Diety a hubnutí

26. května 2017 10:00

Martina Čerňanská

Fitness poradna Hanky Kynychové: Odpovědi na nejčastější otázky v oblasti cvičení

Pro všechny, kteří chtějí začít cvičit, lépe jíst a celkově se svému tělu a zdraví více věnovat, přinášíme druhou část otázek a odpovědí, ve kterých se přímo od Hanky Kynychové dozvíte vše, co vás zajímá.

otázka: Myslíte, že jóga je vhodná k hubnutí?

Myslím si, že každý sport je vhodný k hubnutí. Jóga navrátí svalům to, co potřebují, tedy pružnost a estatičnost. Určitě bych ale doporučila prokládat jógu vydatnějším aerobním tréninkem.

otázka: Nyní je moderní kruhový trénink. Co přesně si pod tím mám představit?

Můžete si pod tímto názvem představit několik stanovišť, kde na každém z nich vám trenér sestaví posilování jiné svalové partie. Využívá se hodně cviků s vahou vlastního těla, s minimální zátěží apod. Při spoustě cviků si navíc zavzpomínáte na hodiny tělesné výchovy

  • otázka: Dobrý den paní Kynychová, pokud je to možné, ráda bych se optala, co dělat, když se mi nedaří zpevnit stehna. Cvičím vše, co se doporučuje, ale už roky se mi to nedaří. Dále by mě zajímalo, podle čeho se pozná kvalitní trenér/ka? Děkuji a přeji krásný den, Kučerová

Dobrý den, bohužel jste neupřesnila která přesně část stehen vás trápí. Budu to brát tedy tak, že myslíte celá stehna – tedy spodní část těla od pasu dolů. Rozhodně si myslím, že je dobré začít cvičit v posilovně s těžšími váhami. Určitě se nebojte si naložit pořádné závaží.

Správný trenér se pozná tak, že vás trénink baví, trenér střídá různé typy tréninků (běhání, balančí techniky, kruhové tréninky apod.). Dobrý trenér by měl rozhodně mít velkou zásobu cviků.

  • otázka: Dobrý den, paní Kynychová, chtěla bych se zeptat, je to asi tak měsíc, co jsem začala se zdravým životním stylem a zařadila jsem i cvičení, co se týče zdravého stravování, s tím bych si i rady docela věděla, hodně jsem čerpala z vašich rad a i googlováním :-) Starosti mi tak trochu dělá pohyb a to v tom smyslu, jak najít vhodný pohyb. Chodím do práce, pouze na odpolední směny, takže jsem cvičení zařadila do ranních hodin a cvičím podle vašeho čtvrtého DVD posilování problémových partii, video mi vyhovuje, akorát nevím, jak často bych měla cvičit (snažím se cvičit obden) a jestli i do budoucna bude vyhovující, protože jsem četla, že nejlepší, co je na spalování tuků, je takzvaný heet, který spaluje tuky 24–48 hod. po odcvičení, jestli třeba nemám časem nebo rovnou i teď zapojit jiné cvičení. Nebo jestli opravdu stačí cvičit ob den 20 min. vaše DVD. Já vím, že je lepší nějaký pohyb než žádný a ani nechci zhubnout moc, cca 10 kilo, a vytvarovat si postavu. Děkuji moc za odpověď, Jana Semrádová

Dobrý den, cvičit obden podle mého DVD je správně, jen si myslím, že se vám za čas okoukám, proto doporučuji zakoupit ještě nějaká DVD na střídání. Např. DVD č. 18 Postava snů je super. Přidat do tréninku H.E.A.T. Program je super nápad, jedná se o cvičení, která vám mimo jiné poslouží k rozšíření kapacity plic a prospějí vašemu oběhovému systému.

  • otázka: Jak hodně jíst a nepřibrat?

Stačí jíst dietně a pravidelně sportovat. Dietně znamená, že vyřadíte sladkosti, smažené, omezíte přílohy, pečivo, lepek, mléčné výrobky. Naopak doporučuji zařadit zelené potraviny, červenou řepu, dýně, luštěniny, pokud mléčné výrobky, tak zakysané, ovoce, zeleninu, smootie apod. Dbejte také na pitný režim. Doporučuji pít hlavně vodu a i zde si dávejte pozor, kterou pijete.

  • otázka: Za jak dlouho je možné zpevnit zadek a nohy ve 37 letech? Jak často a co cvičit?

Za stejně dlouhou dobu jak třeba v osmnácti. Na svém portálu kynychova-tv.cz mám rubriku Pevný zadek, kde najdete cvičení jak na hýždě, tak na stehna, které je určeno všem věkovým kategoriím. Doporučuji cvičit denně a hodně opakování. Výsledky se pak dostaví velmi rychle. Samozřejmostí je zdravá strava…

Nenašli jste, co jste hledali? Podívejte se na 1. díl otázek a odpovědí:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.