zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Vyberte si své ideální víno podle znamení zvěrokruhu

1/12: Beran: Oranžové víno
delish-zodiacwine_aries

Proč? Patříte mezi lidi, kteří nejsou tuctoví a rozhodně se neztratí v davu. Originální jste i co se týče volby nejoblíbenějšího vína – nesáhnete po bílém či červeném, ani růžové vám nestačí. Vaší jedničkou je oranžové víno, jehož barva tolik připomíná  západ slunce. Milí Berani, váš inovativní přístup v myšlení z vás dělá výjimečnou osobnost, která si cení originality.

2/12: Býk: Barolo
delish-zodiacwine_taurus

Proč? Vaším životním krédem je „spěchej pomalu“. Myslíte si, že k dokonalosti vede dlouhá cesta, hlavně to nepřehnat s rychlostí. Ale buďme upřímní – vy jste totiž požitkáři. Vychutnáváte si každou chvilku života, což vám dodává jistotu a uklidňuje vás. Každý Býk miluje klasiku – to se promítá i do vašich chutí. Nejlepší volbou je proto věhlasné italské víno nazývané „králem vín“ – Barolo. Než se začne prodávat, je tři roky uskladněno. Díky tomu má lehce pikantní a ovocnou chuť.

3/12: Blíženci: Chenin Blanc
delish-zodiacwine_gemini

Proč? Rádi byste zažili všechno, co vám život nabízí. Rutina vás přivádí k šílenství a nudí k smrti. Takže potřebujete víno, které je univerzální stejně jako vaše chutě. Ideálním společníkem pro Blížence je francouzská odrůda Chenin Blanc – chutné a svěží sladké či polosuché víno. Jeho ovocná chuť po jablkách, pomerančových květech a medu se hodí k párování téměř se vším. Doporučujeme ho připíjet k pokrmům z vepřové kotlety nebo k sushi.

 

 

4/12: Rak: Zinfandel
delish-zodiacwine_cancer

Proč? Raci jsou typičtí svou zdánlivou nekompromisností a nedostupností. Jakmile se vám ale podaří dostat se jim pod kůži, zjistíte, že se jedná o velmi srdečné a otevřené lidi. Podobné je to i s vínem odrůdy Zinfandel, o které jsme si dlouho mysleli, že pochází z Kalifornie. Nicméně se prokázalo, že její kořeny spadají do Chorvatska. Jakmile si otevřete láhev a ihned se napijete, budete ve velké míře cítit alkohol. Proto nechte po vyjmutí zátky víno půl hodiny odležet a teprve pak ochutnejte. Pak se totiž uvolní chuť bobulí a lékořice. Po těle se vám rozlije příjemné teplo.

 

 

5/12: Lev: Šampaňské
delish-zodiacwine_leo

Proč? Lvi naprosto vědí, jak chutná úspěšný život. Daří se jim snad vše, na co sáhnou. A to je přece důvod k oslavě! Žádný jiný nápoj nemáme tolik spojený se slavením jako šampaňské. Se sklenicí temperamentních bublinek tvoříte dokonalou dvojku. Ale ruku na srdce – cena pravého šampaňského je mírně řečeno nadstandardní. Příjemnou alternativou je Cava – španělské víno vyrobené stejným způsobem jako „šampáňo“, jehož cena je ale nesrovnatelně nižší.

 

 

6/12: Panna: Rulandské modré (Pinot Noir)
delish-zodiacwine_virgo

Proč? Panny bývají velmi pečlivé a vybíravé. Vše chtějí mít do posledního detailu dokonalé. A právě Rulandské modré splňuje všechna přísná kritéria tohoto znamení – konkrétně jeho výroba. Jemné hrozny „rulandy“ jsou velmi choulostivé, proto jim musí vinaři věnovat velkou pozornost a nesmí nic zanedbat. Odměnou jim je pak jedinečná sklizeň a lehké víno s příchutí malinové marmelády, na němž si můžete pochutnávat po celý rok.

