zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Kardio cvičení aneb Jak se zapotit v obýváku

Na to, abyste se pořádně zapotili, nepotřebujete velký prostor
Autor: Thinkstock Na to, abyste se pořádně zapotili, nepotřebujete velký prostor
anna kopečková , Vydáno: 25.02.2016
Posilovat v domácích podmínkách je celkem snadné – jako závaží použijete cokoliv, co najdete, nebo si vystačíte s vahou vlastního těla. Aby ale svaly mohly vyniknout, je potřeba odstranit z nich vrstvu tuku, a to nejlépe díky lehce redukčnímu jídelníčku a aerobní aktivitě, také známé jako „kardio“.

reklama

Aerobní cvičení se nazývá aerobní, protože dochází k práci svalů za přítomnosti kyslíku. Kardio je pak synonymem – při aerobním či kardio cvičení se zapojuje srdce, které pumpuje do svalů okysličenou krev. Díky takovému typu zátěže dochází ke spalování podkožního tuku.

Kvůli tomu, že si kardio aktivity nárokují relativně dost prostoru (jízda na kole, běh, aerobic, jízda na bruslích, rychlá chůze apod.), je jejich praktikování doma dost omezené, v žádném případě ale není nemožné.

 

Zkuste si dát do těla s následujícím aerobním tréninkem a uvidíte, že ani pro rýsování postavy nepotřebujete atletický stadion:

Jumping jack

Neboli panák, je cvik, který jistě znáte ze základní školy. Ve výskoku roznožte nohy od sebe a zároveň si tleskněte nad hlavou, s výskokem pak zase snožte a vraťte paže zpět. Tímto cvičením zapojíte spodní i horní polovinu těla a pořádně rozpumpujete srdce. Pokud by pro vás bylo cvičení moc náročné, nezvedejte ruce až nad hlavu, ale jen do výšky ramen. Skákejte aspoň dvě minuty a pak přejděte k dalšímu cviku.

Běžkař

Ve výskoku přesuňte jednu nohu dopředu, druhou nechte vzadu – a to stejné s pažemi, akorát obráceně, jako byste jeli na běžkách. Paže střídavě zvedejte až do úrovně ramen, snažte se pohyb vést silou, nešvihejte jimi a nezapomeňte pravidelně dýchat. Běžkujte dvě minuty.

Stínový box

V rychlejším tempu běžte na místě a k tomu boxujte před sebe, jako byste se chtěli strefit do nosu protivníka. Údery provádějte ve svižném tempu, kontrolovaně, silou. Po minutě zvedněte ruce vzhůru a boxujte směrem ke stropu, abyste potrápili také ramena. Stačí dvě minuty a vaše srdce bude, na rozdíl od tukových polštářků, plesat radostí.

Vykopávání

Stoupněte si na neklouzavou podložku s nohama rozkročenýma přibližně na šířku boků. S výdechem vykopněte pravou nohu nahoru a jemně se dotkněte prsty na noze levé dlaně, kterou společně s výkopem napřáhnete dopředu. Poté strany vyměňte. S každým výkopem zapojte vědomě břišní svaly, pravidelně dýchejte a po celou dobu nezpomalujte. Opět zvládněte dvě minuty.

Výpady s přeskokem

Velmi náročný, ale o to účinnější cvik – udělejte klasický výpad vpřed, ale místo toho, abyste se vrátili zpět a nohy vystřídali, přeskočte rovnou do výpadu na druhou nohu. Dávejte si bedlivý pozor na kolena a záda držte rovná. Zpevněte střed těla, zatněte zuby a vydržte dvě minuty.

 

Mezi jednotlivými cviky si dopřejte asi 20 vteřin pauzu a pokud budete mít dost sil, zopakujte celý trénink ještě jednou. Po docvičení se důkladně protáhněte! 

Na břicho existuje spousta cviků. Jde o to dělat ty, které opravdu zabírají.

Domácí posilovna: nejlepší cviky na břicho

Pevnou spodní polovinu těla si můžete vysportovat i doma

Domácí posilovna: Nejlepší cviky na stehna a zadek

 

Zdroj: Fithall.cz

fithall banner nový 1 Foto:


reklama

Související témata: běhání , hubnutí , kardio cvičení , aerobní trénink

reklama

Přečtěte si také

reklama