Seriály a filmy

5. května 2016 18:00

Gabriela Gabrielová

Válečná banda jako poslední záchrana před wermachtem

Taková válečná jednohubka, která neřeší důležité historické momenty, spíše válku využívá jako kulisu pro příběh o armádních odpadlících a jednom heroickém činu, kterým zvrátili kurz dějin. Fandové válečných filmů, Primu si nezapomeňte pustit v sobotu ve 22.30.

Pamatujete na sovětské armádní filmy z 80. let, kde jeden udatný ruský voják pobije celou armádu, aby zachránil unesené kamarády? Místo udatného Rusa si dosaďte bandu amerických vojáků přezdívaných War Pigs, jejichž reputace v armádě už snad nemůže být horší, a místo unesených kamarádů, tajnou nacistickou super zbraň – obří dělostřelecký kanon -, jehož použití v II. světové válce by znamenalo jistojistou prohru Spojenců.

Osud celé západní Evropy se tak ocitá v rukou veteránů Dolpha Lundgrena a Mickeyho Rourkea a jejich schopnosti proměnit válečnou bandu (či jak praví anglický název „válečná prasata“) ve fungující průzkumnou jednotku disciplinovaných vojáků, kteří proniknout do týla nepřítele a super tajnou zbraň zneškodní.

Připravte se na spršky kulek, spousty filmové krve, hodně řečí a několik vtipných momentů. Tvůrci si snažili, co jim rozpočet stačil, a tak je výsledkem nenáročný, svým způsobem „pohodový“ válečný snímek bez přehnaných ambicí a překvapení. ¨

Věděli jste, že...

  • Jde o druhý snímek (2015), ve kterém si spolu zahráli Mickey Rourke a Dolph Lundgren. Prvním byl Expendables: Postradatelní (2010).
  • Na to, že je Mickeymu Rourkovi pouhých 63 let, jeho rušný život se v jeho tváři podepsal více než zřetelně. Rourkeova herecká sláva přišla náhle. Po filmech Diner, Dravé ryby a hlavně 9 a týdne se stal hvězdou a idolem zároveň. Prý sice smrděl po cigaretách a alkoholu, ale lidi ho brali. To se však záhy změnilo. Pár nevalných rolí a nominace na filmovou anti-cenu malinu způsobili, že Rourke přestal skoro úplně točit a rozhodl se stát boxerem. Jeho boxerské kariéra začala v roce 1991 a trvala pouhé tři roky. Nic moc toho v jejím průběhu nedokázal, kromě toho že se totálně zničil drogami a alkoholem, přišel o přední zuby a v roce 1994 byl dokonce zatčen. Po neúspěšné sebevraždě začalo léčení, což byla první věc, která se mu po dlouhé době povedla. V obličeji k nepoznání změněný od drog se Mickey rozhodl vrátit k filmu. Ovšem rozhodnout se a mít v tom úspěch jsou dvě rozdílné věci. Zlom přišel až po roce 2000, kdy se mladé generaci mohl zalíbit jako podivný kuchař pervitinu ve feťácké komedii Šňup (2002) a širšímu publiku v akčním thrilleru Tenkrát v Mexiku (2003), Muž v ohni (2004), Sin City (2005) a konečně v kasovních trhácích Iron Man (2010) a Expendables: Postradatelní.
Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 7. 2024

Berani, daří se vám velmi dobře, ale dnes se možná budete cítit soustředěnější než kdy jindy. Cesta před vámi se zdá být jasná a dobře vymezená. Motivovaně očekáváte budoucnost. Možná uvažujete o dlouhé cestě do zahraničí nebo se možná vrátíte do školy, abyste získali vyšší vzdělání. Dnešní den je vhodný k tomu, abyste prozkoumali a dokončili své plány.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.