7/12: Váhy: Ryzlink rýnský
delish-zodiacwine_libra

Proč? Většina lidí má za to, že je ryzlink moc sladký a příliš se k ničemu nehodí. Ve skutečnosti se skvěle páruje téměř s čímkoliv, i s pikantními kořeněnými jídly, která se s většinou vín chuťově tlučou. Podobnou vlastnost mají jedinci narození ve znamení Vah jsou nekonfliktní a dokážou vyjít snad s kýmkoliv. Zároveň si dokážou užít nespoutanou radost, když cítí, jak víno skvěle doplňuje jejich pokrm. Pokud váháte, co si zvolit k večeři za nápoj, s ryzlinkem nikdy neuděláte chybu.

 

 

8/12: Štír: Cabernet Sauvignon
delish-zodiacwine_scorpio

Proč? Jste ztělesněním vášně a smyslnosti. Proto potřebujete stejně plnohodnotné víno. Rozhodně vás nezklame Cabernet Savignon. Kdo ho ochutná, naprosto mu propadne. Zajímavé je, že většina z nás nedokáže pochopit, co konkrétně nás na této třešňově-tabákové chuti tak láká. Přitažlivost a závislost je naprosto iracionální a magická. Nepřipomíná vám tato vábivá aura opředená tajemstvím nějakého zajímavého Štírka z vaší minulosti nebo přítomnosti?

9/12: Střelec: Teran
delish-zodiacwine_sagittarius

Proč? Jste nadmíru společenský tvor, milujete propojení s ostatními lidmi. K tomu vám dává příležitost toto skvostné slovinské víno. Příjemnou chuť švestek zajímavě doplňuje nádech železa. Ano, čtete dobře – železa. Kdysi ho staří Římané využívali coby lék. Díky obsahu dvojmocného železa má totiž hodně zdravotních účinků a chutná úplně jinak než ostatní vína. Dáte si jeden doušek a rázem se o obsah láhve budete chtít dělit s každým, koho potkáte. Takoví jsou prostě Střelci.

10/12: Kozoroh: Bordeaux
delish-zodiacwine_capricorn

Proč? Nemůžeme si pomoci, ale vždycky se nám vybaví tato nezapomenutelná filmová scéna: „Jaké jsi teda znamení? Nejsi náhodou Kozoroh? Kozoroh nikdy nechce říct, co je za znamení.“ Kdysi jedna „Kozorožka“ prohlásila, že Kozorozi nikdy nevyjdou z módy. To samé platí i o Bordeaux – klasické víno, které je zároveň nadčasové. Toto zemské znamení oceňuje preciznost a kvalitu, což oblíbené francouzské víno splňuje na jedničku s hvězdičkou.

11/12: Vodnář: Biodynamické víno
delish-zodiacwine_aquarius

Proč? Představitelé tohoto znamení jsou známí svými pokrokovými myšlenkami a názory. Rádi zkoušejí nové věci. Jste Vodnáři a ještě jste o biodynamickém víně neslyšeli? Jednoduše řečeno, jde o druh vína vyrobeného podle přísných zemědělských postupů. Nevyužívá se vůbec žádná chemie, jedná se o jakýsi návrat k přírodě. Jestliže jste ho už ochutnali, jistě se s námi shodnete na jeho neobvyklé štiplavější chuti, která se blíží spíše kyselému pivu než tradičnímu červenému vínu. Pro intenzivnější požitek z vína doporučujeme před podáváním nechat láhev půl hodiny vychladit v lednici.

12/12: Ryby: Šumivé víno
delish-zodiacwine_pisces

Proč? Nesnášíte, když vás někdo škatulkuje. Ryby, vy jste přece jedinečné a něco více než jedny z mnoha. A právě vaše víno udržuje lidi v příjemném napětí a nevědomosti, kdy je třeba zapojit fantazii a hravost, aby zjistili, kdo jste. „Bublinkaté“ a lehké – to je „sestra šampaňského“ – Pétillant-Naturel, neboli šumivé přírodní víno. Není tak agresivní, nemá žádné přidané cukry a chutná lehce pikantně – do značné míry představuje vašeho zábavného, milujícího a svobodného ducha.

 

-šp-

 

 

reklama