Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Jak mlsat a nepřibrat? Stačí objevit ty správné dobroty

Každého občas honí mlsná! Prostě nás přepadne nepřekonatelná chuť na něco nezdravého a kalorického. Smažené brambůrky, bonbony, smetanovou zmrzlinu nebo dortíky ale můžeme zkusit nahradit a své chutě oklamat zdravějším mlsáním.
Vydáno: 27.01.2017
Zdravé mlsání
Autor: istockphoto.com Zdravé mlsání

Místo chipsů plátky papriky

Paprika patří k nejzdravější zelenině, protože obsahuje vitamín C, vitamíny skupiny B, provitamin A, zinek, vápník a draslík. Nakrájejte si různobarevné papriky a kapie na plátky, nasypte do misky a můžete začít u televize uždibovat!

Místo zmrzliny zmrazený jogurt

Pokud potřebujeme trochu zchladit, mějme pro tuto příležitost v mrazáku připravenou pochoutku – zmrazený nízkotučný jogurt! Báječně si pochutnáme a navíc dodáme tělu spoustu vápníku a vlákniny.

Zdravé mlsání  ovoce Foto:

Místo bonbonů sušené ovoce

Největším plusem sušeného ovoce je vysoký obsah vitamínů,, minerálů, antioxidantů a vlákniny. Pokud si ale opravdu pozorně hlídáme linii, měli bychom si na sušených plodech pochutnávat pouze po ránu - k snídani si je nasypejme do musli či jogurtu nebo je samotné můžeme zobat na svačinu.

Místo dortíků jablko a ananas

Jablko zajistí přísun vitamínu C. Pro vylepšení chuti ho lze pokapat citronovou šťávou a ozdobit jogurtem. Čerstvý ananas přispívá ke stravitelnosti bílkovin, k vylučování žaludečních šťáv a podporuje celkovou vitalitu. Chuť na sladké spolehlivě zaženeme jogurtem s kousky ananasu.

Jak napravit hříchy

Pokud si někdy přeci jen zahřešíme a dopřejeme si nějaký ten dortík či čokoládu, nemusíme hned věšet hlavu - přebytečnou energii přece můžeme obratem vydat pohybem. Nemusíme podávat vrcholové sportovní výkony, stačí jen vyměnit výtah za schody, tramvaj za rychlou chůzi nebo jízdu na kole.

Mohlo by vás také zajímat:

10 nových superpotravin pro rok 2017

V minulém roce jste nejspíš četli o kapustě a chia semíncích. Letos přichází další, nové superpotraviny,  které byste neměli vynechat, pokud chcete žít zdravě.

Melounová semínka

superpotraviny 2017 melounová semínka

Loni to byla chia a dýňová semínka, roku 2017 budou ale kralovat semínka melounová. Jsou plná proteinů, vitamínu B, hořčíku a nenasycených tuků. Existují firmy, které semínka suší a doplňují je o různé příchutě. Vy si je ale můžete přichystat doma (samozřejmě až bude sezóna melounů). Když jíte meloun, semínka dejte stranou, lehce je opečte na pánvi nebo na plechu v troubě a přidávejte třeba do oblíbeného salátu.

I na první pohled zdravé smoothie může být kalorická bomba

Chcete zhubnout? Na tyhle nápoje zapomeňte!

Cvičte podle horoskopu: Vyberte si sport podle svého znamení

Každé znamení horoskopu má svůj osobitý charakter. Konstelace hvězd při narození má velký vliv i na to, jaká fyzická aktivita je pro dané znamení vhodná. Přizpůsobte svému znamení zvěrokruhu svůj cvičební plán a už se nikdy nebudete muset do cvičení nutit!
 

Býk: Bootcamp

horo - byk

Býci jsou obvykle ti, kdo zůstávají do poslední chvíle v klidu a nepodléhají nervozitě. Jejich trpělivost je neuvěřitelná, což se projevuje i na stylu cvičení a ctižádosti. Nejšťastnější ovšem jsou, pokud si mohou zacvičit v přírodě a vnímat proudící čerstvý vzduch i energii.

Vaše aktivní já zaplesá při návštěvě tzv. bootcampu. „Bootcamp je kondiční tréninkový program, který obvykle probíhá venku na čerstvém vzduchu a pomůže vám získat komplexní fyzičku. Aby také ne, vždyť je odvozen od drsných fyzických testů, kterými museli projít všichni ti, kdo se chtěli stát americkými mariňáky,“ vysvětluje původ tohoto cvičení Markéta Brožová, hlavní trenérka Contours, fitness pro ženy ve 30 minutách.

 

Drsné sklapovačky, kliky a planky v neustálém spojení se zemí a přírodou, to je pro vytrvalého a trpělivého Býka to pravé. A nebojte se, venku můžete cvičit za každého počasí, s přírodou vás to spojí ještě o něco víc. Víte, co Býky činí ideálními adepty na podobně drsné cvičení? Jejich cílevědomost a životní postoj v duchu hesla „nikdy to nevzdám“!

 

 

(leo)

foto: istockphoto.com

Článek je zařazen v: zdraví, dieta, hubnutí, diety, ovoce, chipsy, zdravé mlsání, meruňky, paprika, sušené ovoce, snack