Diety a hubnutí

27. ledna 2017 06:00

Martina Čerňanská

Jak mlsat a nepřibrat? Stačí objevit ty správné dobroty

Každého občas honí mlsná! Prostě nás přepadne nepřekonatelná chuť na něco nezdravého a kalorického. Smažené brambůrky, bonbony, smetanovou zmrzlinu nebo dortíky ale můžeme zkusit nahradit a své chutě oklamat zdravějším mlsáním.

Místo chipsů plátky papriky

Paprika patří k nejzdravější zelenině, protože obsahuje vitamín C, vitamíny skupiny B, provitamin A, zinek, vápník a draslík. Nakrájejte si různobarevné papriky a kapie na plátky, nasypte do misky a můžete začít u televize uždibovat!

Místo zmrzliny zmrazený jogurt

Pokud potřebujeme trochu zchladit, mějme pro tuto příležitost v mrazáku připravenou pochoutku – zmrazený nízkotučný jogurt! Báječně si pochutnáme a navíc dodáme tělu spoustu vápníku a vlákniny.

Místo bonbonů sušené ovoce

Největším plusem sušeného ovoce je vysoký obsah vitamínů,, minerálů, antioxidantů a vlákniny. Pokud si ale opravdu pozorně hlídáme linii, měli bychom si na sušených plodech pochutnávat pouze po ránu - k snídani si je nasypejme do musli či jogurtu nebo je samotné můžeme zobat na svačinu.

Místo dortíků jablko a ananas

Jablko zajistí přísun vitamínu C. Pro vylepšení chuti ho lze pokapat citronovou šťávou a ozdobit jogurtem. Čerstvý ananas přispívá ke stravitelnosti bílkovin, k vylučování žaludečních šťáv a podporuje celkovou vitalitu. Chuť na sladké spolehlivě zaženeme jogurtem s kousky ananasu.

Jak napravit hříchy

Pokud si někdy přeci jen zahřešíme a dopřejeme si nějaký ten dortík či čokoládu, nemusíme hned věšet hlavu - přebytečnou energii přece můžeme obratem vydat pohybem. Nemusíme podávat vrcholové sportovní výkony, stačí jen vyměnit výtah za schody, tramvaj za rychlou chůzi nebo jízdu na kole.

Mohlo by vás také zajímat:

(leo)

foto: istockphoto.com


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.