninu. Doporučené jsou sportovní aktivity s nízkou až střední intenzitou. Vhodná fyzická aktivita je přirozený pohyb. Pokud máte tuto krevní skupinu, udělejte si třeba doma generální úklid.

Které jídlo vám pomůže hubnout?

Jídlo, které po cvičení pomáhá se spalováním tuku

Dieta pro lidi s krevní skupinou B

Krevní skupina B, kočovníci, je charakteristická skromným trávícím systémem. Tento typ lidí může jíst nízkotučné mléčné výrobky, maso a zemědělské produkty, ale musí se vyhnout pšenici, kukuřici a čočce. Pokud vám v žilách koluje krev skupiny B, doporučuje se mírné cvičení.

Dieta pro lidi s krevní skupinou AB

„Moderní“ krevní skupina typu AB má citlivější trávící ústrojí. Tito lidé by se měli vyhnout konzumaci kuřecího masa, hovězího a vepřového masa. Naopak vhodné potraviny jsou mořské plody, tofu, mléčné výrobky a většina zemědělských produktů. Vhodná fyzická aktivita je ta s nízkou intenzitou. Například čištění koberce je ideálním cvičením.

Pozor na přehnané diety! Foto:

Nyní už víte, které potraviny konzumovat a kterým se vyhnout v případě, že chcete následovat dietu zohledňující krevní skupiny. Můžete to zkusit a podělit se s námi o výsledky.

Hodně štěstí!

Zdroj: FitLif – nový internetový magazín o zdravém hubnutí! www.fitlif.cz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama