Seriály a filmy

22. ledna 2022 05:55

Karel Zima se na place při natáčení seriálu Slunečná málem utopil!

Neopren, lom a pár loků vody okusil Karel Zima coby Pavel Slanina v dalším pokračování Slunečné. Slanina totiž vymyslí plán, jak těžit v lomu zlato. Přemluví ostatní chlapy a amatérsky se snaží potopit do lomu. Naštěstí jde kolem na procházku Týna s Jankem a zachrání Slaninu, který se málem utopí. Sledujte exkluzivní ukázku z úterní epizody seriálu Slunečná!

V dalším pokračování Slunečné diváci zažijí drama, které kvůli neobratnosti a chamtivosti Pavla Slaniny přinutí Janka vrhnout se střemhlav do vody a vytáhnout místního štamgasta na břeh.

Slunečná měla málem utopence

„Točili jsme v lomu Kosov na Berounsku. Místo jsem znal díky tomu, že jsme tam už točili s Petrou Hřebíčkovou film Štěstí je krásná věc. Ten lom tam hrál docela důležitou roli. Byl to takový návrat ztraceného syna,“ vzpomíná Karel Zima. „Byla tam krásná čistá voda a pokusů na natočení jsme měli několik. Tedy především já. Kameraman natáčel z různých úhlů a dělalo se snad troje jetí. Narozdíl od Marka Lambory, který měl šanci jen jednu jedinou,“ přiznává herec, který při natáčení této scény měl kolem sebe kaskadéry a potápěče.

„Marek to musel dát na první dobrou, jinak to nešlo. Vzpomínám si, že když mi z produkce volali ohledně této scény, aby se domluvily podrobnosti, tak jsem si zprvu myslel, že je to vtip,“ přiznává Karel Zima. Tou dobou byl totiž na dovolené u moře. „Mysleli si, že už o tomto natáčení vím. Zvedl jsem telefon a oni mi začali říkat, že budu mít u toho potápění kaskadéry, bomby, neopren… Vůbec jsem nevěděl, o čem mluví. Byl jsem překvapený, protože můj Pavel ve Slunečné sedí z devadesáti devíti procent u stolu v hospodě, tak jaké potápění? Bral jsem to jako apríl.“

Vtip to ale rozhodně nebyl, a tak čekali na herce kromě neoprenu kaskadéři, kteří ho jistili mimo záběr na člunech, a koupačka. „Zhruba jsem věděl, o co půjde. Kdysi jsem v Turecku s dětmi absolvoval takový malý kurs potápění. A jednou jsem natáčel film Minulost, kde jsem hrál hlavní roli. Tam jsem se v zimě potápěl v neoprenu, kdy voda měla asi tři stupně. Malou zkušenost jsem tak měl a natáčení jsem se nebál.“

Další epizodu seriálu Slunečná sledujte v úterý ve 20:15 na Primě nebo už teď on-line v iPrima Videopůjčovně.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 8. 6. 2023

Berani, pokud máte vazby na nějakou terapeutickou profesi, můžete dnes učinit zvláštní objev týkající se zdravotnictví. Tento objev nenajdete v žádné knize nebo metodice, kterou se běžně řídíte. Emoce nejsou tak slepé, jak by si racionální společnost přála! Někdy nás vedou po cestě k poznání. To je dnešní případ.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.