Domácí posilovna: Spalte tuky intervalovým tréninkem

Výhod intervalového tréninku je hned několik - můžete cvičit pouze s váhou vlastního těla, takže nepotřebujete žádné speciální pomůcky, cvičit lze kdekoliv, oproti jiným typům tréninků zabere minimum času a navíc je považován za jeden z nejefektivnějších pomocníků při pálení podkožního tuku.

Principem intervalových a kruhových typů cvičení je to, že po předem stanovený časový úsek provádíte určitou aktivitu, která je následovaná krátkou pauzou a hned poté přejdete na další cvik. Jednotlivá stanoviště pak mohou mít buď aerobní nebo silovou podobu a lze procvičit celé tělo nebo se zaměřit jen na určité partie.

Délku intervalu, po který budete jednotlivé cviky provádět, si stanovte v rozsahu od 20 vteřin do 2 minut, podle intenzity, s jakou se chcete cvičení věnovat, ale také podle fyzické kondice a zdravotního stavu. Počet jednotlivých cviků v tréninku by neměl přesáhnout 5 - 6 a počet kol si zvolte od 1 do 3. Pauzy mezi jednotlivými cviky si dopřejte přibližně 20 vteřinové. Nastavte si stopky a hurá na to!

Předkopávání

Stoupněte si na podložku, srovnejte záda a pupík vtáhněte k páteři, abyste si zafixovali oblast beder. S výdechem zvedněte pravou nohu a dotkněte se špičky pomocí prstů levé ruky. Poté strany vystřídejte. S každým výdechem vnímejte, jak se zapojují břišní svaly, pohyb provádějte tahem a silou, nikoliv švihem, abyste si neublížili, a aby zároveň dostaly zabrat svaly celého těla.

Výpady do stran

Udělejte výpad do strany, vraťte se zpět na střed a opět výpad na opačnou stranu. Snažte se držet tupé úhly v kolenou, neprohýbejte se v zádech a při každém výpadu zkuste jít pánví aspoň o pár centimetrů níž. Cvičte ve svižném tempu, ale stále myslete na správné provedení cviku!

Mountain Climber

Opřete dlaně o podložku na šířku o kousek větší, než je šířka vašich ramen. Natáhněte obě nohy za sebe a narovnejte záda do pozice vzporu. S výdechem pak střídavě přitahujte kolena mezi lokty. Uvidíte, že už po několika svižných opakováních se vám pěkně rozproudí krev v žilách.

Vzpor na boku

Lehněte si na podložku na bok a opřete se o předloktí (té ruky, kterou máte blíž k podlaze). Srovnejte kotníky, boky a ramena do jedné osy, jemně podsaďte pánev. S výdechem zvedněte boky vzhůru ke stropu, s nádechem povolte, ale stále držte tělo zpevněné. Procvičíte šikmé břišní svaly a vůbec celou polovinu těla, která je blíž u země. Pak strany vystřídejte.

Leh a vztyk

Lehněte si na podložku na záda, poté se pomocí břišních svalů posaďte, vstaňte a zase zpátky do lehu. Vstávejte a lehejte si rychle, zapojte svaly a pravidelně dýchejte. Přesvědčte se, že i takové banální cviky dokáží naše tělo pořádně potrápit. Na přirozené pohyby, ke kterým je naše tělo zkonstruováno, reaguje organismus velmi rychlými a pozitivními změnami.

Zdroj: Fithall.cz


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.