Seriály a filmy

3. května 2013 06:56

Markéta Zídková

Rozhovory s farmáři: Kdo se zamiloval v tanečních?

První polibek, pohlazení, držení se za ruku se člověku zpravidla nesmazatelně zapíše do paměti. Jak na své lásky vzpomínají farmáři? A rozhodli se přihlásit do pořadu Farmář hledá ženu dobrovolně? Než se s letošní pěticí statečných rozloučíme, odpoví nám ještě na naše otázky.

Nejvíce se rozpovídal Josef František. Původně odtažitý a uzavřený farmář pod vlivem své Heleny přímo roztál: „Přihlásil jsem se sám, protože mi přišlo, že je to cesta, jak si najít ženu na celý život. Je ale pravda, že tento názor jsem nesdílel sám. Poté, co byl odvysílaný první medailonek, se mi známí přiznali, že tajně uvažovali o tom, že by mě již do první nebo druhé řady přihlásili sami. Společně jsme se tomu pak zasmáli a já byl rád, že mám kolem sebe lidi, kteří to se mnou myslí dobře,“ říká Josef.

První láska byla nezapomenutelná

A jak vzpomíná na svoji první lásku? „No kdo by si nevzpomněl....:-)? Bylo nám oběma 16 let a poznali jsme se v tanečních. Moc se mi líbila (a dodnes líbí), ale já tenkrát vůbec nebyl na žádný vztah připraven, takže to bylo tak rozpačitě krásné, že náš vztah vyvrcholil jedním políbením s přáním krásného prožití vánočních svátků a tím to vlastně i skončilo.

Pro mě nejcennější na tom ale je, že my se, čistou náhodou, po asi 20 letech opět potkali! Nic se mnou v životě nepohnulo víc, než tahle událost. Ale bohužel Ona v sobě do té doby nashromáždila tolik nevyřešených partnerských traumat, že to nakonec vzdala a nebylo z toho zas nic. Člověk by neměl prožitky v oblasti citů převádět do sféry rozumu nebo se jim bránit, navíc Ona se do značné míry stylizovala do mužských rolí a v takové situaci to má chlap těžké. Buď se začne přirozeně projevovat a nastávají konflikty nebo ustoupí, potom je z něj bačkora, které si ta partnerka neváží a paradoxně je to potom právě ona, která má pocit nespokojenosti, že hledala chlapa a nemá ho.

Zkrátka Ona místo řešení to vzdala, což mě mrzí, ale přesto na ni s láskou vzpomínám. Byla to první žena, která ve mně probudila city, které jsem do té doby neznal, a tak už to bude navždy,“ rozpovídal se Josef. A kam by pozval svou budoucí partnerku na první schůzku, aby na ni co nejvíce zapůsobil? „V této otázce cítím rozpor. Nejsem člověk, který dává věci na odiv nebo se stylizuje do něčeho, co není, nebo dělá věci podle toho, "co by tomu řekli lidi". V dnešní době spousta lidí hodnotí a dělá soudy podle jakýchsi vnějších projevů, ale dle mého je to povrchní a nikdy to nemůže skutečnou podstatu člověka postihnout. Člověk by neměl být tím, kým se očekává, že bude. Ani tím, kým by chtěl, aby v očích druhých byl. Měl by být sám sebou. A připustit sobě i navenek to, že jeho obraz má třeba i trhliny a ne vždy je dokonalý. Z mého pohledu tahle vložená důvěra zakládá důvod víry, že člověk je ve své podstatě dobrý, dobromyslný, upřímný, čistý. Vše, co dělá, dělá s dobrým úmyslem a skrze to dobré měl by být hodnocen. Chci tím říct, že na první schůzce bych žádné okázalosti asi nehledal. Mohli bychom jít do lesa, na Vinařickou horu, do stáje anebo taky úplně klidně hrát za stolem Člověče nezlob se. Ty kulisy nejsou podstatné. Ty vzájemně hledané hodnoty, které v budoucnu snad i pohnou světem nebo hory přenáší, se totiž projeví kdekoli,“ vysvětluje Josef František.

První lásky přicházejí samy, říká Zdeněk

To Zdeněk jako vždy slovy příliš neplýtval: „Do pořadu mne přihlásila moje sestřenice. Poté jsem souhlasil, že se pořadu zúčastním, proč ne. Případná partnerka bude okamžitě vědět, čím se živím, osloví mě tedy doopravdy ty, které o mne budou mít zájem, nebyl jsem proti,“ říká Zdeněk. A co první schůzka? Abych řekl pravdu, na první schůzku si už ani nevzpomínám. Z prvních lásek ještě člověk nemá rozum, přicházejí samy. Dnes už se člověk musí o vztah snažit sám a pracovat na něm,“ říká. A ideální místo pro první schůzku? Vybral bych klasiku, příjemnou restauraci a večeři, nezapomněl bych na květinu. Pokud by došlo i na druhou schůzku, rád bych partnerku vzal na nějaký hrad či zámek.

První krok by měl být na mužích

To farmářku Janu vyhledala sama produkce pořadu Farmář hledá ženu. A co první láska. „Na první lásku si již nepamatuji, důležitá je přítomnost,“ je přesvědčená Jana. A místo pro první schůzku. „Myslím si, že první krok by měl být na mužích, tak i první schůzku by měl navrhovat muž. Měl by se snažit ženu okouzlit :-),“ uzavírá Jana.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.