Diety a hubnutí

18. srpna 2016 04:50

Martina Čerňanská

Dukanova dieta na vlastní kůži - díl první

Kazí vám radost kila navíc, co naprosto změnily vaši postavu a nyní vám bříško zdobí tukový prstenec, zadeček se nafoukl do velkolepých rozměrů a stehna jakoby se připravovaly na zimu, už teď v létě? Nevíte, jak získanou nadváhu snížit a dát navždy sbohem číslu, které ukazuje váha?

Vyplatí se svěřit špíčky do péče Dukanovy diety, díky které hubnou i celebrity? Tady jsou postřehy, které nejsou výplodem fantazie, ale ověřených zkušeností!

Dukanova dieta nese svůj název podle lékaře Pierra Dukana, který její myšlenku uvedl do praxe. Její oblíbenost tkví v tom, že pokud se rozhodnete, zatnete zuby a budete ji dodržovat tak, jak Pierre píše ve své knize, kilogramy vás opustí jedna dvě.

Jak to funguje?

Dieta má čtyři fáze. V té první se plně soustředíte na konzumaci bílkovinných potravin a jejich množství není nijak omezeno. Jakmile budete pociťovat hlad, můžete se v kteroukoli denní dobu zakousnout do kvalitní šunky, vajíček, kuřecího masa, tofu, tvarohu, sýru Cottage, nízkotučného jogurtu s lžicí ovesných otrub (povolená je na začátku jenom jedna lžička, abyste se vyhnuli zácpě), krabích tyčinek, ryb či do vaječné omelety. Tuto fázi dodržujete podle toho, kolik kilogramů máte v úmyslu shodit. Já jsem chtěla dát sbohem deseti, tudíž jsem první fázi měla z krku za tři dny. Během ní je opravdu potřeba doplňovat tekutiny. Během této diety je rozhodně fajn začít užívat vitamíny, protože ovoce vám bude zapovězeno, alespoň na jejím začátku. Tělo se dostává do ketózy, která se může projevit zápachem a divným pocitem v ústech či zvýšeným močením, kdy se organismu zbavuje zadržované vody. Kompletně se musíte vzdát cukru, pokud bez něj neumíte existovat, můžete si sladkou chuť a nebe v puse vytvořit za pomocí umělých sladidel. Ze začátku jsem se s radostí vrhla na ryze přírodní stévii, ale nakonec ji dala rychle sbohem a v lékárně si koupila opravdu chutný, bez chemického zápachu, červený Dia Chrom.

Při pečení navíc oceníte tekutý Kandisin, co opět není vůbec špatný. Na ochucení kaší, jogurtu a tvarohu můžete vyzkoušet například Bolero, nebo proteinové tablety s různými příchutěmi (banán, čokoláda, karamel).

Pro získání všech informací je nutné si načíst informace v knihách nebo na internetu. Ze začátku vám přijde všechno složité, nebude vědět, co s kým a jak kombinovat, ale jakmile se zorientujete, budete si tuto dietu pochvalovat. Já během útočné (první fáze) shodila 2 kila a cítila jsem se díky ní naprosto skvěle, lehčeji a samozřejmě jsem byla plná motivace, abych v hubnutí pokračovala směle dál.

Můj jídelníček v první fázi:

Snídaně: Nízkotučný Jogurt, 90 % krůtí šunka, volské oko, tuňák ve vlastní šťávě

Svačina: Krabí tyčinky (ve stavu tak, jak je koupíte) s mozzarellou light

Oběd: Kuřecí vývar bez zeleniny a pečené kuře

Svačina: Mléko (1,5 % tuku) ochucené bolerem (lesní směs) – Skvělý koktejl

Večeře: Krevety, plátek lososa, Cottage light s příchutí jako omáčka k tomu.

Jak stravovací návyky ustát?

  • Když znáte důvod, proč chcete hubnout, máte i motivaci. Nikdy nehubněte pro nikoho, ale výhradně sama pro sebe, že to tak chcete vy.
  • Před tím, než začnete, přelouskejte knihu. Doporučuji se také stát členem skupiny týkající se Dukanovy diety na Facebooku, kde vám holky ochotně poradí a navíc nachytáte inspiraci v rámci jídelníčku.
  • Počítejte s tím, že pečivo, jako ho znáte z obchodu se z vašeho života vytratí, budete si muset péct svoje vlastní (ingrediencí je například seitan, protein, psyllium). Stejně tak to bude se zmrzlinou, zákusky a dezerty, které se naučíte připravovat po „dukansku“. A jakmile pochopíte, oč se jedná, naplňte zásoby, vyházejte z ledničky a spíže všechny lákadla, kterou jsou vám zakázané, a pusťte se do toho. Chce to mít ze začátku pevnou vůli, po ruce žvýkačku bez cukru, hodně pít, jíst tak, ať nemáte hlad a hlavně být důsledná.

V dalším pokračování vám povím více o druhé fázi, připojím inspiraci a také info o tom, kolik kilogramům mám úspěšně dole.

-lz-

Přečtěte si také:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.