Speciální proteinová dieta: Čtenářka zhubla 7 kilo za 3 týdny!

Když se někomu nedaří zhubnout, ačkoli se o to snaží, je potřeba tomu trochu pomoci. Třeba bílkovinovou dietou ušitou na míru, kterou vyzkoušela paní Hana. Během tří týdnů zhubla, aniž by ztratila svalovou tkáň a trpěla hlady.

Hubnoucí program, který vám představíme, je určen pro mírné formy nadváhy u jinak zdravých jedinců. V jeho rámci se konzumuje ucelená řada bílkovinných přípravků pocházejících ze tří zdrojů (mléko, vaječný bílek a sója), které zajišťují lidskému organismu vyvážený přísun aminokyselin vhodných pro redukci tělesné hmotnosti.

Dostatečné množství kvalitních bílkovin za současné redukce přísunu cukrů a tuků vede ve zdravém organismu k navození zvláštního metabolického stavu, v jehož důsledku:

– Dochází k redukci hmotnosti převážně na úkor tukové tkáně, což lze objektivizovat měřením na bioimpedanční váze.

– Je takřka stoprocentně chráněna svalová tkáň jako zdroj energie.

– Většina klientů nemá v průběhu diety pocit hladu.

Důležité upozornění:

Během diety je velmi důležité zkonzumovat 3–4 proteinové přípravky za den, i  když nemáte hlad! Bílkovinná dieta „funguje“ tehdy, pokud organismus dostane cca 90 g čistých bílkovin za den. Pokud omezíte přísun bílkovin, „degradujete“ bílkovinnou dietu na dietu nízkoenergetickou, což poznáte podle toho, že začnete ubývat na úkor svalové, a nikoliv tukové tkáně, stejně jako podle toho, že se velmi brzy objeví pocit hladu!

Paní Hana, která dietu vyzkoušela, vážila před jejím začátkem 84 kg a během tří týdnů se jí podařilo zhubnout celkem 7 kg. Obvod pasu i boků se jí zmenšil o 8 cm, obvod stehen o 5 cm.

Průběh diety

Po 2 týdnech

Klientka zahájila dietu způsobem 2 „pravá“ hlavní jídla s vysokým obsahem bílkovin a minimálním obsahem tuků za den + 3 ks instantních pokrmů. V této fázi nesměla konzumovat jakékoli další cukry či tuky, platil zákaz ovoce i příloh a nebyla povolena žádná pohybová aktivita. Nutný příjem tekutin byl stanoven na 2 l za den, nejlépe vody bez bublin.

Po 3 týdnech

Nadále měla klientka povoleno konzumovat 2 „pravá“ jídla s vysokým obsahem bílkovin a minimálním obsahem tuků za den + 3 ks instantních pokrmů v režimu (1x sladký, 2x slaný). V případě pocitu hladu bylo možné jídla prokládat zelenou zeleninou, jako je brokolice, špenát či okurka. Nesměl být narušen pravidelný příjem tekutin (min. 2 l za den). Byla povolena lehká pohybová aktivita (jóga, chůze).

Názor klientky

„Po dvou dětech jsem nabrala 25 kg, kterých jsem se nemohla dva roky zbavit. Ač jsem pravidelně jezdila na kole a chodila běhat, přesto se mi nedařilo nadbytečná kila shodit. Proteinová dieta mi překvapivě pomohla, a to díky schopnosti dosažení ketózy, kdy na úkor tukové tkáně dochází i bez pohybové aktivity k hubnutí. S výsledkem jsem velmi spokojená.“

Jídelníček

Klientka jedla 5x denně pokrmy s vysokým obsahem bílkovin v kombinaci s instatními proteinovými jídly. V 1. fázi diety byla povolena voda, černá káva (ne žitná) a tekutiny doslazované náhradním sladidlem. Povolen byl dále šmakoun či zelenina (brokolice, květák, okurka, ředkev, špenát, cuketa, lilek, listové saláty). V následné fázi se mohlo jíst rybí maso (100 g).

Zakázaný byl jakýkoli vedlejší přísun tuků a jakýchkoli sacharidů, alkoholu, slazených limonád, tučného masa (tuňák, losos) či příloh.

