Najde Mia pravou lásku? Film Deník princezny 2 přináší ryzí romantiku

Taky jste už někdy poznali pár, který se nenáviděl až za hrob, oba se pořád hádali, až se do sebe nakonec bláznivě zamilovali? Zbožňujete to jiskření? Tak to se určitě koukejte na pokračování úspěšného romantického filmu Deník princezny. V neděli ve 20.15 na Primě.

Od doby, kdy se Mia – původně americká středoškolačka, nyní dědička trůnu malé země Genovie kdesi v Evropě – musela vyrovnat se životem na královském dvoře, uplynulo pět let. Mia dokončila školu a chystá se definitivně přijmout svoji roli budoucí vládkyně země.

Se vším jí sice pomáhá její úžasná a trpělivá babička královna Clarisse, ale přesto je to tak těžké! Nejhorší je fakt, že Mia bude zřejmě muset rezignovat na sňatek z lásky. Aby dostála svému rozhodnutí stát se genovijskou královnou, musí se totiž urychleně a ještě před korunovací vdát. Jestli se jí to nepovede do měsíce, propadne trůn jinému královskému nástupci, který si už na vládnutí brousí zuby.

Podívejte se na ukázku:

Jako ve všech pohádkách i v Deníku Princezny 2 defilují před princeznou různí ženiši. Ale pravá láska se nakonec objeví tam, kde byste to původně vůbec nečekali. A navíc se ukáže, že i prastaré zákony mohou vzít za své, když se ukáže, že jsou zastaralé a vlastně nesmyslné.

Co vás bude bavit?

  • Absolutní dokonalost a elegance královského dvora – šaty, šperky, účesy, překrásné a luxusní pokoje zámku, pugéty živých květin.
  • Ústřední dvojice Mia a Nicholas jsou oba tak hezcí, že se od obrazovky prostě neodtrhnete. Anne Hathaway a Chris Pine jsou zkrátka dokonalým prototypem prince a princezny.
  • Režisér Garry Marshall opět myslí na všechny věkové skupiny romantických duší. Kromě princezny Mii prožívá ve druhém díle krásnou a zralou romanci také její babička královna, ztvárněná téměř dokonalou dámou Julie Andrews. Tak schválně, která z nich se v tomhle filmu nakonec vdá?

Co možná nevíte:

  • Nádherné šperky – korunky, čelenky, náhrdelníky –, které nosí jak Mia, tak i její babička královna Clarisse, byly skutečné. A stejně jako při natáčení Pretty Woman, kde speciální ochranka strážila náhrdelník za čtvrt milionu dolarů, i na place Deníku Princezny 2 byli přítomni detektivové, kteří hlídali používané šperky.
  • Herečka Julie Andrews (hrála babičku královnu) zbožňuje čerstvé květiny. Přemluvila režiséra Garryho Marshalla, aby jimi dal vyzdobit filmový královský palác. Při natáčení pak neustále zdokonalovala aranžmá ve vázách, otrhávala suché květy atd.
  • Ve filmu je zábavná scéna, kdy se v královském paláci pořádá pyžamová párty, během níž se jezdí na matraci z obří improvizované skluzavky. Julie Andrews přes svůj věk (70 let) odmítla kaskadérku a jezdila před kamerou na matraci sama.
  • I když jde o pokračování úspěšného filmového hitu, režisér opět předvedl, že tohle řemeslo ovládá. Náklady na film byly 40 milionů dolarů, přitom celosvětově Deník princezny 2 vydělal 134 milionů dolarů.

Deník princezny 2: Romantická komedie, u které se zasníte, ale i zasmějete! Vysíláme v neděli ve 20.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.