Celebrity

8. července 2023 09:00

David Laštovka

Herec Jan Potměšil o roli v Bony a klid. Na filmu nejvíce vydělali veksláci

Bony a klid 2: Kdo je to VEKSLÁK

Od premiéry kultovního filmu Bony a klid, který důvěryhodně popisoval pražské podsvětí ovládané veksláky, uplynulo 35 let. Jak na natáčení vzpomíná herec Jan Potměšil, představitel hlavní role automechanika Martina, kterého uchvátila lákadla hlavního města?

Rok 1987 byl pro herce Jana Potměšila po umělecké stránce v podstatě zlomový. Získal dvě hlavní role ve filmech, které se staly kultovní. Ve snímku Proč? režiséra Karla Smyczka ztvárnil fotbalového fanouška chuligána, v Bony a klid důvěřivého mladíka z maloměsta, který přijíždí do Prahy koupit západoněmecké marky, za něž chce s kamarády koupit videopřehrávač. Nalítne však vekslákům.

„Když se mi do rukou dostal scénář, byl jsem z něj nadšený. Měl jsem radost, že se něco takového bude točit. Na place se sešla báječná parta. Skvělí herečtí kolegové, skvělý štáb. Točili jsme přes den i v noci, občas to bylo náročné, ale po celou dobu panovala pohoda a velmi tvůrčí atmosféra. Těšili jsme se na každý natáčecí den,“ prozradil redaktorovi webu Prima Ženy Jan Potměšil.

Veksláci si z filmu udělali byznys

Kuriózní je, že na filmu nejvíce vydělali právě veksláci. Z Bony a klid se stal trezorový film, jenže jeden z veksláků se k němu dostal a nahraný ho začal šířit za cenu 500 korun na kazetách po celé republice. Když film cenzoři pustili do světa, většina národa už snímek dobře znala. „Přiznám se, že jsme vůbec netušili, jaký to bude mít dopad, jaký filmový hit se z toho stane. Jsem rád, že jsem mohl být u toho, že jsem byl toho součástí. Vzpomínky na natáčení mám krásné,“ poznamenal herec.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.