Seriály a filmy

27. dubna 2017 15:15

filip.budak

Podpořte Nadaci Terezy Maxové dětem účastí na Dermacol Love Day

DERMACOL LOVE DAY podpoří ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové dětem matky z azylových domů

První máj – čas lásky i zamilovaných polibků pod rozkvetlým stromem –je ideálním dnem pro oslavu narozenin kanálu Prima LOVE. Hýčkání, krása, láska v rozkvetlém parku Grébovka to je DERMACOL LOVE DAY, den, který si jednoduše zamilujete. Část celodenního programu bude věnovaná matkám a dětem z azylových domů, které dlouhodobě podporuje Nadace Terezy Maxové dětem. Výtěžek z prodeje dárkových předmětů a sbírky, která bude na akci probíhat, poputuje právě na podporu těchto žen.

Televize Prima ve spolupráci s Nadací Terezy Maxové dětem se rozhodli na DERMACOL LOVE DAY podpořit matky s dětmi, které se ocitly v těžké životní situaci. Jednou z těchto žen je i Lucie. Její dětství doprovází vzpomínky na domácí násilí a matku, která později zemřela na otravu alkoholem. Následovala péče o otce a snaha vystudovat školu. „V 18 letech jsem nastoupila do práce jako šička volantů. Otec si našel novou přítelkyni se třemi dětmi, které začali žít s námi. V té době jsem si i já našla přítele,“ uvádí Lucie.

Po osmi letech však začal vztah troskotat. Přítel se stal drogově závislým a začal Lucii psychicky i fyzicky terorizovat. „V této situaci jsem žila 6 let, než jsem se odvážila od něho odejít. Poté jsem mu utekla i se 4 dětmi do azylového domu v Mostě. Každý den tam za mnou chodil a přemlouval mě, abych se k němu vrátila. Po měsíci jsem se nechala přemluvit a vrátila se s dětmi k němu. Po 14 dnech mi při jednom z útoků zlomil žebra. Moje děti byly přítomny všem incidentům. Vyčkávala jsem na den, kdy od něj uteču. Jednoho dne jsem mu řekla, že musím s dětmi do školy a tam něco podepsat. Jela jsem na azylový dům v Mostě, kde mi sehnali místo v Lovosicích,“ vzpomíná Lucie.

S dětmi se nám tu moc líbí a já si dávám život pomalu do pořádku. Za podpory pracovníků azylového domu jsem si našla brigádu, děti chodí do školy a do školky. Od dubna chodím na rekvalifikační kurz - asistentka pedagoga. I když mám sama čtyři děti, přesto mě to moc baví a doufám, že budu moci jako asistentka pracovat a pomáhat druhým.“

Žen s podobným osudem, jaký měla Lucie, a které vyhledaly útočiště azylových domů, je mnoho. Pomoci jim můžete příspěvkem do sbírky, která bude probíhat na akci, nebo zakoupením dárkového předmětu ve stánku Nadace Terezy Maxové dětem. Přispět jim můžete i na bankovní účet číslo: 2102710424/2700 UniCredit Bank Czech Republic, a.s., variabilní symbol je datum akce, tedy 01052017.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.