Obecné zásady diety

Pitný režim

Dostatečný přísun neslazených tekutin (min. 1,5 l denně). Povoleny jsou všechny druhy čajů kromě ovocných, káva a její náhražky (melta atp.), neslazené minerální vody, Coca-Cola light. Zakázány jsou džusy, alkoholické nápoje (včetně piva).

Povolené potraviny

Zelenina (např. artyčok, květák, okurka, pórek, špenát, rajčata 1x denně), 1x denně maso (např. kuřecí, krůtí, králičí bez kůže, různé druhy ryb), vitamíny cestou vhodného potravního doplňku, minerály, koření kromě hořčice, cibule a česnek jen velmi omezeně. Omega mastné kyseliny cestou vhodného potravního doplňku.

Zakázané potraviny

Ovoce, sladkosti, pečivo, přílohy, mléčné výrobky, tuky.

Spalovače tuků

U klientů s vysokým procentem tukové tkáně v organismu je třeba podpořit její mobilizaci a odbourávání současným nasazením přípravku s funkcí „spalovače tuků“ (fat burner), který podáváme po celou dobu redukčního programu, jehož efekt lze vhodně podpořit ještě přípravkem s funkcí „vychytávače“ tuků a cukrů (catch fat and sugar).

Odvodňovače

Pokud tělo zadržuje vodu, je třeba podpořit její mobilizaci nasazením přípravku s funkcí „odvodňovače“ (dewater), který můžeme podávat po celou dobu redukčního programu.

V průběhu 1. etapy ztrácí organismus ve zvýšené míře nerostné látky a stopové prvky a je třeba pravidelně užívat vhodné doplňky stravy bohaté na minerály.

Tělesná aktivita

Klienti mohou v průběhu 1. etapy redukce pokračovat v té tělesné aktivitě, na kterou jsou zvyklí. Naproti tomu nedoporučujeme v průběhu 1. etapy s ní začínat „od nuly“.

Kdy užívat během 1. etapy 3 a kdy 4 proteinová jídla?

3 jídla obvykle postačí u jedinců, jejichž výchozí hmotnost nepřesahuje 80 kg. Od 85 kg výše je prakticky vždy nutné užívat 4 proteinová jídla denně. I u prvně jmenovaných (tedy s výchozí hmotností pod 80 kg) však můžeme použít (a to i nepravidelně) čtvrté proteinové jídlo, zejména tehdy, pokud přetrvává pocit hladu po kombinaci 3 + 2.

Kontraindikace

Těhotenství, kojení, diabetes („cukrovka“), dětský věk (dieta je určena jen pro dospělé jedince), závažná psychiatrická onemocnění, zejména z okruhu poruch příjmu potravy (mentální anorexie), onemocnění jater, ledvin, srdce, poruchy metabolismu minerálů, poruchy krevní srážlivosti (včetně pacientů léčených warfarinem), žlučníkové kameny, metabolická onemocnění (například fenylketonurie, dna a další), alergie na některou složku dietního přípravku (vždy si pozorně přečtěte příbalovou informaci, kde jsou deklarovány obsažené potravinové alergeny).

Kde a za kolik

CENA od 4000 Kč / jídlo na 3 týdny

KDE: Kancelář Nezhubneš–Neplatíš!: Revoluční 1082/8, P1, www.nezhubnesneplatis.cz

Zdroj: časopis Health&Beauty

Zaujal vás tento článek? Můžete si jich přečíst mnohem víc. Prolistujte si zdarma jedno z čísel časopisu Health&Beauty:

Rádi byste, aby vám časopis Health&Beauty chodil rovnou do schránky? Doporučujeme zřídit si předplatné tištěné verze časopisu za pouhých 196 Kč za rok. Roční předplatné obsahuje 4 výtisky. TIŠTĚNÉ PŘEDPLATNÉ ČASOPISU HEALTH&BEAUTY – 196 Kč (4 VYDÁNÍ) Objednávejte na asistent@luxuryguide.cz. Do předmětu vpište "předplatné" a do textu zprávy svoji adresu. Harmonogram vydání: březen, květen, srpen, listopad. ELEKTRONICKÉ PŘEDPLATNÉ ČASOPISU HEALTH&BEAUTY – 48 Kč (4 VYDÁNÍ) Objednávejte na https://cs.publero.com/title/health-beauty.

Sdílejte článek
Štítky jídlo nemoc maso časopis cukr dieta tekutina organismus bílkovina tuková tkáň Coca-Cola Light

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.