Nalaďte hlavu na hubnutí!

Už víte, proč se vám nedaří zhubnout natrvalo? Nejspíš za to může vaše hlava. A my vám poradíme, jak ji přelstít a zbavit se tak přebytečných kil.

Hubnutí začíná od hlavy – a to je holý fakt. To co děláme, chceme, po čem toužíme i jak se cítíme je ovládáno vynálezem zvaným mozek. Dosud nevíme, jak v něm vše funguje, ale jisté je, že nesnáší změny. Zjednodušeně řečeno – na základě našich činů si vytvoří „programy chování“, zapne automat a sám vlastně odpočívá.

Hubnutí je boj – nejen s kily, ale také s vlastní hlavou. V ní totiž musí začínat i končit změna životního stylu, aby bylo hubnutí konečně úspěšné. Jak na to?

Fuj, dieta: U většiny z nás je právě slovo dieta a hubnutí spojeno s negativními emocemi. Jde tedy jen o to, abychom si hubnutí přestali spojovat se slovy utrpení, hlad či boj. Pro začátek postačí podívat se na hubnutí jako na něco, co nám může přinést uspokojení a zdraví.

Zběsile ne: Potíže se objeví záhy, pokud se do hubnutí vrhnete bezhlavě, že už za týden musíte mít o 10 kilo míň. Mozek se lekne a spustí nepříjemné pocity, které prostě nemohou vést k úspěchu.

Přesvědčte se: Abychom uspěli, musíme na mozek začít působit jinak. Motivací! Stačí si uvědomit, že hubnete pro sebe sami a pro lepší pocity. Každý den je pak možné vidět pokrok – najednou se nezadýcháte při svižnější vycházce se psem, doběhnete tramvaj, nebudou vás bolet záda apod.

Foto: thinkstock.com

Novinky: Abyste mozek změnami nevyděsili, je potřeba stále mu dodávat zajímavé impulsy. Objevujte nové chutě nebo začněte hledat nové parťáky na sport. Hlavní je vnímat změnu kladně a zařazovat ji pozvolna. Jídlo si tedy pořád musíte vychutnávat a pro začátek si pár týdnů klidně vystačíte s hodinou pilates nebo procházkou.

21 dní: Je prokázáno, že mozek potřebuje přesně tři týdny na to, aby si zvykl na nové věci. Úplně vyhráno ale nemáte – chutě vás mohou pozlobit celoživotně.

A nakonec: Důležité je si uvědomit, že při prvním klopýtnutí není potřeba vše vzdávat. Stačí si jen uvědomit, co se stalo, a příště tomu předejít.

Sdílejte článek
Štítky hubnutí

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.