zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Domácí posilovna: Spalte tuky intervalovým tréninkem

I doma v obýváku se můžete pořádně zapotit
Autor: Thinkstock I doma v obýváku se můžete pořádně zapotit
anna kopečková , Vydáno: 03.04.2016
Výhod intervalového tréninku je hned několik - můžete cvičit pouze s váhou vlastního těla, takže nepotřebujete žádné speciální pomůcky, cvičit lze kdekoliv, oproti jiným typům tréninků zabere minimum času a navíc je považován za jeden z nejefektivnějších pomocníků při pálení podkožního tuku.

reklama

 

Principem intervalových a kruhových typů cvičení je to, že po předem stanovený časový úsek provádíte určitou aktivitu, která je následovaná krátkou pauzou a hned poté přejdete na další cvik. Jednotlivá stanoviště pak mohou mít buď aerobní nebo silovou podobu a lze procvičit celé tělo nebo se zaměřit jen na určité partie.

Délku intervalu, po který budete jednotlivé cviky provádět, si stanovte v rozsahu od 20 vteřin do 2 minut, podle intenzity, s jakou se chcete cvičení věnovat, ale také podle fyzické kondice a zdravotního stavu. Počet jednotlivých cviků v tréninku by neměl přesáhnout 5 - 6 a počet kol si zvolte od 1 do 3. Pauzy mezi jednotlivými cviky si dopřejte přibližně 20 vteřinové. Nastavte si stopky a hurá na to!

Předkopávání

Stoupněte si na podložku, srovnejte záda a pupík vtáhněte k páteři, abyste si zafixovali oblast beder. S výdechem zvedněte pravou nohu a dotkněte se špičky pomocí prstů levé ruky. Poté strany vystřídejte. S každým výdechem vnímejte, jak se zapojují břišní svaly, pohyb provádějte tahem a silou, nikoliv švihem, abyste si neublížili, a aby zároveň dostaly zabrat svaly celého těla.

Výpady do stran

hero-30-day-squat-challenge1 Foto:

Udělejte výpad do strany, vraťte se zpět na střed a opět výpad na opačnou stranu. Snažte se držet tupé úhly v kolenou, neprohýbejte se v zádech a při každém výpadu zkuste jít pánví aspoň o pár centimetrů níž. Cvičte ve svižném tempu, ale stále myslete na správné provedení cviku!

Mountain Climber 

Mountain-Climber Foto:

 

Opřete dlaně o podložku na šířku o kousek větší, než je šířka vašich ramen. Natáhněte obě nohy za sebe a narovnejte záda do pozice vzporu. S výdechem pak střídavě přitahujte kolena mezi lokty. Uvidíte, že už po několika svižných opakováních se vám pěkně rozproudí krev v žilách.

                                                                                                                                                   Vzpor na boku 

wm-el-sideplank Foto:

 

Lehněte si na podložku na bok a opřete se o předloktí (té ruky, kterou máte blíž k podlaze). Srovnejte kotníky, boky a ramena do jedné osy, jemně podsaďte pánev. S výdechem zvedněte boky vzhůru ke stropu, s nádechem povolte, ale stále držte tělo zpevněné. Procvičíte šikmé břišní svaly a vůbec celou polovinu těla, která je blíž u země. Pak strany vystřídejte.

                                                                                                                                                   Leh a vztyk

Lehněte si na podložku na záda, poté se pomocí břišních svalů posaďte, vstaňte a zase zpátky do lehu. Vstávejte a lehejte si rychle, zapojte svaly a pravidelně dýchejte. Přesvědčte se, že i takové banální cviky dokáží naše tělo pořádně potrápit. Na přirozené pohyby, ke kterým je naše tělo zkonstruováno, reaguje organismus velmi rychlými a pozitivními změnami.

Pevnou spodní polovinu těla si můžete vysportovat i doma

Domácí posilovna: Nejlepší cviky na stehna a zadek

Na břicho existuje spousta cviků. Jde o to dělat ty, které opravdu zabírají.

Domácí posilovna: nejlepší cviky na břicho

 

Zdroj: Fithall.cz

fithall banner nový 1 Foto:

reklama

Související témata: posilování , domácí posilovna , štíhlá do plavek , intervalový trénink , spalování tuků

reklama

Přečtěte si také

reklama