Seriály a filmy

20. prosince 2021 05:57

Aneta Gretzová

Originální Vánoce v Prostřeno! Soutěžící vsadili na koňskou hlavu, elixír a krůtu

Prostřeno! XXIV (90) - Cestovatelské menu

Vánoční speciál populárního klání amatérských kuchařů tento rok úspěšně naboural představy o tom, jak české rodiny obvykle tráví svátky. Načerpejte inspiraci z tohoto nekonvenčního týdne a ozvláštněte si chvilky strávené s vašimi blízkými!

Přípravy spojené s vařením štědrovečerní večeře, výzdobou domova a sháněním dárků na poslední chvíli mohou velmi snadno sklouznout ke stresovým situacím. Abyste u stromečku neztratili pohodovou náladu, zkuste si udělat oranžový elixír podle Moniky. Milovnice županů a klobouků tuto směs sice podávala jako polévku, svým složením se ale perfektně hodí i jako přípitek pro dospělé. Po pár skleničkách koktejlu z pomerančového džusu, bílého vína, skořicového vývaru a rumu bude všem hned zase veselo.

Podívejte se, jak Monika připravuje oranžový elixír:

Nejistá sázka na krůtu

Už vás nebaví jíst každý rok kapra s bramborovým salátem? Chtěli byste vyzkoušet něco nového, ale nechcete úplně zanevřít na vánoční tradice? Vezměte si příklad z Pavla a dejte šanci štědrovečernímu menu z cizí země! Vysněnou destinací Pvala je Mexiko, takže volba zdejší kuchyně byla v jeho případě naprosto jasná. Podobně jako v USA, i Mexičané jsou zvyklí na Vánoce připravovat krůtu, která se peče několik hodin v celku. „Z hlavního chodu jsem byl nejvíc nervózní. Peklo se to hodně dlouho, s krůtou jsem musel začít už ráno,“ popsal Pavel ostatním náročnost příprav. Přestože to byla Pavlova krůtí premiéra, hosté byli s jejím výsledkem nadmíru spokojeni.

Podívejte se, jak hosté hodnotí mexickou krůtu:

Vedle dobrého jídla a pití nesmí na Vánoce chybět ani kvalitní zábava. Chcete-li si zazpívat vánoční koledy v neotřelém podání, zkuste to udělat jako Monika. Vzpomínky na to, jak se vaši blízcí snaží ržát známé melodie s gumovou maskou koně na hlavě, pak z paměti jen tak nevyženete.

Podívejte se na koňské zpívání koled:

Vánočním speciálem jsme se rozloučili s Prostřeno! pro rok 2021. Hned od 10. ledna se ale můžete těšit na další premiérové díly! Od druhého týdne nového roku vás opět čeká speciální edice oblíbené kuchařské show. Za plotnu se tentokrát postaví pětice krásných žen, které úspěšně zdolávají svět showbyznysu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.