5 tipů, jak napumpovat své sebevědomí

Podceňujete se? Myslíte si o sobě jen to nejhorší? Tak je na čase s tím něco udělat.

Vyvarujte se psychických upírů

Pokud máte ve svém okolí neustálé kritiky své osoby, vyhněte se jim. Nemáte zapotřebí neustále poslouchat výčitky na svůj účet. Je docela možné a dokonce pravděpodobné, že problém má spíš dotyčný než vy. Na vás si váš kritik léčí svoje sebevědomí. Naopak se družte s těmi, které vaše JÁ posilují a vedle kterých cítíte, že rostete.

Odvázat se je nutné

Udělejte něco, co se od vás jen tak nečeká. Začněte chodit do tanečního kurzu, začněte se učit cizí jazyk, nechte se zajímavě ostříhat, naučte se dobře několik vtipů, které pak můžete dát k dobru, apod.

Budete pak pro své okolí zajímavá a vy sama na sebe budete pyšná. Každopádně dělejte něco pro svůj osobní rozvoj – ať už fyzický (např. cvičení, kosmetika), tak i psychický (kultura, vzdělávání, koníčky).

Jak to dokázat

Je to jak při skoku do bazénu. Musíte vydržet těch nekonečných prvních pět vteřin před skokem, ale pak se vezete na vlně endorfinů a jste na sebe pyšná, že se vám to povedlo. Musíte se v krizových situacích otrkat, osmělit. Celou scénu si nejdřív sama pro sebe představte i s možnými reakcemi. Pak jděte do toho. Časem se budete neustále zlepšovat.

Nechte si udělat profesionální fotografie

Každý vypadá dobře na profesionálních fotkách. Upotřebíte je na sociálních sítích, seznamkách i při pracovních pohovorech a mnoha dalších příležitostech. U fotografa si můžete nechat udělat i hezké rodinné fotky, na kterých nebude vidět druhá brada ani faldíky a na kterých se sobě budete líbit. Musíte se totiž naučit mít sama sebe ráda.

Usmívejte se

S úsměvem budete na všechny působit pozitivně. Je to jednoduché kouzlo, kterým svůj protějšek naladíte na svou vlnu. Nebude na vás útočit, naopak se sblížíte a budete kolem sebe šířit dobrou náladu. Čili i okolí vás bude mít rádo. Ovšem dovolte si ten luxus, že připustíte, že zalíbit se nemusíte zdaleka všem. Uleví se vám – hlavně když si pak řeknete: No a co?! Neodvozujte své sebepojetí a pocit štěstí od druhých.

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.