Hubnutí podle Luny: Řiďte se fázemi Měsíce a kila půjdou dolů

Pokud jste někdy v minulosti zkoušeli zhubnout, nejspíš jste zaznamenali, že ne vždy to jde tak, jak byste si přáli. Kromě vaší vůle, disciplíny, u žen také fáze menstruačního cyklu, závisí úspěšnost procesu hubnutí i na lunárním kalendáři.

Lunární kalendář je založený na tradiční astrologii a jeho dva největší měsíční vrcholy – novoluní a úplněk – mají velký vliv na planetu Zemi. To znamená, že ovlivňuje nejen celkový stav našeho organismu nebo psychické rozpoložení, ale také činnost, kterou vykonáváme.

Jestliže v konkrétním cyklu uděláme pro tu část těla, kterou Měsíc právě ovlivňuje, něco prospěšného, dvojnásobně pozitivně se to odrazí na stavu naší fyzické i psychické kondice, metabolismu a zdravotním stavu. Zatížíme-li naopak tyto orgány, působíme na ně destrukčně.

Pokud se tedy naučíme koordinovat své činnosti podle vesmírných zákonitostí, prospějeme svému organismu nejen v rámci prevence a navození stavu harmonie, ale pomůžeme mu zbavit se i toxinů a různých neduhů. Tělo se rychleji zregeneruje po nemoci, urychlíme metabolismus a přispějeme k lepšímu trávení. Držet se lunárních fází nám může i výrazně pomoci v naší snaze shodit pár přebytečných kilogramů.

5 pravidel hubnutí podle Luny:

1. Tělo čistěte během novoluní a úplňku.

2. S přibývajícím Měsícem si hlídejte energetickou hodnotu jídel.

3. V době ubývající Luny si můžete dopřát více oblíbených potravin.

4. Dodržujte pitný režim.

5. Nezapomínejte na pravidelný pohyb. I když vaši postavu ovlivňuje převážně strava, tělesná aktivita má nezastupitelné místo.

První fáze Luny – hlídejte si kalorie

Začíná po novu a končí ve stadiu, kdy Měsíc dosáhne svou přesnou polovinu. Všechno, co organismu dodáme, bude mít pozitivní vliv na jednotlivé orgány. Stahující vliv Luny může způsobit výraznější sklony k přibírání, je tedy dobré hlídat si energetickou hodnotu pokrmů.

Čemu se vyhnout: zahleňující mléčné výrobky, hladká mouka a moučná jídla, sladkosti, tučná a uzená masa

Co si dát: větší množství čerstvého ovoce a zeleniny v libovolné formě, sója a sójové výrobky, fazole, ořechy, kukuřice a ovesné vločky, méně tučné druhy masa (drůbež, zvěřiny, ryby), nezahleňující druhy sýrů a nekvasící pečivo

Druhá fáze Luny – pozor na smažené dobroty

Plyne od půle Měsíce k úplňku a její vliv je podobně jako v první fázi posilující, regenerační a přijímající. Tělo má schopnost zužitkovat vše, co mu dodáme.

Čemu se vyhnout: těžké smažené pokrmy, uzeniny, sladkosti, vejce

Co si dát: zadělávaná zelenina, brambory a jídla z nich, těstoviny, povolené jsou i mléčné výrobky

Úplněk – jezte střídmě

Organismus je v této fázi vystavený působení protichůdné energie a záleží jen na naší psychice a kondici, jak se s ní vyrovnáme. Proto často pociťujeme podráždění, nervozitu a tento nepokoj je obvykle i důvodem neklidného spánku. Ideální podmínky nemá ani naše tělo. Rány se špatně hojí, krvácejí silněji, tělo zadržuje vodu a vazivo měkne. Tělo má v tomto období velkou tendenci přibírat, proto je vhodné držet střídmý stravovací režim.

Čemu se vyhnout: energeticky bohatá strava, tedy potraviny s vysokým obsahem cukru a tuku

Co si dát: ovocné a zeleninové šťávy nebo saláty

Třetí fáze Luny – můžete si trochu dopřát

Nastupuje hned po úplňku, kdy organismus zažívá největší stres. Ovlivňují nás nové síly, cítíme příval energie, proto nás může přepadnout chuť sportovat nebo se jinak fyzicky hýbat. Dobře se nám tráví, takže si můžeme dopřát i náročnější jídla. Pozor ovšem, pokud máte sklon k přibírání.

Čemu se vyhnout: hořčice, čokoláda, tučné a uzené druhy masa, paprika a zelí

Co si dát: hodně čerstvé zeleniny a salátů, od druhé půle fáze i ovoce a luštěniny, v omezeném množství i libové druhy masa a acidofilní mléčné výrobky. Jídlo by mělo být připravené na zdravém olivovém oleji.

Čtvrtá fáze Luny – ideální pro nastartování hubnutí

Ubývající Luna přesáhne v této fázi svou druhou polovinu. Tělo má největší detoxikační schopnost, která vrcholí s dosažením novu. Pokud chceme zhubnout, měli bychom začít právě v tento čas, kila půjdou dolů snáze.

Čemu se vyhnout: jídla, která zatěžují trávicí trakt, především mastné a smažené pokrmy a některé výrobky z masa, tuky a cukry

Co si dát: strava bohatá na výživné látky a vlákninu, vhodné je také zvýšení příjmu vody a bylinkových čajů

Novoluní – čas na půst

Tato fáze se v kalendářích označuje jako černé kolečko, protože Měsíc není na obloze vidět. Jde spíše o stav, který lidský organismus zatěžuje. Držením půstu v tomto období uděláme svému tělu obrovskou službu. Detoxikační schopnost organismu je na svém vrcholu, držením hladovky tedy účinně předcházíme různým nemocem. Fáze novu je také velmi vhodná pro začátky ovocně zeleninových diet nebo diet, které dodávají tělu zvýšené množství potřebných živin.

Mohlo by vás také zajímat:

Sdílejte článek
Štítky jídlo strava Země zelenina maso hubnutí pokrm organismus mléčný výrobek lunární kalendář

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.