Celebrity

22. září 2023 14:15

Michaela Vlčková

Honza Dědek opakoval několikrát třeťák. Na ulici to žilo víc než v nudné škole, říká

Honza Dědek v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS

Honza Dědek se po škole začal věnovat novinařině. Vystudoval však stavební průmyslovku. Třeťák musel opakovat dvakrát, jak prozradil v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS. Radce Červinkové svěřil, že jeden rok měl 400 neomluvených hodin.

Honza Dědek se živí úplně něčím jiným, než co vystudoval na střední. Tehdy vůbec nevěděl, co by chtěl v budoucnu dělat. Od třetí třídy ovšem měl představu, že by chtěl psát. Nevěděl ovšem, co přesně by chtěl psát a nakonec zvolil stavební průmyslovku. Tu si vybral zejména kvůli rodičům, protože chtěli, aby pokračoval minimálně na střední školu, ideálně s maturitou.

Třeťák na potřetí

„Na gymnázium jsem si nebyl jistý prospěchem, stavební průmyslovka byla nejmenší zlo. Průmyslovka byla katastrofa a omyl,“ vzpomíná Honza Dědek v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Vzorným žákem Honza Dědek úplně nebyl, tedy co se alespoň docházky týká. „Nedokončil jsem denní studium. Byly tam zdravotní problémy,“ řekl hudební publicista. Tehdy usoudil, že mu nebude vadit zopakovat si třeťák. Jenže ani to mu nepomohlo. „Přišla sametová revoluce a já jsem zjistil, že na ulici se toho odehrává mnohem víc než v nudné škole,“ pronesl úsměvně.

„Vysvětlili mi, že čtyři sta neomluvených není úplně v pořádku. Navíc jsem nebyl klasifikován z mnoha předmětů. Třeťák jsem udělal na potřetí. V té době jsem už po revoluci začínal psát do novin,“ vypráví Dědek v rozhovoru s moderátorkou Radkou Červinkovou. Celý rozhovor si můžete poslechnout v premiérovém dílu pořadu Povídej v sobotu 23. září ve 21:25 na CNN Prima NEWS.

Na školní léta ale vzpomíná rád. Znalostí ze stavebnictví moc nepobral, ale měl spousty času na studování hudby. „Pro moji budoucí práci hudebního publicisty to byla skvělá škola, protože na stavební průmyslovce se hodně času rýsuje. To se člověk naučí v prváku, a pak jsem si tam začal poslouchat hodně muziky. K tomu byla dobrá. Strašně mi pomohla, a to je tak jediné, co si ze školy pamatuji,“ řekl s nadsázkou. V pořadu Povídej promluvil také o své talkshow 7 pádů Honzy Dědka a prozradil, který z hostů pro něho byl největší výzvou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.