Domácí posilovna: Spalte tuky intervalovým tréninkem

Výhod intervalového tréninku je hned několik - můžete cvičit pouze s váhou vlastního těla, takže nepotřebujete žádné speciální pomůcky, cvičit lze kdekoliv, oproti jiným typům tréninků zabere minimum času a navíc je považován za jeden z nejefektivnějších pomocníků při pálení podkožního tuku.

Principem intervalových a kruhových typů cvičení je to, že po předem stanovený časový úsek provádíte určitou aktivitu, která je následovaná krátkou pauzou a hned poté přejdete na další cvik. Jednotlivá stanoviště pak mohou mít buď aerobní nebo silovou podobu a lze procvičit celé tělo nebo se zaměřit jen na určité partie.

Délku intervalu, po který budete jednotlivé cviky provádět, si stanovte v rozsahu od 20 vteřin do 2 minut, podle intenzity, s jakou se chcete cvičení věnovat, ale také podle fyzické kondice a zdravotního stavu. Počet jednotlivých cviků v tréninku by neměl přesáhnout 5 - 6 a počet kol si zvolte od 1 do 3. Pauzy mezi jednotlivými cviky si dopřejte přibližně 20 vteřinové. Nastavte si stopky a hurá na to!

Předkopávání

Stoupněte si na podložku, srovnejte záda a pupík vtáhněte k páteři, abyste si zafixovali oblast beder. S výdechem zvedněte pravou nohu a dotkněte se špičky pomocí prstů levé ruky. Poté strany vystřídejte. S každým výdechem vnímejte, jak se zapojují břišní svaly, pohyb provádějte tahem a silou, nikoliv švihem, abyste si neublížili, a aby zároveň dostaly zabrat svaly celého těla.

Výpady do stran

Udělejte výpad do strany, vraťte se zpět na střed a opět výpad na opačnou stranu. Snažte se držet tupé úhly v kolenou, neprohýbejte se v zádech a při každém výpadu zkuste jít pánví aspoň o pár centimetrů níž. Cvičte ve svižném tempu, ale stále myslete na správné provedení cviku!

Mountain Climber

Opřete dlaně o podložku na šířku o kousek větší, než je šířka vašich ramen. Natáhněte obě nohy za sebe a narovnejte záda do pozice vzporu. S výdechem pak střídavě přitahujte kolena mezi lokty. Uvidíte, že už po několika svižných opakováních se vám pěkně rozproudí krev v žilách.

Vzpor na boku

Lehněte si na podložku na bok a opřete se o předloktí (té ruky, kterou máte blíž k podlaze). Srovnejte kotníky, boky a ramena do jedné osy, jemně podsaďte pánev. S výdechem zvedněte boky vzhůru ke stropu, s nádechem povolte, ale stále držte tělo zpevněné. Procvičíte šikmé břišní svaly a vůbec celou polovinu těla, která je blíž u země. Pak strany vystřídejte.

Leh a vztyk

Lehněte si na podložku na záda, poté se pomocí břišních svalů posaďte, vstaňte a zase zpátky do lehu. Vstávejte a lehejte si rychle, zapojte svaly a pravidelně dýchejte. Přesvědčte se, že i takové banální cviky dokáží naše tělo pořádně potrápit. Na přirozené pohyby, ke kterým je naše tělo zkonstruováno, reaguje organismus velmi rychlými a pozitivními změnami.

Zdroj: Fithall.cz


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 6. 2023

Berani, kdybyste měli ve firmě na starosti personální oddělení, začali byste dnes kompletně měnit náborový proces. Zaměřili byste se spíše na lidský faktor než na diplomy a ocenění, kterými lidé mávají na důkaz svých schopností. Důvěra v lidi v kombinaci s důvěrou ve vlastní instinkty by se vám mohla vyplatit více, než si dokážete představit.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.