Seriály a filmy

21. března 2013 00:00

Markéta Zídková

První den na farmě

Farmáři a jejich vybrané protějšky se probouzejí po první noci strávené pod jednou střechou. A hned je čeká spousta práce, ale i první oťukávání, bližší rozhovory, někde i doteky. První společný smích i disharmonie. Malé procházky po okolí a zvídavé otázky prozradí víc. Času je přitom tak málo.

Na pštrosí farmě u Jany se jde do práce. Po večerním krmení se mužské trio blíže seznamuje s hospodářstvím a hostitelku blaží pohled na pracující muže. Jirka se pomazlí s milovanými králíčky a prý se cítí jako ryba ve vodě. Petr je trochu bezradný, straní se, nakonec se nalepí na Janu. Ta se ho ale umí zbavit… Martin je u koní ve svém živlu. Jirka si myslí, že nezralý Petr ztrácí čas a není na správném místě. Pštrosí mozečky předvedou své rozmary při krmení, Martin se u toho docela naběhá – pštros běhá 70 km v hodině – a Jana se baví.. Pak se ukáže jako zdatný kuchař a jeho speciální guláš s povidly a knedlíky si Jana dokonce přidá. Navíc domácká chvilka v kuchyni je i příležitostí k neformálnímu hovoru…

U Josefa chybí ráno snídaně a také čerstvý vzduch v ložnici-klubovně. Jana se pídí po pračce a Josef ji šokuje názorem, že v některých věcech se nemusí žít ve 21. století. Byl to vtip? Stáj nečeká a holky mají pocit, že Pepa naopak čeká na první krok z jejich strany – moc se v něm nevyznají. „Jako kdyby utíkal, jako kdyby my jsme lovily jeho.“ Ve stáji je Pepa zapřáhne do čištění podestýlky: „Letem světem nám ukázal, co máme dělat a šel si po svým,“ stěžuje si Aneta - práce ji ale baví. To Jana doufá, že to je ta mužská část práce, ne ta ženská. Pak zjistí, že Josef není naštěstí tak alternativní, jak se obávala, neplánuje žít o svíčkách bez elektřiny. Hanka se odpoledne dívá na Vinařickou horu a čelí otázce, co je to Bůh.? Po rozhovoru s Pepou má metafyzický pocit, že se odehrává „něco mezi nebem a zemí, jako bychom si vzpomněli, že se známe.“ Už se stmívá, když se stejné otázky dočká i Aneta. Bude Josef s její odpovědí spokojen?

I laskavý Ladislav holky lehce zapřáhne, ale nejprve jim připraví snídani ve sluncem zalité zahradě. Kristýna mluví podle soupeřek od rána do noci, nebude to Láďu unavovat? On je ale rád, když švitoří a trochu popohání běh věcí. Kristýna si jde tvrdě za svým, myslí si holky. Láďa jí dokonce naznačí, zda se nechce natěhovat už rovnou? Zamilovaná černovláska se dojetím rozpláče a dostane pusu. Splní se jí životní sen? Blondýnka Gabča zatím nepozná rozdíl mezi slámou a senem, poprvé v ruce potěžká vidle a pohladí si telátko. Je to rozdíl oproti klávesnici. Láďa ji vezme na rozvoz obědů pro zaměstnance. Gábina ho fyzicky přitahuje, její názory na společný život a trávení času už méně. Láďa není zastáncem volnějších vztahů… Martina s malou pečují o králíčky - je to spíše hra než práce. I sympatická dlouhovlasá brunetka se dočká při procházce pusy, ale obává se, že objetí a stisk ruky je pro ni důležitější než pro Láďu.

Zdeněk holky překvapí hned prvního deštivého rána, protože je už za svítání přijde osobně probudit. Soňa nemá ráda překvapení. Chce Zdenda vidět, jak vypadají jeho favoritky hned po probuzení, nebo se už nemůže dočkat? Je to prozaičtější: „Dostanete smetánky a pomůžete mi zametat,“ přikazuje ženám, ledva si vyčistí zuby. „Dal jsem holkám práci a postavili se k ní všelijak,“ konstatuje chovatel býků, který ženy učí, jak přistupovat k dobytku, aby jim krávy neublížil. Katka je hodná, ale nejiskří to, Soňa projeví ochotu vstávat a starat se, avšak jeden den poznávání je moc málo pro „klidnou sílu“ Zdeňka. Energická Irena bere chlév jako posilovnu a na práci je jako drak. To farmáři imponuje, proto dostane kurážná zrzka příležitost uvařit i večeři, aby se předvedla jako hospodyně. Irena má zpoždění a Zdeněk je vzteklý hlady, ale její koláč nemá chybu! Večeří společný čas Zdeňka a Ireny nekončí, oba čeká ještě dlouhá noc…

První den u Mirka se nejmladší Janě dostane výsady doprovodit Mirka na kontrolu do nemocnice, zatímco Eva s Libuškou připravují oběd. „Včera nám nedal ani dobrou noc,“ stěžují si kuchařky, ale chápou, že tři ženy najednou byly na Miroslava moc a potřeboval večer pod záminkou lovu zmizet. Jana cítí v autě i v čekárně vibrovat „příjemné energie“ mezi ní a Mirkem, kterého drží při ošetření kolena za ruku, aby to tak nebolelo. „V Mirkově přítomnosti je mi dobře,“ přiznává i Eva. To se ale brzy pokazí. Při procházce sadem objeví přivázané štěně a rozhodne se ho osvobodit. Líba má podobný názor: „Když jsem viděla mokrého psa pod vozem, začala jsem ho zachraňovat.“ Miroslavovi se to po návratu vůbec nelíbí a je z toho konflikt. Lovecký pes se nerozmazluje! Uvolní atmosféru společně strávený večer?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.