Mrštné boky a rychlé nohy... připravte se na Zuřivou salsu!

Komedie o neforemném a neprůbojném čtyřicátníkovi Brucovi, který pomalu rezignuje na to být v čemkoli v životě úspěšný. Pak ale dostane novou krásnou šéfovou a vše se mění. Salsu vás tento snímek asi nenaučí, zato vás hezky uvolní, pobaví a zpříjemní vám páteční večer. Na Primě ve 21.35.

Je tu sice spousta žánrových klišé (láska, turnaj) a konec je naprosto předvídatelný, ale stále je cítit, že se u toho tvůrci bavili a nebrali se příliš vážně. Taková sympatická anglická jednohubka, která je díky neodolatelným rytmům salsy, vtipnému Nicku Frostovi a sympatické hlavní hrdince povýšena ještě o kousek výš.

V roce 1987 se třináctiletý přirozený talent Bruce Garrett vypracuje až na celostátní mistrovství mladých tanečníků salsy, kde se chystá ohromit svět svým velkým nadáním. Jenže pak se v zapadlých uličkách Londýna stane obětí brutální šikany. Incident ho připraví o všechno sebevědomí a poznamená ho na celý život.

O dvadvacet let později je z Bruce nemilovaný, obtloustlý chlapík, který se utápí v sebelítosti a depresích. Vytrhnout ho z nich dokáže až jeho nová krásná šéfová, která pochází z Ameriky a miluje tanec, zejména ten latinsko-americký. Jestli u ní chce Bruce mít šanci, musí odhodit stud, zapomenout na dávno minulé ponížení a opět probudit svůj velkolepý talent.

Možná jste netušili, že...

  • Pokud jste fandové britského humoru, dvojici komiků Frost – Pegg vám asi nemusíme představovat. Hráli spolu třeba v seriálu Spaced, komediálním hororu Soumrak mrtvých, akční komedii Jednotka příliš rychlého nasazení a tady se potkali taky. Bohužel ale jen z rychlíku. Ve scéně, kde Bruce (Nick Frost) a jeho kolega Drew tančí na parkovišti, projede kolem nich auto řízené právě Simonem Peggem.
  • Nick Frost nebyl před začátkem natáčení žádným tanečním nováčkem, v přípravě na svoji roli musel však stejně podstoupit náročnou taneční průpravu. Trénoval pět až šest dnů v týdnu po dobu sedmi měsíců.

Co se úplně nepovedlo...

V jedné scéně si Bruce oholí hrudník, ale v dalších záběrech to vypadá, že mu z košile lezou chlupy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.