Seriály a filmy

8. března 2013 13:33

Blanka Konrádová

Exkluzivní rozhovor s Janem Budařem: Boková mi na obličej připlácla tvaroh

Když má ve filmu pršet, pozvou se hasiči. Proudy vody z cisteren si na vlastní mokrou kůži užil Jan Budař při natáčení filmu Martin a Venuše. Kolegyně Kristýna Boková ho navíc vzala po hlavě obrazem a opakovaně ho po obličeji patlala tvarohem.

Ve filmu Martin a Venuše máte v roli Aleše Suka dvě tváře. Na začátku jste nesmělý umělec, pak se proměníte v sebevědomého majitele galerie a svůdníka. Jaká poloha vám lépe seděla?

Obě polohy mi seděly. A hlavně doufám a věřím a přeju si, aby bavily diváky toho filmu.

Vybíráte si role jen podle scénáře, nebo jsou pro vás důležití lidé, kteří se na filmu podílejí?

Rozhodně jsou to kromě scénáře i herci a režisér. Do tohoto filmu mě nalákalo herecké obsazení, producent Adam Dvořák a taky režisér Jiří Chlumský.

Fotografie z premiéry filmu Martin a Venuše zde

Marek Taclík se vyjádřil, že se mu s Kristýnou Bokovou hrálo špatně, protože je příliš krásná. Vy ji ve filmu zdatně svádíte. Jaká byla herecká partnerka pro vás?

Velmi milá, i když jsem musel strpět, že mi asi desetkrát připlácla na obličej cihlu tvarohu, to když jsme točili scénu, kdy ji svádím v borovém lese nad romantickým kaňonem.

Podívejte se na fotky z filmu Martin a Venuše:

Jak se vám točila scéna, kdy na vás a Kristýnu Bokovou stříkají z cisteren proudem hektolitry vody, navíc dostanete obrazem po hlavě?

To byla velmi těžká scéna. Všichni jsme byli mokrý jak myši, včetně kameramanů i kamer. Navíc nebylo zdaleka takový teplo, jak jsme si mysleli, že bude, takže jsme ještě v devět večer drnčeli zubama a pořád nebylo dotočeno. Ale zvládli jsme to, protože jsme byli šikovný tým.

Filmový Martin v podání Marka Taclíka se vsadí, že se měsíc postará o své tři děti? Podstoupil byste takovou sázku? Máte s hlídáním dětí nějaké zkušenosti?

Malé. Vůbec nevím, jak bych to zvládl. Obdivuju ženy, že to umí!

Vsázíte se? Jakou nejbizarnější sázku jste podstoupil?

Vsadil jsem se jednou, že náš nový prezident zvládne přestat pít. Je vždycky těžký, když se někdo ocitne v posledním stadiu alkoholismu. Nevím přesně, jak je na tom náš nový prezident, ale zatím se tak jeví. Tak jsem se vsadil, že se najde dost dobrých lidí kolem něj, aby mu dokázali pomoct.

Exkluzivní video: Rozhovor s dětskými hvězdami filmu Ellou a Catherine zde

Souhlasíte s míněním, že ženy jsou z Venuše a muži z Marsu?

Souhlasím, jsou to dva dost rozdílné druhy. Ale v podstatě nebýt žárlivosti, která souvisí se slavným smrtelným hříchem „nesesmilníš, nepožádáš manželky bližního svého“, je dost zvláštní, že tam není i manžela bližní své, tak bychom si i dost rozuměli.

Film o filmu Martin a Venuše uvidíte na Prima family v neděli 10.3. 2013 v 13:35

Podívejte se na trailer k filmu:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.