Seriály a filmy

8. října 2015 16:00

filip.budak

Atlas pro každého

Máte doma školáka či hledáte tip, jak potěšit dárkem známé?

Ať už máte doma školáka, gymnazistu nebo středoškoláka, máme pro vás tip na dárek pod stromeček nebo jako pomůcku k výuce ve škole.

Každého studenta potěšíte dárkem ve formě nového Školního atlasu světa, který je univerzální pomůckou pro výuku na všech stupních škol. Obsahuje obecně zeměpisné, politické a hospodářské mapy světa i jednotlivých kontinentů, nově i podrobné mapy částí kontinentů.

Pokud chcete raději zůstat „doma“ v České republice, je tu Školní atlas České republiky, který byl schválen jako učebnice Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. V tomto atlase najdete také úkoly k procvičení učiva, ze kterého bude mít pilný žák jistě radost.

V případě, že je Vám Česká republika „malá“, zveme vás za velkou louži s atlasem Ameriky, ve kterém se dozvíte více o přírodě, obyvatelstvu, historii i hospodářství tohoto kontinentu.

Mají vaše děti prázdnou stěnu v pokojíčku? Můžete ji zaplnit nástěnnou mapou, ať České republiky, Evropy či Světa. Děti tak budou mít stálý přehled o státech světa, pohořích a řekách a kdo ví, možná i vy rádi oprášíte své znalosti.

Baví synka nebo dcerku více dějepis než zeměpis? Edice Dějiny trochu jinak zábavnou a nenáročnou formou informují o počátcích české státnosti (10. století) až do doby prezidentů Masaryka a Beneše.

Ve všech deseti sešitech jsou zpracovány jednotlivé etapy českých dějin netradiční formou téměř detektivního vyprávění historika dětem různého věku. Kapitoly jsou navíc obohaceny barevnými a humornými ilustracemi.

Pro větší děti je lepší Atlas českých dějin, který mapuje světový vývoj od pravěku do počátku Třicetileté války. Nezapomeňte také na světové dějiny, atlas je doplněn mapkami historickým měst, barevnými ilustracemi a časovými přímkami.

Hledáte tip na pozornost pro manžela, dědečka, kamaráda či svého nadřízeného? Obdarujte jej publikací Planeta Země, která představuje naši planetu trochu jiným způsobem, než jsme zvyklí. Kniha je rozdělena do dvou částí – v první nám představí Zemi jako celek, její hlavní vlastnosti a v druhé části nás provede postupně všemi podnebnými pásy od severu k jihu (Od pólu k pólu) a seznámí nás s jejich charakteristickými vlastnostmi – klimatem, rostlinstvem apod.

Cestujete často vlakem, autobusem či městskou hromadnou dopravou? Pro zkrácení dlouhé chvíle oceníte Kapesní atlas světa, který netřeba představovat. Celý svět zde najdete na více než čtyřiceti mapách.

V žádné domácnosti by však neměl chybět Praktický atlas světa, zachycující nejnovější politické a geografické uspořádání na Zemi, včetně současných změn na území Ukrajiny a Ruska.

Ať už vyberete cokoliv, poznávejte svět s radostí ať v atlase nebo na Prima ZOOM.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.