Rozhovor s Imrichem Bugárem: Disk se dá použít i na jiné věci!

Charisma pohádkového Shreka, postavou gladiátor z hollywoodského filmu, hlas jak zvon. To je Imrich Bugár. Diskařská legenda sice prohodila, že vyrýsované „buřtíky“ na břiše se dávno proměnily v jeden velký „buřt“ a že disk nedržel v ruce18 let. Ale věřte mu to. Koukněte se na supermuže na videu.

Z fotek známe tohoto slavného atleta hlavně v kraťoučkých trenýrkách a sportovním nátělníku s lvíčkem na prsou. Do divadla k Janu Krausovi přišel oblečen elegantně, příjemně voněl, jen v ruce třímal nevábnou žlutou igelitku.

Do dalšího dílu Show Jana Krause přijali pozvání legendární atlet Imrich Bugár, herečka Eva Josefíková a lékařka Jarmila Klímová. Premiéru uvidíte dnes ve 22.15 na Primě.

Co skrývá Imrich Bugár ve žluté igelitce? Po chvíli z ní vyndal své zlato. Když otevřel krabičky z modrého sametu, blýskly se na nás dvě nádherné medaile z ryzího zlata. První si přivezl z Mistrovství Evropy v atletice z roku 1982, druhou z Mistrovství světa z roku 1983.

Vzápětí na nás tasil další poklad. Kolega kameraman raději couvl, když Imrich Bugár stojící proti nám, vložil kotouč s kovovou hranou do dlaně, obepnul ho dlouhými prsty a rozpřáhl se. I laik ví, že diskem se vrhá vpřed. Pak už jen s lehkostí mávl paží a naznačil, ve kterém bodě se musí pustit. Se sobě vlastní skromností sice říká, že je to hračka, zkuste si ale doma hodit dvoukilogramovým předmětem. Když nemáte disk, sáhněte třeba po patizonu:-)

Poslechněte si v našem rozhovoru s Imrichem Bugárem, na jaké tělesné partie jsou pyšní současní discobolové, nebo k čemu praktickému se dá takový olympijský disk použít. A jak by bránil dceru před nežádoucími nápadníky?

Všechny hosty páteční Show Jana Krause najdete v galerii fotek dole.

Zuzana Schneidewind, kamera: Jan Kundera

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.