Horoskopy

19. června 2016 04:15

Anna Kopečková

Vyberte si své ideální víno podle znamení zvěrokruhu

Vyberte si své ideální víno podle znamení zvěrokruhu

Tušili jste, že byste si mohli vybrat víno podle vašeho znamení? Třeba zjistíte, že máte „přidělenou“ odrůdu nejraději. Nebo se naopak přiučíte a poznáte něco nového.

Beran: Oranžové víno

Proč? Patříte mezi lidi, kteří nejsou tuctoví a rozhodně se neztratí v davu. Originální jste i co se týče volby nejoblíbenějšího vína – nesáhnete po bílém či červeném, ani růžové vám nestačí. Vaší jedničkou je oranžové víno, jehož barva tolik připomíná západ slunce. Milí Berani, váš inovativní přístup v myšlení z vás dělá výjimečnou osobnost, která si cení originality.

Býk: Barolo

Proč? Vaším životním krédem je „spěchej pomalu“. Myslíte si, že k dokonalosti vede dlouhá cesta, hlavně to nepřehnat s rychlostí. Ale buďme upřímní – vy jste totiž požitkáři. Vychutnáváte si každou chvilku života, což vám dodává jistotu a uklidňuje vás. Každý Býk miluje klasiku – to se promítá i do vašich chutí. Nejlepší volbou je proto věhlasné italské víno nazývané „králem vín“ – Barolo. Než se začne prodávat, je tři roky uskladněno. Díky tomu má lehce pikantní a ovocnou chuť.

Blíženci: Chenin Blanc

Proč? Rádi byste zažili všechno, co vám život nabízí. Rutina vás přivádí k šílenství a nudí k smrti. Takže potřebujete víno, které je univerzální stejně jako vaše chutě. Ideálním společníkem pro Blížence je francouzská odrůda Chenin Blanc – chutné a svěží sladké či polosuché víno. Jeho ovocná chuť po jablkách, pomerančových květech a medu se hodí k párování téměř se vším. Doporučujeme ho připíjet k pokrmům z vepřové kotlety nebo k sushi.

Rak: Zinfandel

Proč? Raci jsou typičtí svou zdánlivou nekompromisností a nedostupností. Jakmile se vám ale podaří dostat se jim pod kůži, zjistíte, že se jedná o velmi srdečné a otevřené lidi. Podobné je to i s vínem odrůdy Zinfandel, o které jsme si dlouho mysleli, že pochází z Kalifornie. Nicméně se prokázalo, že její kořeny spadají do Chorvatska. Jakmile si otevřete láhev a ihned se napijete, budete ve velké míře cítit alkohol. Proto nechte po vyjmutí zátky víno půl hodiny odležet a teprve pak ochutnejte. Pak se totiž uvolní chuť bobulí a lékořice. Po těle se vám rozlije příjemné teplo.

Lev: Šampaňské

Proč? Lvi naprosto vědí, jak chutná úspěšný život. Daří se jim snad vše, na co sáhnou. A to je přece důvod k oslavě! Žádný jiný nápoj nemáme tolik spojený se slavením jako šampaňské. Se sklenicí temperamentních bublinek tvoříte dokonalou dvojku. Ale ruku na srdce – cena pravého šampaňského je mírně řečeno nadstandardní. Příjemnou alternativou je Cava – španělské víno vyrobené stejným způsobem jako „šampáňo“, jehož cena je ale nesrovnatelně nižší.

Panna: Rulandské modré (Pinot Noir)

Proč? Panny bývají velmi pečlivé a vybíravé. Vše chtějí mít do posledního detailu dokonalé. A právě Rulandské modré splňuje všechna přísná kritéria tohoto znamení – konkrétně jeho výroba. Jemné hrozny „rulandy“ jsou velmi choulostivé, proto jim musí vinaři věnovat velkou pozornost a nesmí nic zanedbat. Odměnou jim je pak jedinečná sklizeň a lehké víno s příchutí malinové marmelády, na němž si můžete pochutnávat po celý rok.

Váhy: Ryzlink rýnský

Proč? Většina lidí má za to, že je ryzlink moc sladký a příliš se k ničemu nehodí. Ve skutečnosti se skvěle páruje téměř s čímkoliv, i s pikantními kořeněnými jídly, která se s většinou vín chuťově tlučou. Podobnou vlastnost mají jedinci narození ve znamení Vah jsou nekonfliktní a dokážou vyjít snad s kýmkoliv. Zároveň si dokážou užít nespoutanou radost, když cítí, jak víno skvěle doplňuje jejich pokrm. Pokud váháte, co si zvolit k večeři za nápoj, s ryzlinkem nikdy neuděláte chybu.

Štír: Cabernet Sauvignon

Proč? Jste ztělesněním vášně a smyslnosti. Proto potřebujete stejně plnohodnotné víno. Rozhodně vás nezklame Cabernet Savignon. Kdo ho ochutná, naprosto mu propadne. Zajímavé je, že většina z nás nedokáže pochopit, co konkrétně nás na této třešňově-tabákové chuti tak láká. Přitažlivost a závislost je naprosto iracionální a magická. Nepřipomíná vám tato vábivá aura opředená tajemstvím nějakého zajímavého Štírka z vaší minulosti nebo přítomnosti?

Střelec: Teran

Proč? Jste nadmíru společenský tvor, milujete propojení s ostatními lidmi. K tomu vám dává příležitost toto skvostné slovinské víno. Příjemnou chuť švestek zajímavě doplňuje nádech železa. Ano, čtete dobře – železa. Kdysi ho staří Římané využívali coby lék. Díky obsahu dvojmocného železa má totiž hodně zdravotních účinků a chutná úplně jinak než ostatní vína. Dáte si jeden doušek a rázem se o obsah láhve budete chtít dělit s každým, koho potkáte. Takoví jsou prostě Střelci.

Kozoroh: Bordeaux

Proč? Nemůžeme si pomoci, ale vždycky se nám vybaví tato nezapomenutelná filmová scéna: „Jaké jsi teda znamení? Nejsi náhodou Kozoroh? Kozoroh nikdy nechce říct, co je za znamení.“ Kdysi jedna „Kozorožka“ prohlásila, že Kozorozi nikdy nevyjdou z módy. To samé platí i o Bordeaux – klasické víno, které je zároveň nadčasové. Toto zemské znamení oceňuje preciznost a kvalitu, což oblíbené francouzské víno splňuje na jedničku s hvězdičkou.

Vodnář: Biodynamické víno

Proč? Představitelé tohoto znamení jsou známí svými pokrokovými myšlenkami a názory. Rádi zkoušejí nové věci. Jste Vodnáři a ještě jste o biodynamickém víně neslyšeli? Jednoduše řečeno, jde o druh vína vyrobeného podle přísných zemědělských postupů. Nevyužívá se vůbec žádná chemie, jedná se o jakýsi návrat k přírodě. Jestliže jste ho už ochutnali, jistě se s námi shodnete na jeho neobvyklé štiplavější chuti, která se blíží spíše kyselému pivu než tradičnímu červenému vínu. Pro intenzivnější požitek z vína doporučujeme před podáváním nechat láhev půl hodiny vychladit v lednici.

Ryby: Šumivé víno

Proč? Nesnášíte, když vás někdo škatulkuje. Ryby, vy jste přece jedinečné a něco více než jedny z mnoha. A právě vaše víno udržuje lidi v příjemném napětí a nevědomosti, kdy je třeba zapojit fantazii a hravost, aby zjistili, kdo jste. „Bublinkaté“ a lehké – to je „sestra šampaňského“ – Pétillant-Naturel, neboli šumivé přírodní víno. Není tak agresivní, nemá žádné přidané cukry a chutná lehce pikantně – do značné míry představuje vašeho zábavného, milujícího a svobodného ducha.

-šp-

Sdílejte článek
Štítky víno Chorvatsko Kalifornie Bordeaux pokrm rulandské modré šampaňské víno

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.