Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Jednoduchý podzimní detox aneb Do Vánoc o pár kilo lehčí

Detoxikace organismu znamená zbavení těla všech nežádoucích látek. Tedy látek, o kterých víte, že vašemu tělu škodí, ale i přesto si je čas od času dopřejete, protože jsme lidé a jednou za čas zhřešit něčím lákavým, i když ne zcela zdravým, je úplně přirozené.
Vydáno: 14.11.2015, Anna Kopečková
Žádné speciální kůry, detoxikační čaje nebo pilulky. Jde to i jinak a mnohem jednodušeji
Žádné speciální kůry, detoxikační čaje nebo pilulky. Jde to i jinak a mnohem jednodušeji Autor: iamcreatedwell.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud máte potřebu očisty organismu, asi víte o tom, co nežádoucího jste do svých úst vpravili - a právě to jsou látky, které byste měli při detoxu z jídelníčku vyloučit. Není tedy nutné pořizovat si speciální očistné kůry, detoxikační čaje nebo pilulky - stačí provést generální úklid vaší spižírny i jídelníčku a uvidíte, že výsledky budou znát nejen na hmotnosti, ale také na stavu vlasů, nehtů i pleti.

 

Seznamte se s látkami, s kterými je dobré se na chvíli rozloučit:

Kofein

Káva jako taková nezdravá není, ale nadměrná spotřeba kofeinu organismus dostává do stavu stresu, protože pak tělo nepozná, kdy je unavené a kdy ne. Navíc nadužívání kofeinu (ať už v podobě kávy nebo kolových či energetických nápojů) přispívá k usazování tuku v oblasti břicha. Zkuste to ráno vydržet bez oblíbeného nápoje a naučte se reagovat na signály těla - pokud se cítíte unavení, jděte si lehnout.

 

Alkohol

Nejen, že nás nutí dělat věci, které bychom za střízliva nedělali (po lahvince vína se zdá snědení balíčku arašídů o půlnoci jako skvělý nápad), ale hlavně působí na naše těla toxicky - jako jed. V podstatě dochází k celkové mírné otravě organismu, kdy se játra snaží odbourávat alkohol a metabolismus bojuje s živinami, jenž z něho pocházejí, namísto toho, aby játra čistila krev a aby tělo zpracovávalo živiny z přijaté potravy. O jeho vlivu na usazování tuku v oblasti pasu ani nemluvě.

Nikotin

Další jed, který do sebe dobrovolně někteří vpravují a zatloukají si tak pověstné hřebíčky do rakve. Nikotin sice zrychlí metabolismus asi o 10% a navíc tlumí chuť k jídlu, takže kuřáci hubnou snáz, nicméně redukované kilogramy jsou těžce vykoupené šedivou, unavenou a vrásčitou pletí, zažloutlými zuby i nehty, zápachem oblečení a prázdnou peněženkou. Pokud stále kouříte, přestaňte.

Sladidla

trocha medu v ovesné kaši vás neporazí. Zkuste ale aspoň pár dní bez sladidel všeho druhu - vynechte stévii, aspartam, acesulfam K, sukralózu, sirupy, cukr a podobně. Vypusťte z denního menu proteinové prášky, nakládanou zeleninu se sladidly, žvýkačky, limonády i cukrovinky. Naučte se znovu rozpoznávat přirozenou chuť jídel a nepleťte slinivce hlavu zbytečným doslazováním přirozeně sladkých potravin.

Je těžké odolat...

Zbavte se závislosti na cukru. Zhubnete a budete zdravější!

 

Sůl

Zde platí to stejné, jako u sladkého - přestaňte solit a objevte pravou chuť potravin, do kterých sůl sypeme po kilech - ochutnejte skutečnou chuť rýže, brambor či zeleniny. U masa solení omezte a nahraďte ho bylinkami.

 

Sladké nápoje

Pijte pokud možno čistou vodu, klidně z kohoutku. Neutrácejte zbytečně za minerálky, limonády a slazené džusy. V popíjení bylinkových čajů se také meze nekladou.

 

Zdroj: Fithall.cz

Fithall banner 6 Foto:

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama