Fitness trenérka servíruje kalorické bomby. Zbitý soupeř musí srkat brčkem

Herečka pro dospělé - Prostřeno! S30 (26)

Markéta Kaplanová Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!

Domácí sýrové tyčinky s bylinkovým máslem Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!

Zeleninový krém se slaninkou Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!

Pastitsio Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!

Karamelové překvapení ve skleničce Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Tento týden se ve speciálu soutěže amatérských kuchařů představí ti, kteří jsou kvůli svému povolání v perfektní kondici. V pondělí se postaví k plotně fitness trenérka Markéta Kaplanová. Jak si hosté pochutnají na hlavním chodu, který nejde sníst?
Pondělní hostitelka Markéta Kaplanová pozve soupeře ve speciálu souboje o nejlepší menu do nově rekonstruovaného bytu. Markéta je bývalá letuška a nadšenec do sportu. Má pozitivní vztah ke svému tělu, snaží se na sobě pracovat a své znalosti o fitness a výživě předává dál. Natáčí také vtipná videa na sociální sítě. Ráda vaří a pro soupeře připraví domácí sýrové tyčinky s bylinkovým máslem, zeleninový krém se slaninkou, pastitsio a karamelové překvapení ve skleničce. Úkolem týdne je tentokrát zařadit do jídelníčku superpotravinu. Proto uvaří lektvar rumunské babičky z borových šišek.
Prostřeno! speciál Živí mě moje tělo Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Domácí sýrové tyčinky s bylinkovým máslem Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Zeleninový krém se slaninkou Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Pastitsio Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Karamelové překvapení ve skleničce Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Markéta Kaplanová Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Padrón papričky Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Dýňová polévka Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Losos s kořenovou zeleninou, batáty a hráškové pyré Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Bezlaktózový tvarohový krém Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Lucia Molčányiová „Ginger“ Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Strangolapreti alla trentina + Lucanica fatta in casa Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Minestra pomodori Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Scaloppine al vino bianco con le patate in forno al rosmarino Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Semifreddo agli amaretti Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Silvia Dellai Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Bruschetta s rajčaty, parmskou šunkou, sýrem a rukolou Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Kuřecí polévka s domácími nudličkami Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Těstoviny s vepřovou panenkou, sušenými rajčaty a omáčkou Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Domácí pistáciovo – malinový větrník Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Martin Hesoun Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Pizza překvápko Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Brokolicové pyré Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Losos se šťouchaným bramborem Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Jablečný štrúdl Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Jan Balšán Zdroj: FTV Prima/ Prostřeno!
Pokrmy dietní rozhodně nejsou, dezert je podle hostitelky přímo kalorická bomba, ovšem bohatá na živiny. Nebudou jí to mít hosté za zlé? Přece jen se všichni snaží stravovat zdravě. U stolu přivítá tanečnici Luciu Molčányiovou alias Ginger, herečku Silvii Dellai, tanečníka a tatéra Martina Hesouna a modela Jana Balšána. Před příchodem budou soutěžící zvědaví, s kým se potkají. Jsme přece jen v malém českém rybníčku, tudíž se u stolu sejdou dva kolegové, kteří se dobře znají. Sami jsou překvapení, protože se nedávno viděli na akci a ani jeden se nezmínil, že bude v Prostřeno! vařit.
„My spolu vystupujeme v taneční skupině. Striptérské,“ překvapí soupeřky Martin. Hostitelka se s ostatními nezná, a tak řeknou něco o sobě. „Nevěnuji se fitness, ale měla bych už. Já dělám herečku pro dospělé,“ přizná Silvia. Nemá problém o tom veřejně mluvit a Markéta bude lehce zaskočená. „Přemýšlela jsem nad tím, jaké to je pro ni říct mezi lidmi. Pro mě je to zvláštní,“ myslí si hostitelka.
Dva soutěžící se dobře znají. Náhodou jsou oba tanečníci:
Prevence vrásek jako zábava
Jako přípitek nabídne Markéta hostům svařák. Honza si řekne o brčko. Na natáčení totiž dorazil se zraněním. Dostal se do rvačky a dostal pořádnou ránu. Hostitelka mu tedy dá nápoj do dětské láhve. Předkrm Markéta servíruje doprostřed stolu a každý ochutná, kolik chce. Přizná, že jídla, která dnes vaří, běžně nejí. Výzvou bude pro všechny hlavní chod.
Každý dostane nemalou zapékací mísu plnou těstovin s bešamelem a omáčkou, která připomíná boloňskou. Jen je kořeněnější. Na závěr večera pobaví Markéta hosty face jógou, při které se sice musí dělat legrační obličeje, ale je velmi účinnou prevencí vrásek. U toho se soutěžící hodně nasmějí a Honza podotkne, že mu z toho možná praskly stehy. Sledujte v pondělí na prima+, jak budou soutěžící hodnotit. Začne týden pohodově, nebo se bude taktizovat?

Autor článku
Petra Jaroševská
Horoskop vždy po ruce
Zanechte nám váš e-mail a my vám budeme zasílat pravidelný newsletter s vaším horoskopem.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů
