Seriály a filmy

24. února 2016 06:30

Gabriela Gabrielová

Čtyři oscaroví herci v napínavém Zděšení

Jeden z nejlepších pyrotechnických thrillerů, na jaké můžete narazit. Nenechte si ho ujít v neděli ve 22.50 na Primě.

Filmy typu „přízrak minulosti versus nový život“ mohou být zrádné, ale tenhle si rozhodně zaslouží vaši pozornost. Zvláště díky dvojici Tommy Lee Jones a Jeff Bridges, které navíc zdatně sekunduje mladý Forest Whitaker. A kromě skvělých hereckých výkonů a pyrotechnických efektů disponuje tenhle snímek ještě jednou skvělou věcí. A tou je soundtrack! Oba hlavní hrdinové byli v určité životní fázi teroristé IRA, takže kdo jiný by měl být zodpovědný za hudební aranžmá, než jedineční irští mírotvůrci U2?  Hit I Still Haven´t Found What I´m Looking For, který Tommy Lee Jones poslouchá při sestrojování bomb, vám už napořád bude znít tak nějak zajímavěji, a tvůrci mohou jen litovat, že album „How to Dismantle an Atomic Bomb“ vydali U2 až o pár let později.

A o co že tu jde? Vlastně je to příběh o soupeření dvou dlouholetých kamarádů z dětství. Jenže tihle kluci spolu nehráli počítačové hry, ale montovali bomby. A to soupeření se neodehrává v rovině - kdo získá holku jejich snů, ale na poli výbušnin. V určitý moment jejich životů se stalo něco, co je navždycky rozdělilo. Jim (Jeff Bridges) se rozhodl začít nový život a s novou identitou odčinit hříchy své minulosti jako pyrotechnik policejního oddílu v Bostonu, zatímco Ryan (Tomme Lee Jones) pokračoval ve své rozjeté „kariéře.“ Po letech spořádaného života, právě v momentě kdy se chystá vstoupit do svazku manželského, ovšem Jimma jeho minulost v podobě bývalého teroristického učitele dožene...

Těšte se na spoustu vypjatých, bezvadně vygradovaných momentů, výbuchů, co jen vaše ušní bubínky snesou, a jak už jsme zmínili, senzační herecké výkony. Tommy Lee Jones se ve své záporňácké roli irského psychopata doslova vyžívá.

Pár zajímavostí...

  • Strýce Jeffa Bridgese ve filmu hraje jeho skutečný otec Lloyd Bridges.
  • Velkolepou explozi zámořské lodě neplánovaně odnesly i tucty okenních tabulek nicnetušících obyvatel Východního Bostonu.
  • Při jednom výbuchu přistála zatoulaná střepina z bomby ani ne metr od šokovaného Jeffa Bridgese.
  • Pozorně si všimněte postavy jménem Bama. Máte dojem, že vám jeho představitel, herec Loyd Catlett, někoho připomíná? Máte pravdu. Jeffa Bridgese! Kromě své role byl Loyd v tomto snímku a v několika dalších Bridgesovým dablerem.
  • Málokdy se stane, aby se v jednom filmu sešli čtyři držitelé Oscara: Tommy Lee Jones, Jeff Bridges, Cuba Gooding Jr. a Forest Whitaker.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.