Jak zhubnout chůzí: Krok za krokem

Jak zhubnout chůzí: Krok za krokem

Vzpřímená chůze je jedním ze znaků, které odlišují člověka od ostatních živočišných druhů. Díky esovitě prohnuté páteři jsme schopní přenášet váhu horní poloviny těla na pánev a kyčelní klouby, stát stabilně a překonávat delší vzdálenosti.

Této typicky lidské výsady bychom měli co nejčastěji využívat – chůze je pro nás nejpřirozenějším pohybem, je zadarmo, chodit se dá všude, posiluje naše zdraví i kondici, pomáhá proti bolestem zad, ale také nám může pomoct s nadbytečnými kilogramy.

Objevte znovu radost z chůze, z té úžasné schopnosti jednoduše střídat nohy a přesouvat se z místa na místo. Utužte svoji kondici a zhubněte. Inspirujte se těmito tipy, jak toho docílit:

Choďte správně

Narovnejte záda, zvedněte hlavu, bradu držte rovnoběžně se zemí, vtáhněte pupík k páteři a příliš neprohýbejte bedra. Když nesete těžkou tašku, střídejte ruce, abyste se zbytečně nekroutili a nepřetěžovali jednu polovinu těla. Chybné držení těla při chůzi může napáchat velké škody jak na páteři, tak na kyčlích i kolenou. Myslete proto na rovná záda, ať už jdete pro rohlíky nebo na celodenní túru.

Choďte rychle

Abyste pálili při chození tukové buňky, musíte se pohybovat aspoň 45–60 minut v aerobním pásmu tepové frekvence. Toho docílíte tak, že půjdete rychle a pokud možno do mírného kopce. Nemusíte si vyloženě měřit tep, ale jděte tak rychle, abyste se jemně zadýchávali, ale přitom nelapali po dechu jako ryba na souši.

Používejte paže

Když do svého chodeckého tréninku zapojíte horní polovinu těla, zvýšíte si tepovou frekvenci, takže tělo začne spalovat rychleji, ale také posílíte svaly trupu a paží, které při obyčejné procházce trochu zahálejí. Buď si pořiďte speciální hole na chození, nebo jen pokrčte paže v loktech a v pohybu si jimi pomáhejte.

Zapojte břicho

Než vyjdete, vtáhněte bříško a držte ho zpevněné po celou dobu chůze. Jednak tím zpevníte a ochráníte bedra, ale také posílíte břišní svaly a stimulujete funkci vnitřních orgánů. Při chůzi vždy s výdechem břicho zapojte a s nádechem uvolněte. Na delších trasách je takové nenásilné posilování středu těla příjemnou i užitečnou kratochvílí.

Choďte všude

Nejezděte pro malé nákupy autem a ani na nedalekou poštu se nepřibližujte hromadnou dopravou. Při cestě do práce vystupte o stanici dřív a zbylou vzdálenost ujděte. Eskalátory v metru a nákupních centrech vždy vyjděte po svých. Příležitost chodit je všude, tak se jí chopte. Chodit je sice časově náročnější, ale pevná postava a štíhlé tělo za to rozhodně stojí!

Zdroj: Fithall.cz

Sdílejte článek
Štítky břicho

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.