Diety a hubnutí

26. září 2017 06:00

Martina Čerňanská

Ne a ne zhubnout? A co když je to vina vašich nejdražších?

Snažíte se zhubnout, a ručička váhy se přesto tvrdošíjně zastavila na ne příliš lichotivém čísle? A nehodlá se hnout? Může za tím být mnoho důvodů, a ten, o kterém si chceme dnes povídat, je jeden z nejpravděpodobnějších.

Vytouženému úbytku kilogramů mohou paradoxně bránit ti, kteří vás mají nejraději – vaši nejbližší. Nelze vyloučit, že vás to třeba ani nikdy nenapadlo. Ale pozor, od vašeho okolí to není zlomyslnost. Myslí to s vámi určitě dobře, jenže výsledek je bohužel úplně opačný.

Babička: „Holka, ty se mi nelíbíš!“

Milující babičky bývají, co se týká úmyslu zhubnout, velkou brzdou. Jakýkoli úbytek kilogramů jim připadá alarmující. Babičky vás, co se týká snahy o štíhlou linii, nikdy nepochválí. Spíš se bojí, že se s vámi děje něco hrozného, že tajíte zákeřnou chorobu. Bývá také pravidlem, že roztomilé staré dámy až nebezpečně dobře vaří, v tu ránu vyčarují pekáč buchet nebo nepředstavitelně dobrou svíčkovou. A je po dietě!

Maminka: „Proboha, co je s tebou?“

Také maminky se leknou, když dcery najednou jedí daleko méně než dřív. Články o bulimii a mentální anorexii se objevují v časopisech pro ženy div ne denně, a úzkostlivější matky si hned pomyslí, zda za bojem o štíhlou linii není náhodou nějaká záludná porucha příjmu potravy. Jejich fantazie začne pracovat naplno. Co udělají? Začnou vařit vaše nejoblíbenější jídla a nosit vám je div ne až do postele.

PŘEČTĚTE SI: MENTAL SLIM – ZHUBNĚTE POMOCÍ OVLÁDÁNÍ EMOCÍ

Partner: „Líbí se mi ženy, které se nenimrají v jídle.“

Muži nezřídka obdivují ženy, které mají nefalšovanou chuť k jídlu. Může se tedy stát, že si vyjdete do restaurace s partnerem, jenž očekává, že se upřímně zaradujete z pozvání na biftek. Jaké však bude jeho zklamání, když si namísto šťavnatého masíčka objednáte zeleninový salát. Pokud mu však budete chtít vyjít vstříc a na večeřích s ním budete baštit jako o život, vaše rozhodnutí konečně zhubnout nedojde cíle.

Dětičky: „Mami, dej nám už pokoj s tou zeleninou!“

Jistě budete souhlasit s tím, že vařit dvojí jídlo je pro hospodyňku prokletí. A zvolíte-li „lišáckou“ možnost servírovat zdravá zeleninová jídla celé rodině, je možné, že zmlsané dětičky začnou protestovat a dožadovat se svých milovaných hranolek s tatarskou omáčkou či špaget s kečupem. Pak je na vás, zda budete zásadová a nepovolíte, anebo ustoupíte, připravíte celé rodině nezdravé pokrmy a vaše hubnutí se tím zase už zastaví.

Manžel: „Nebude ti vadit, když se tu najím?“

Ženy držící dlouhodobější dietu se shodují na tom, že je nenechává v klidu, když večer kolem jedenácté přijde do obývacího pokoje manžel s talířem plným kalorických dobrot. A protože žena se naposledy najedla v půl šesté, kdy měla bílý jogutr, je hladová jako vlk. Muž se posadí vedle ní na gauč a spokojeně poznamená: „Nebude ti vadit, když se tu najím?“

Přečtěte si i další články z oblasti diet a cvičení:

autor: em

Sdílejte článek
Štítky obezita hubnutí dieta nadváha jak zhubnout

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.