Seriály a filmy

20. září 2016 17:10

filip.budak

FTV Prima navázala spolupráci s nadací Reach for Change. Společně budou pomáhat českým dětem

FTV Prima navázala spolupráci s nadací Reach for Change. Společně budou pomáhat českým dětem

Reach for Change spolu s FTV Prima hledá v rámci projektu PRIMA HRDINA nejlepší inovativní nápad, který pomůže dětem trávit více volného času aktivně. Nejlepší nápad bude podpořen grantem v hodnotě 700 000 Kč na jeho realizaci a také know-how od expertů z obou společností. V České republice se tak díky partnerství objevuje zajímavý koncept podpory inovativních nápadů veřejnosti zaměřený na děti.

Reach for Change navázala spolupráci s FTV Prima na jaře letošního roku. FTV Prima jako hlavní partner neziskového projektu se do spolupráce zapojí nejen finančním příspěvkem, ale také svou expertízou a mediálním prostorem. „Děti tráví v současné době mnoho času pasivními aktivitami, jako je například hraní nevhodných počítačových her. Rádi bychom proto podpořili podnikatelské nápady, které budou děti motivovat k tomu, aby trávily více času volnočasovými aktivitami podporujícími jejich fyzický nebo duševní rozvoj. Aktivní děti se stávají radostnějšími,“ uvádí generální ředitel FTV Prima Marek Singer a doplňuje: „Jelikož si zároveň uvědomujeme, že děti rády pracují s novými médii, uvítáme v soutěži i nápady, které je budou kreativně využívat, například ve formě mobilní aplikace.“

Jednotlivé nápady budou hodnoceny v několika kolech. Ty, které postoupí do užšího kola výběru, budou mít jedinečnou možnost projít tzv. Akcelerátorem – několikadenním workshopem, který jim pomůže se zaměřením projektu, s rozvinutím myšlenky a prezentací na veřejnosti. Pro tři finalisty budou natočena videa k propagaci jejich nápadu směrem k veřejnosti. Právě ta vybere prostřednictvím hlasování na webu ten nejlepší projekt, kterému FTV Prima poskytne mimo jiné i mediální prostor.

Ze spolupráce s FTV Prima máme velkou radost. Máme jedinečnou možnost podpořit všechny děti a pracovat dlouhodobě na společném projektu, který má smysl. Věříme, že i v České republice se nám, stejně jako v dalších zemích, podaří najít silné osobnosti se skutečným nadšením, neúnavným elánem a inovativním nápadem, jak zlepšit život dětem,“ uvádí Jacob Stedman, generální ředitel organizace Reach for Change.

Více informací a veškeré podmínky pro přihlášení do soutěže naleznete na nově spuštěné webové adrese: www.primahrdina.cz nebo na www.czech.reachforchange.org. Projekt můžete sledovat na facebookovém profilu www.facebook.com/reachforchangeczech/.

Reach for Change je nadace, která byla založena v roce 2010 společností Kinnevik Group a Sarou Damberovou. Má zastoupení v 18 zemích světa na třech kontinentech a podporuje inovativní nápady veřejnosti, které pomáhají dětem. V současné době podporuje více než 400 sociálních podnikatelů po celém světě, kterým pomáhá rozvíjet jejich inovativní nápady prostřednictvím počátečního financování, přístupu k obchodním zkušenostem a kontaktům.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.