Prostřeno! Možná přijde i Krakonoš

Na severovýchodě Čech se sejde pestrá parta. Muži jsou v mírné přesile. Barvy Libereckého kraje totiž hájí tři muži a dvě ženy, které dělí čtyřicet let. Proč jsou ale ve finále hosté nahatí? Kam je poslední hostitel pozve?

Kořením týdne je právě nejstarší František, i když se na největšího baviče pasuje Pepa z Podkrkonoší. Liberečtí se asi nejvíce zasmějí v pátek ve Frantově lehce bizarním domečku nalepeném na paneláku. Nejmladší Monika si nad svým výkonem v kuchyni popláče. Pak ji ještě rozlítostní, že Prostřeno! končí a už se s ostatními neuvidí. Nebo snad ano? Studující pohodář Jirka rovněž přispěje k příjemnému průběhu libereckého týdne a uvaří dobrou večeři. Prožijte s Primou další premiérové Prostřeno!, v němž se soutěžící budou nuceni porvat s nelehkým úkolem týdne!

Pondělí: důchodkyně Blaženka

První hostitelka nejenže neuměla úkol týdne přečíst, ale ani nevěděla, co ji čeká! Po poradě s mladšími členy rodiny se ale s přípravou koláče cheesecake vyrovnala se ctí. Blaženka je zkrátka zkušená kuchařka, kterou plněné kynuté rohlíčky, zeleninový salát, svíčková z hovězího i srnčího, domácí knedlík a dezert „opilé hrušky“ nevyvedou z konceptu.

Úterý: mladičká maminka Monika

Nejmladší Monika je sice vyučená kuchařka, ale zatím se profesi nevěnovala a ani to prý nemá v úmyslu. Její pórkovou polévku a zeleninový salát označí bez nadšení jako jedlé nejstarší František. Franta by přidal aspoň smetanu, Pepovi chybí v zeleninové polévce silnější chuť bujónu. Monika musí vyrobit cheesecake bez použití mascarpone. Jak si poradí? Její vlastní dezert je tiramisu po česku. Pánové jsou překvapení, proč se dělá se dvěma dezerty, když ani jeden neumí dobře.

Středa: krkonošský patriot Josef

Krkonošská pohádka s krkonošským menu, to je Pepova pozvánka do rustikálního domu s vyhlídkou, který si postavil vlastníma rukama. „Sejkory“ jsou menší bramboráčky, které se dělávaly nasucho na plotně. Co se ale skrývá pod „krkonošským kohoutem“? Kdo čekal nezvyklou drůbež, bude zklamán, protože Pepův hlavní chod s kaší kohouta jen připomíná. Kyselo je polévka z chlebového kvásku, která většinou chutná. Nebo naopak vůbec ne.

Čtvrtek: vysokoškolák Jirka

Moderní menu v moderním bytě uvaří budoucí politolog Jirka. Zhlédl se v italské a francouzské kuchyni, k nimž se cheesecake z ricotty podle Emanuela hodí. Plněný žampion ráda oželí Monika, italský kynutý chlebík focaccia příjemně překvapí, přestože ne všichni vědí, co to vlastně na stole přistálo. Francouzská cibulačka je pro někoho moc sladká, pro remcálky zase málo sýrová a nezapečená.

Pátek: svérázný pojišťovák František

Nejstarší František je renesanční člověk, zábavný hostitel a překvapivě dobrý kuchař. Původně chemik a buddhista pozve hosty do Ruprechtic. Jeho svérázný domek s podivnými zákoutími a kontrasty soupeře zaskočí. Bude se podávat vegetariánská kuchyně? Kdepak, i když by pan František za vyhrané peníze rád dožil v thajském klášteře, upeče anglický rostbíf. Jen aby nebylo hovězí pro ženy moc krvavé! František se má v malé kuchyni co otáčet! První francouzská palačinka se připálí a Blažena hostitele podezřívá, že se chce předvést, ale nemá na to. Přecenil František své síly? „Čas bude hrát proti němu,“ tvrdí horal Josef.

To vše uvidíte každý všední den na Primě od 18.00.

Chcete znát menu soutěžících! Diskutovat o tom, jak vaří? Podívejte se na web Prostřeno!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.