Seriály a filmy

18. října 2014 10:01

Martina Čerňanská

Příště uvidíte z Prahy a Středních Čech!

Úkolem týdne je připravit něco dobrého z dýně – i do pořadu Prostřeno zavítal podzim!

V novém týdnu se díky pořadu Prostřeno! podíváme do neznámých kuchyní, seznámíme se s pěticí nových soutěžících a nahlédneme pod pokličky jejich hrnců! Prostřeno přinese pro další dny netradiční skupinu soutěžících – sejde se výjimečně převaha mužů! Dvě ženy a tři muži ze středních Čech a Prahy se budou své soupeře snažit přesvědčit o tom, že právě oni jsou ti nejlepší a zaslouží si výhru 50 000 Kč! A úkol týdne? Máme tu podzim, a tak jistě všichni ocení pokrmy z dýně. Uvidíme, zda z ní pětice našich hostitelů dokáže připravit něco jiného než svítící bubáka na Halloween!

V pondělí otevře dveře do svého soukromí ta správná žena na svém místě – 24letá, momentálně nezaměstnaná barmanka a servírka Anna je totiž neohrožená mladá dáma, která se ničeho nebojí. Zaujme jistě už jen svými koníčky, mezi které patří auta, a to jak ta malá na dálkové ovládání, tak ta velká skutečná. Anna je upovídaná, bezprostřední a za výhru by ráda jela na dovolenou do Španělska, kde má sestru. To by se jí ovšem musely povést knedlíky, které jí ale ne vždy vyjdou, jak si přeje. Do svého menu je však i přesto zařadila. A celé menu? Rozpečené žampiony s domácím pečivem, hovězí vývar s domácími nudlemi, hovězí na česneku, domácí bramborový knedlík, špenát, sladká tečka.

Věkem vzdálená pondělní hostitelce nebude ani její úterní soupeřka, momentálně prodavačka ve výtvarných potřebách Sandra. Sandra je jen o rok starší než Anna, žije s přítelem ve společném bytě a stejně jako Anna zatím nemá děti, a tak jí zbývá dost času na záliby. Mezi ně patří zejména sport, konkrétně cyklistika. Necháme se překvapit, zda si i pro suroviny na své soutěžní menu zajede na kole. Pro hosty připraví salát s pomeranči a mozzarellou, skotskou kuřecí polévkucock-a-leekie, roštěnce v bylinkové krustě, bramborovo-fazolovou kaši a hrášek se šalotkou, jako dezert pak bude čokoládové fondue.

Od středy se v rolích kuchařů představí muži. Jako první z nich pohostí ostatní 47letý Slovák Petr a pozve je do svého bytu v Kolíně, kde žije se svou přítelkyní. Ani on ve svém věku nemá žádné děti. Petr odešel do Česka za prací, je zde deset let a líbí se mu tady. Působí jako ostraha v jedné firmě a na své menu zařadil jak osvědčenou klasiku, tak možná trochu riskantní pokrmy: pomazánku z uzeného tofu s toustovým chlebem, kuřecí vývar s domácími nudlemi, kuřecí řízky naruby s těstovinovým salátem, kokosovo-ananasový sen.

Z Kolína a bytu spíše klidnějšího hostitele se ve čtvrtek podíváme do Prahy za 29letým Tomášem, který je extrovert v pravém – a tom nejlepším – slova smyslu, je zábavný, upovídaný a veselý. Tomáš pracuje na volné noze na poli reklamy a public relations a i on je stejně jako Petr původem ze Slovenska. V Česku žije od dob svých studentských let, věnoval se evropskýmhospodářsko-správním studiím a i jeho menu zní mezinárodně a atraktivně. Jak ocení ostatní soutěžící tyto chody? Tomáš přichystá následující delikatesy: viva la Italia –antipasti a caprese, francouzská hovězí polévka, medailonky s hříbkovým přelivem a francouzskou bramborovou kaší, tiramisu.

Bude páteční menu to vítězné? Vše pro výhru udělá jistě i 23letý, nejmladší soutěžící tohoto týdne, Matouš. Matouš pracuje jako zdravotnický asistent ve Vojenské nemocnici a dodělává si vzdělání (studium vysoké školy zdravotnické). Je zadaný a žije s přítelkyní. Připravte se na nevšední zábavu – pobaví, ale i poučí. A Matoušovo menu? Domácí játrová paštika, zelná polévka, pečená marinovaná žebra se šťouchaným bramborem s jarní cibulkou a slaninou a jako dezert hosté dostanou jablečný dort.

V pořadu Prostřeno! nemusí vyhrát jen jeden – bude to rozhodně ale ten, kdo umí vařit, zaujme ostatní a také zvolí správnou taktiku. Jaká je však ta „správná“? A bude vůbec někdo taktizovat? Kdo přivolá konflikt? Dívejte se s námi celý týden na Prostřeno!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.