Mrštné boky a rychlé nohy... připravte se na Zuřivou salsu!

Komedie o neforemném a neprůbojném čtyřicátníkovi Brucovi, který pomalu rezignuje na to být v čemkoli v životě úspěšný. Pak ale dostane novou krásnou šéfovou a vše se mění. Salsu vás tento snímek asi nenaučí, zato vás hezky uvolní, pobaví a zpříjemní vám páteční večer. Na Primě ve 21.35.

Je tu sice spousta žánrových klišé (láska, turnaj) a konec je naprosto předvídatelný, ale stále je cítit, že se u toho tvůrci bavili a nebrali se příliš vážně. Taková sympatická anglická jednohubka, která je díky neodolatelným rytmům salsy, vtipnému Nicku Frostovi a sympatické hlavní hrdince povýšena ještě o kousek výš.

V roce 1987 se třináctiletý přirozený talent Bruce Garrett vypracuje až na celostátní mistrovství mladých tanečníků salsy, kde se chystá ohromit svět svým velkým nadáním. Jenže pak se v zapadlých uličkách Londýna stane obětí brutální šikany. Incident ho připraví o všechno sebevědomí a poznamená ho na celý život.

O dvadvacet let později je z Bruce nemilovaný, obtloustlý chlapík, který se utápí v sebelítosti a depresích. Vytrhnout ho z nich dokáže až jeho nová krásná šéfová, která pochází z Ameriky a miluje tanec, zejména ten latinsko-americký. Jestli u ní chce Bruce mít šanci, musí odhodit stud, zapomenout na dávno minulé ponížení a opět probudit svůj velkolepý talent.

Možná jste netušili, že...

  • Pokud jste fandové britského humoru, dvojici komiků Frost – Pegg vám asi nemusíme představovat. Hráli spolu třeba v seriálu Spaced, komediálním hororu Soumrak mrtvých, akční komedii Jednotka příliš rychlého nasazení a tady se potkali taky. Bohužel ale jen z rychlíku. Ve scéně, kde Bruce (Nick Frost) a jeho kolega Drew tančí na parkovišti, projede kolem nich auto řízené právě Simonem Peggem.
  • Nick Frost nebyl před začátkem natáčení žádným tanečním nováčkem, v přípravě na svoji roli musel však stejně podstoupit náročnou taneční průpravu. Trénoval pět až šest dnů v týdnu po dobu sedmi měsíců.

Co se úplně nepovedlo...

V jedné scéně si Bruce oholí hrudník, ale v dalších záběrech to vypadá, že mu z košile lezou chlupy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.