Velký čínský horoskop na rok 2023: TYGR. Jak se mu bude dařit v práci, lásce i zdraví?

Před námi je rok vodního Zajíce. Zajíc je podle čínské mytologie vyvoleným znamením, sám Buddha jej kvůli jeho nezištnosti a dobromyslnosti vyzdvihl na samotný Měsíc. Od té doby můžeme pozorovat siluetu zajíce při každém úplňku a věřit, že láska a soucit vyhrávají nad lží a nenávistí. Jak se bude v roce Zajíce dařit sebejistým a troufalým Tygrům?

Lidé ve znamení Tygra se narodili v letech 1902, 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022. Co je čeká v roce 2023, tedy v roce vodního Zajíce, který začíná 22. ledna 2023 a končí 9. února 2024?

  • Toto znamení odpovídá astrologickému znamení Vodnáře
  • Měsíc jeho vlády: únor
  • Hodina jeho vlivu: 03–05

Lidé narození v tomto znamení bývají pozorní a silní, a proto se jim daří zvládnout spousty věcí najednou. Mají nepopiratelné vůdčí schopnosti a mnozí z nich se dostanou opravdu vysoko. Lidé ve znamení Tygra se vrhají do života s elánem a fantazií, kterým jen málokdo odolá. Jsou hrdí, sebejistí a výřeční, jejich bezstarostnost vyrovnává síla a vynalézavost, se kterými se pouštějí do každého problému. Tygři jsou emocionálně neklidní, jsou to tuláci, držet se doma jim dělá značné problémy. Jsou nároční, dokážou využít příležitostí a mívají sklony k nevěře. Neustále pokukují po nové šanci a lásce.

Lidé ve znamení Tygra milují velkolepé večírky, dobré jídlo, pěkné oblečení, zábavu a legraci. Rádi se baví a těší je, jsou-li středem pozornosti. Milují krásné věci a rádi se jimi obklopují. Bývají velice vtipní, mají smysl pro humor a vždy jsou ochotní vyzkoušet něco nového s nadšením jim vlastním. Potřebují emocionální podporu a pocit, že jejich přátelé a blízcí lidé jsou vždy na jejich straně, pak udělají pro druhé vše – i nad své možnosti a síly.

Charakter Tygra podle vládnoucího elementu

Vodní tygr 1962, 2022

Je to nejcitlivější a také nejvíce ohleduplný zástupce tohoto znamení. Mívá velký smysl pro morální odpovědnost. Bývá daleko mírnější než ostatní Tygři, je empatický a dokáže se vcítit do druhých. Je také otevřený komunikaci a spolupráci s ostatními lidmi.

Dřevěný tygr 1914, 1974

Tento typ je velmi společenský a u druhých také oblíbený. Je zábavný a nezkazí žádnou legraci. Je králem večírků a také zdrojem zábavy, jeho nápady druhé fascinují. Je přátelský a přívětivý, rád druhým pomáhá a nad nikoho se nevyvyšuje.

Ohnivý tygr 1926, 1986

Spojení tohoto silného znamení s ohnivým živlem přináší komplikovanější divokou povahu. Je tu na jedné straně ctižádostivost a ambice a také neutuchající chuť být středem pozornosti. Na druhé straně pak spousta energie, kterou tito jedinci vydávají.

Zemní tygr 1938, 1998

Tento zástupce je klidný a vyrovnaný, jeho slabinou může být požitkářská povaha a také touha po krásných a luxusních věcech. Věnuje velkou pozornost svému vzhledu a šatníku. Protože zemní živel přináší i praktičnost, většinou si na své náročné koníčky dokáže vydělat.

Kovový tygr 1950, 2010

Má velké ambice a ve věcech kariéry umí být zcela nekompromisní. Jestliže něco chce, nasadí opravdu všechny páky, aby to za každou cenu získal. Je to dobrý přítel, ale i obávaný nepřítel, který dokáže ostatní dostat přesně tam, kam chce.

Rok 2023 pro znamení Tygra

Tygr předává vládu Zajícovi rád, protože je za ním rok plný zvratů a změn, takže si bude chtít odpočinout a udělat si více času pro sebe. U každého zástupce tohoto znamení určitě došlo ke změnám, některé mohly být i velmi náročné a ne všechny musely být zcela pozitivní. Nový rok vlády Zajíce začíná koncem ledna a lze předpokládat, že zkušenosti, které Tygr získal během svého roku, dokáže v tom novém plně využít.

Práce

Mnozí Tygři si mohli připravit dobrou půdu pro zajímavé profesní zaměření, a proto mohou v tomto roce začít zúročovat své podnikatelské, obchodní i finanční aktivity. Je důležité rozvíjet nejen obchodní kontakty, ale udělat si čas i na své profesní dovednosti a začít v roce Zajíce studovat, doplňovat své znalosti formou různých přednášek, rekvalifikačních kurzů i seminářů z oboru. Tygři budou mít více času na zvýšení své pracovní odbornosti, což v budoucnosti dokážou skvělým způsobem zhodnotit. Pozorní musejí být na své výdaje, protože tento rok jim nepřinese takové zisky, na které si zvykli, měli by tedy zacházet se svými finančními zdroji obezřetně a plánovat větší výdaje s rozmyslem a tak, aby jim zbyla i určitá peněžní rezerva.

Zdraví

Konečně budou mít Tygři více času na odpočinek a příjemné aktivity, na které by určitě v tomto roce neměli zapomínat. Loni se většině zástupců tohoto znamení dařilo, proto by si mohli dopřát dovolenou, nejlépe jarní, ale také velkou letní, na které se odreagují a načerpají novou energii. V případě, že se Tygři cítí opravdu vyčerpaní, je pro ně vhodné, aby navštívili odborníky, kteří jim dokážou doporučit nejlepší metody k ozdravení těla i mysli. Mohou to být i různé wellness a relaxační procedury, ale také vitaminové a minerální doplňky.

Láska

Jestliže Tygři neměli v uplynulém roce čas na rodinu a přátele, nyní je nejlepší doba to změnit. Měli by se věnovat partnerovi a svým dětem, kteří jejich snahu určitě ocení. Neměli by zapomínat ani na širší rodinu. Zvykli si na pozornost ostatních, ale ani v tomto roce nejsou jejich milostné šance malé. Měli by chodit do společnosti a rozhlížet se kolem sebe, jistě najdou zajímavé lidi, kteří je dokážou zaujmout. Rok Zajíce je pro ně o něco klidnější, proto by si měli udělat více času na svůj osobní život. Zapojit se do rodinného společenství, podnikat společné výlety a rodinné oslavy.

NEJ roku 2023 pro znamení Tygra

  • Nejlepším obdobím pro Tygry je především srpen a první polovina září.
  • Měli by více pozornosti věnovat sportu a aktivní relaxaci, budou tak pociťovat více energie i radosti.
  • Měli by být opatrní při obchodních jednáních a při podpisu smluv.
  • Rok Zajíce Tygrům přinese osvěžení a novou energii, se kterou mohou stavět na tom, co v minulém roce své vlády dokázali.

Rok 2023 pro všechna znamení najdete ZDE:

Horoskopy pro všechna další znamení čínského horoskopu na rok 2023 najdete ZDE:

Zdroj: Autorský text astroložky a kartářky Věry Várady

Sdílejte článek
Štítky zdraví práce čínský nový rok znamení čínského zvěrokruhu láska čínský horoskop 2023 rok vodního Zajíce Tygr

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.