Hydratační dieta: Toxiny a tuky musí z těla pryč

Hydratační dieta: Toxiny a tuky musí z těla pryč

Jestliže nebudete dostatečně pít, kila dolů tak snadno nepůjdou. Ideální je pít vodu s vápníkem, hořčíkem, draslíkem a jen nízkým obsahem sodíku (takže klasické minerálky jen občas). Tyto látky totiž naše tělo ke správnému vývoji potřebuje a přitom si je samo neumí vyrobit.

Příjem tekutin musí být pravidelný

Na rčení, že hlad je převlečená žízeň opravdu něco je. Dehydratovaný organismus opravdu může pocit hladu vyvolat. Tělo vysílá signál, že potřebuje doplnit tekutiny, a ten často mylně dekódujeme jako pocit hladu a snažíme se jej zahnat jídlem. Obecně se doporučuje vypít sklenici vody po probuzení a před každým jídlem.

Toxiny musí ven

Pokud chcete zhubnout a odstranit z těla všechny škodlivé látky, je dostatečný příjem tekutin naprosto nezbytný. Dopřejte si více vody než obvykle – klidně 2–3 litry denně.

Není pití jako pití

Dostatek tekutin je nezbytný pro správné fungování těla. Pokud chcete nějaké to kilo shodit, je potřeba pít ještě více. Ale pozor! Do tohoto pitného režimu nepatří žádné kávy, alkohol, čaje, smoothie atd. Nyní mluvíme jen a jen o čisté vodě. Samozřejmě si můžete dopřát i jiné nápoje, ale min. 2–3 litry denně by měla být jen voda.

Hlad může znamenat žízeň

Pokud vás honí mlsná nebo máte přímo hlad, zkuste se jednoduše napít. Někdy je opravu pravdivé rčení: Hlad je převlečená žízeň.

Co byste měli vědět..

1. Dýcháním za den ztratíte až 0,4 litru vody denně.

2. Plnotučné mléko obsahuje pětkrát méně kalorií než stejné množství tvrdého alkoholu.

3. V banánu je větší množství vody než ve stejném množství zmrzliny.

4. Ovocný 100% džus může být kaloričtější než kola.

5. Smažený vepřový řízek (150 g) obsahuje stejnou kalorickou hodnotu jako litr limonády.

6. Minerální vody napomáhají v boji s problémy v menopauze, překyselením žaludku, nemocemi močového ústrojí, bolestmi hlavy, při menstruaci či v boji se stresem.

Zdroj: Fithall.cz

Sdílejte článek
Štítky dieta tekutina

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.