Vánoce bez kil navíc? Pravidla štíhlých lidí, která fungují

Vánoce bez kil navíc? Pravidla štíhlých lidí, která fungují

Nejen advent, ale i celé svátky a bujaré silvestrovské oslavy se nesou ve znamení dobrého jídla a pití. Jde vůbec zalahodit mlsnému jazýčku bez nabrání tukových polštářků? Jednoznačně ano, a my vám poradíme jak!

Pravidelná strava je zárukou štíhlé postavy

Jezte pravidelně, snídejte, svačte, obědvejte a večeřte menší porce, ale za to častěji. Je to sice dokola omílaná pravda, ale fungovat bude jedině za předpokladu, že ji přetavíte do reality. Ovoce konzumujte maximálně do odpoledne, pak sladké plody vyměňte raději za zeleninu (večer nejlépe tepelně upravenou). Neobsahuje tolik cukru a navíc má dostatek vlákniny.

Pijte, i když nemáte žízeň

Ten, kdo nepije (tím samozřejmě nemyslíme alkohol), je unavený a znavené tělo nemá aktivní metabolismus. Nezapomínejte tedy dodržovat pitný režim. Zapomeňte ale na přeslazené barevné limonády nebo džusy. Dodejte tělu závlahu formou neslazené, nejlépe neperlivé vody. Jen na chuť si můžete občas dopřát pohárek koly nebo kofoly.

Zaměřeno na štědrovečerní večeři – Zn: Dietně, prosím!

I klasická štědrovečerní jídla se dají upravit tak, aby odpovídala zásadám zdravé výživy. Bramborový salát zjemněte bílým jogurtem, majonéza je zbytečné tučná, a tedy bohatá na kalorie. Plátek kapra si připravte na bylinkách, másle a kapce olivového oleje. Změna vám prospěje a absence křupavého kabátku ze strouhanky vaše tělo ušetří od konzumace tučného a přepalovaného. Kapr sám o sobě patří do kategorie tučnějších ryb, například pstruh má mnohem dietnější maso. Ale na druhou stranu, Vánoce jsou tady jen jednou do roka!

Existuje vůbec zdravý sladký hřích?

Domácí cukroví je holt domácí cukroví, tomu se ani sebelepší náhražka nevyrovná. Pokud se nechcete připravit o vůni vanilkových rohlíčků a jiných oblíbených druhů, dejte si jen dva nebo tři kousky denně, víc ne. Vyhýbejte se cukroví s krémovými náplněmi, čokoládovými polevami a s mohutným cukrovým popraškem. A co dát na stůl místo tácku s cukrovím misky s oříšky a sušeným ovocem?

Existují i potraviny, které s hubnutím pomáhají a můžete je využít při přípravě nejen svátečních pokrmů (včetně těch sladkých). Podívejte se na pár takových superpotravin.

Pozor na alkohol

Vaši linii vám dokonale zneškodní i tvrdý alkohol a sladké likéry à la starý dobrý vaječňák nebo hrozně dobré višně v čokoládě. Ke štědrovečerní večeři si dejte bílé víno, nejlépe suché, které ještě můžete zředit perlivou vodou. Ano, vinný střik je lehoučký, voní i chutná po víně a navíc je přátelský k vaší hmotnosti.

Neseďte jen u stolu nebo televize

Jestli nechcete, aby ručička váhy šla nahoru, nepůjde to ani bez aktivního pohybu. Ale nepředstavujte si hned nějaké šílené pocení někde v tělocvičně nebo běhání desítek kilometrů. Pohyb je přece i uklízení, svižná procházka se psem, dovádění s dětmi nebo třeba sex! Jestli vás zajímá, kolik energie do sebe dostanete při konzumaci určitých jídel nebo nápojů a kolik jí naopak při některých aktivitách spálíte, podívejte se SEM.

Sdílejte článek
Štítky jídlo Vánoce advent silvestr Kofola

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.