zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak zhubnout chůzí: Krok za krokem

1/5: Choďte správně
zhubnout chůzí choďte správně

Narovnejte záda, zvedněte hlavu, bradu držte rovnoběžně se zemí, vtáhněte pupík k páteři a příliš neprohýbejte bedra. Když nesete těžkou tašku, střídejte ruce, abyste se zbytečně nekroutili a nepřetěžovali jednu polovinu těla. Chybné držení těla při chůzi může napáchat velké škody jak na páteři, tak na kyčlích i kolenou. Myslete proto na rovná záda, ať už jdete pro rohlíky nebo na celodenní túru.

2/5: Choďte rychle
zhubnout chůzí choďte rychle

Abyste pálili při chození tukové buňky, musíte se pohybovat aspoň 45–60 minut v aerobním pásmu tepové frekvence. Toho docílíte tak, že půjdete rychle a pokud možno do mírného kopce. Nemusíte si vyloženě měřit tep, ale jděte tak rychle, abyste se jemně zadýchávali, ale přitom nelapali po dechu jako ryba na souši.

 

 

3/5: Používejte paže
zhubnout chůzí zapojte ruce

Když do svého chodeckého tréninku zapojíte horní polovinu těla, zvýšíte si tepovou frekvenci, takže tělo začne spalovat rychleji, ale také posílíte svaly trupu a paží, které při obyčejné procházce trochu zahálejí. Buď si pořiďte speciální hole na chození, nebo jen pokrčte paže v loktech a v pohybu si jimi pomáhejte.

4/5: Zapojte břicho
zhubnout chůzí zapojte břicho

Než vyjdete, vtáhněte bříško a držte ho zpevněné po celou dobu chůze. Jednak tím zpevníte a ochráníte bedra, ale také posílíte břišní svaly a stimulujete funkci vnitřních orgánů. Při chůzi vždy s výdechem břicho zapojte a s nádechem uvolněte. Na delších trasách je takové nenásilné posilování středu těla příjemnou i užitečnou kratochvílí.

 

 

5/5: Choďte všude
zhubnout chůzí choďte všude

Nejezděte pro malé nákupy autem a ani na nedalekou poštu se nepřibližujte hromadnou dopravou. Při cestě do práce vystupte o stanici dřív a zbylou vzdálenost ujděte. Eskalátory v metru a nákupních centrech vždy vyjděte po svých. Příležitost chodit je všude, tak se jí chopte. Chodit je sice časově náročnější, ale pevná postava a štíhlé tělo za to rozhodně stojí!

 

Zdroj: Fithall.cz

fithall banner nový 1 Foto:

 

 

reklama