Jeden cvik, který vás dostane do skvělé formy: Svíčka

Svíčka patří mezi významné jógové ásany. I když možná nepatříte k vyznavačům jógy, mohli byste z pravidelného cvičení svíčky získat mnoho dobrého pro váš organismus.

Kladných účinků svíčky je hned několik. Kdo ji zvládne a chytne ten správný balanc, měl by ji cvičit v maximální možné míře. Nemusíte hned dosahovat geometricky přesné vertikály, stačí dát nohy vzhůru a třeba je i trochu pokrčit.

I snaha se počítá. Časem se budete zlepšovat.

Proč cvičit právě svíčku:

1. Pomáhá odpočinout nohám.2. Působí proti tvorbě křečových žil a hemoroidů.3. Je vhodná pro zahřátí studených nohou a rukou.4. Normalizuje funkci štítné žlázy a všech souvisejících funkcí a orgánů, což má pozitivní vliv na tělesnou hmotnost a na psychiku.5. Zvýšené prokrvení hlavy působí proti vráskám, zlepšuje růst vlasů, působí blahodárně na oči, bolesti hlavy a funkce mozku.6. Zvyšuje odolnost proti angínám a chorobám z nachlazení.7. Působí proti poklesu břišních orgánů. Díky tomu, že přitlačuje ledvinu k nadledvině zlepšuje regeneraci organismu. Toto je důležité zejména při výrazném zhubnutí, kdy poklesnou ledviny, což se může projevit psychickou nepohodou.8. Posiluje břišní svalstvo.9. Celkově zpomaluje proces stárnutí.Pokud však máte nějaké závažné zdravotní potíže, měli byste se před cvičením svíčky poradit se svým lékařem. Cvičení by se měli vyhýbat lidé s akutní infekcí v oblasti krku a hlavy (angína, zánět dutin, zánět středního ucha, zubů apod.), sklerózou mozkových cév a při výrazných poruchách funkce štítné žlázy.

Mohlo by vás také zajímat:

Zdroj: Fithall.cz

Sdílejte článek
Štítky zdraví svíčka hubnutí cvičení jóga štíhlá postava

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.