Diety a hubnutí

12. července 2015 04:50

Anna Kopečková

Novinka mezi dietami: Hubnout jako těhotná

Hormon HCG, který vylučuje ženské tělo v těhotenství, se stal posledním trendem mezi redukčními dietami. Jde o bezpečný a trvanlivý způsob, jak se dostat k vysněným křivkám?

Podle tvrzení doktora Mayera Eisensteina, který tuto možnost před třemi lety vyzkoumal a sám na sobě otestoval, umožní lidský hormon choriogonadotropin neboli HCG člověku pohodlně zhubnout. Přesněji jde o synteticky vyrobenou bioidentickou verzi tohoto hormonu, po jejíž aplikaci by si tělo údajně mělo vystačit s nízkokalorickou stravou, přičemž energii čerpá z vlastních tuků.

Inspirace z Indie

HCG objevil v polovině minulého století britský lékař A. T. W. Simeons, který dlouhá léta pracoval v Indii. Tam vypozoroval, že indické ženy přivádějí na svět naprosto zdravé děti, a ony samy postupně chřadnou. Zjistil, že za to může hormon HCG, který dává tělesnému tuku žen popud k uvolňování nashromážděné energie pro potřeby dítěte.

Doktor Eisenstein se rozhodl zjistit, jak se lidský organismus zachová, když v sobě dítě mít nebude a hormon HCG dostane zvenčí. Seznal, že tělo – ať ženské, tak mužské – přesto energii pro domnělé dítě uvolňuje. „Užíváte-li HCG, určitým způsobem klamete své tělo. Hormon ho instruuje, aby živilo vaše dítě kaloriemi získanými z tuku,“ vysvětluje texaský lékař Robert L. True, který svým pacientům tento způsob redukce hmotnosti hojně doporučuje. „Sice žádné dítě neexistuje, ale ony kalorie v krvi informují mozek, že je nám dobře, a ten nevyvolává pocit hladu.“

Kombinace této skutečnosti a diety s denním příjmem okolo 500 kalorií prý zapříčiňuje, že člověk nepociťuje ani hlad ani slabost a hubne.

Žádný jojo efekt

Bez HCG se při nízkokalorické dietě mozek okamžitě dozví, že hladovíte. Protože se tělo v režimu hladovění snaží tuk uchovat a namísto něj spotřebovává svaly, obvyklý pokles hmotnosti při takové dietě je až z poloviny úbytkem netukové tkáně. S HCG by ale mělo jít snížení váhy z drtivé většiny na vrub tuku.

„V rychlé studii, kterou jsem provedl, jsme prokázali úbytek netukové tkáně jen 5 procent. V některých případech se může blížit i nule,“ tvrdí dokonce doktor Sasson E. Moulavi z Floridy, který HCG předepisuje už dva roky. V současné době provádí klinické studie na 175 pacientech, kterými chce mimo jiné potvrdit, že lidé hubnoucí pomocí HCG nemají tendenci zpět přibírat. Lékaři zatím přesně nevědí, proč tomu tak je, ale tvrdí, že 80 až 90 procent pacientů si svou váhu udrží.

Robert L. True se domnívá, že to souvisí se změnou životního stylu. Léčba hormonem HCG totiž obvykle probíhá ve dvanáctitýdenních cyklech, kdy se šest týdnů hormon podává a šest týdnů nikoli. Během této doby si člověk nenásilně osvojuje nové stravovací návyky.

Jak dlouho ještě?

Pacienti zhubnou v průběhu jednoho cyklu 9 až 13 kilogramů a často pak podstupují ještě jeden nebo další dva cykly. True zjistil, že ti, kdo absolvují po tom prvním dodatečné cykly, vykazují s udržením váhy ještě vyšší úspěšnost. Důvod? Po delší dobu si osvojovali správné stravovací návyky. Doktor Moulavi se ale kloní k názoru, že udržení hmotnosti je spíše dílem způsobu, jakým HCG ovlivnil metabolismus – tedy míru toho, jak rychle tělo pálí tuky.

Pravdu se dozvíme až za čas. Stejně jako bude ještě trvat, než úřady HCG pro redukci hmotnosti schválí – dosud tak neučinily s odůvodněním, že se tento účinek zatím nepotvrdil.

Zdroj: časopis Health&Beauty

Zaujal vás tento článek? Můžete si jich přečíst mnohem víc. Prolistujte si zdarma jedno z čísel časopisu Health&Beauty:

Rádi byste, aby vám časopis Health&Beauty chodil rovnou do schránky? Doporučujeme zřídit si předplatné tištěné verze časopisu za pouhých 196 Kč za rok. Roční předplatné obsahuje 4 výtisky. TIŠTĚNÉ PŘEDPLATNÉ ČASOPISU HEALTH&BEAUTY – 196 Kč (4 VYDÁNÍ) Objednávejte na asistent@luxuryguide.cz. Do předmětu vpište "předplatné" a do textu zprávy svoji adresu. Harmonogram vydání: březen, květen, srpen, listopad. ELEKTRONICKÉ PŘEDPLATNÉ ČASOPISU HEALTH&BEAUTY – 48 Kč (4 VYDÁNÍ) Objednávejte na https://cs.publero.com/title/health-beauty.

Sdílejte článek
Štítky hubnutí dieta tuky hcg hormon hcg

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.